Reklama

Niedziela Legnicka

Karpacz

Przepełniony Bogiem

W parafii Nawiedzenia NMP odbyła się peregrynacja kopii figury św. Michała Archanioła z Gargano we Włoszech.

Niedziela legnicka 32/2022, str. II

[ TEMATY ]

peregrynacja

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Ks. Krzysztof nakłada koronę na figurę

Ks. Krzysztof nakłada koronę na figurę

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Witamy cię w progach naszej parafialnej świątyni. Przybywasz do nas w kopii figury z groty objawień w Gargano, miejsca, które uświęcasz swoją obecnością od V wieku. Czujemy się zaszczyceni tą niezwykłą wizytą, a jednocześnie uradowani, bo liczymy, że swą obecnością, napełnisz nasze serca niebiańską radością – mówiła przedstawicielka parafii podczas wygłoszonego powitania.

– Tak oto rozpoczęliśmy ten piękny i ważny czas w naszej wspólnocie czas, w którym chcemy przez przemożne wstawiennictwo św. Michała Archanioła zanosić modlitwy w intencji naszej parafii, w intencji naszego miasta. Chcemy prosić o to, byśmy nigdy nie dali się zwieść złemu duchowi – mówił ks. Krzysztof Sieradzki, wikariusz parafii, zachęcając do wspólnej modlitwy podczas sprawowanej Mszy św. i nabożeństwie po niej.

– Anioł to nie kolorowa pacynka ze stoiska z pamiątkami. Anioł – to dar Boży. Angelus – czyli posłany – mówił o. Krzysztof, michalita, przewodniczący Eucharystii. – Ta peregrynacja, przypomina nam, że są Aniołowie i Archaniołowie, a na ich czele – Michał; Michael – Któż jak Bóg! Jego imię (Któż jak Bóg) świadczy, że jest cały przepełniony Bogiem. Czas peregrynacji przypomina, że potrzebujemy tej niezwykłej interwencji Michała Archanioła, bo potrzebujemy znaku, pobożności, światła, drogi – Michał nam to ukazuje – mówił.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-08-03 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa/ W sobotę rozpoczyna się w parafiach peregrynacja relikwii rodziny Ulmów

[ TEMATY ]

relikwie

peregrynacja

Marzena Cyfert

Relikwie bł. Rodziny Ulmów

Relikwie bł. Rodziny Ulmów

W sobotę w parafiach archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej rozpoczyna się peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów - Józefa i Wiktorii i ich siedmiorga dzieci zamordowanych przez Niemców w 1944 r. za ratowanie Żydów. Potrwa do 18 maja.

Peregrynacja rozpocznie się 4 maja w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, gdzie o godz. 19.00 mszy św. będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.
CZYTAJ DALEJ

Nowy Jork: spotkanie prezydenta RP Karola Nawrockiego i Ronalda Laudera

2025-09-25 20:50

[ TEMATY ]

ONZ

Nowy Jork

Prezydent Karol Nawrocki

Ronald Lauder

PAP/Leszek Szymański

Wizyta prezydenta RP w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Wizyta prezydenta RP w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Podczas nowojorskiej wizyty na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ prezydenta Karola Nawrockiego doszło także do jego spotkania z prezydentem Światowego Kongresu Żydowskiego (WJC) Ronaldem Lauderem. Doszło do niego w przededniu Rosz ha-Szana, żydowskiego Nowego Roku, uznawanego za dzień stworzenia świata i pierwszego człowieka przez Wszechmogącego.

Spotkanie odbyło się bez udziału mediów i wydawania wspólnego komunikatu. W mediach społecznościowych WJC pojawia się krótka informacja: „W obliczu zbliżającego się Rosz ha-Szana spotkaliśmy się z prezydentem Karolem Nawrockim podczas jego wizyty w Nowym Jorku na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. Historie narodu polskiego i żydowskiego są ze sobą splecione od wieków. Dziś musimy współpracować, aby zachować nasze tradycje — i stawić czoła rosnącym zagrożeniom ekstremizmu i nienawiści.”
CZYTAJ DALEJ

Rozważania abp. Andrzeja Przybylskiego: XXVI niedziela zwykła

2025-09-26 13:10

[ TEMATY ]

rozważania

abp Andrzej Przybylski

Karol Porwich/Niedziela

Abp Andrzej Przybylski

Abp Andrzej Przybylski

Każda niedziela, każda niedzielna Eucharystia niesie ze sobą przygotowany przez Kościół do rozważań fragment Pisma Świętego – odpowiednio dobrane czytania ze Starego i Nowego Testamentu. Teksty czytań na kolejne niedziele w rozmowie z Aleksandrą Mieczyńską rozważa abp Andrzej Przybylski.

Tak mówi Pan wszechmogący: «Biada beztroskim na Syjonie i dufnym na górze Samarii. Leżą na łożach z kości słoniowej i wylegują się na dywanach; jedzą oni jagnięta z trzody i cielęta ze środka obory. Improwizują na strunach harfy i jak Dawid wynajdują instrumenty muzyczne. Piją czaszami wino i najlepszym olejkiem się namaszczają, a nic się nie martwią upadkiem domu Józefa. Dlatego teraz ich poprowadzę na czele wygnańców, i zniknie krzykliwe grono hulaków».
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję