Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław – Muchobór Mały

Bohater patronem szkoły

W parafii NMP Nieustającej Pomocy bp Jacek Kiciński poświęcił nowy sztandar Szkoły Podstawowej nr 28.

Niedziela wrocławska 24/2022, str. III

[ TEMATY ]

poświęcenie sztandaru

Magdalena Lewandowska/Niedziela

Poświęcenie sztandaru

Poświęcenie sztandaru

Dziś chcemy dziękować za wspólnotę szkolną naszej parafii, która niedawno obchodziła 60-lecie istnienia. Modlimy się za wszystkich, którzy kiedykolwiek chodzili do SP 28 i za tych, którzy obecnie się tam uczą – mówił na początku Mszy św. proboszcz ks. Zbigniew Orda. – Tę naszą modlitwę pomnaża radość, że w 25. rocznicę nadania szkole imienia gen. Leopolda Okulickiego poświęcimy nowy sztandar.

Na uroczystości obecni byli: sztandar Wojska Polskiego, poczty sztandarowe wrocławskich szkół, przedstawiciele miasta, uczniowie SP 28, nauczyciele, absolwenci i rodzice.

W homilii bp Jacek Kiciński podkreślił, że ważne miejsce w kształtowaniu charakteru młodych zajmują bohaterowie: – Bohater to człowiek, który poświęca swoje życie dla innych. Stawia czoło przeciwnościom i gdy zewnętrzne okoliczności mówią „tu się nie da nic zrobić”, jest w stanie oddać swoje życie. Takim bohaterem jest właśnie gen. Leopold Okulicki. On nas inspiruje, pociąga swoim życiem, zachwyca i uczy miłości do Boga, Ojczyzny i drugiego człowieka. I najtrudniejsze – uczy nas wierności aż do końca. Dzisiaj wierność zamieniana jest w tymczasowość, a gen. Okulicki uczy nas wierności w małych rzeczach, które z biegiem czasu stają się wielkimi.

2022-06-07 12:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Patron jedności i pojednania

Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnymstoku w gminie Radecznica przeżywała uroczystości związane z nadaniem imienia.

Od 12 czerwca br. szkoła nosi imię bł. ks. Zygmunta Pisarskiego, który, jak pokazują karty historii, był proboszczem trzęsińskiej parafii w latach 1930-32, w tym czasie katechizował także w szkole w Czarnymstoku.

CZYTAJ DALEJ

Spacer po genealogii. Rodzina Ojca Pio

2022-09-22 21:05

[ TEMATY ]

św. o. Pio

Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, Prowincja Krakowska

Pod koniec XIX wieku w murach małego włoskiego miasteczka przyszło na świat dziecko, które dzięki szczególnym darom łaski znane jest na całym świecie. To właśnie jemu Pietrelcina zawdzięcza swoją sławę.

W Pietrelcinie

CZYTAJ DALEJ

Rzemieślnicy zawierzyli się Maryi

2022-09-27 19:41

Magdalena Lewandowska

Orszak starszyzny cechowej przeszedł z katedry do auli PWT.

Orszak starszyzny cechowej przeszedł z katedry do auli PWT.

We Wrocławiu odbyło się Święto Rzemiosła Dolnośląskiego.

Mszy św. w katedrze wrocławskiej w intencji Rzemiosła Dolnośląskiego – koncelebrowanej przez kapłanów posługujących i współpracujących ze środowiskiem dolnośląskich rzemieślników – przewodniczył ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. W homilii przekonywał dolnośląskich rzemieślników, by walczyli o swoją wiarę i zbawienie: – Dzisiaj chcemy otworzyć nasze oczy na Słowo Boże. Czasami nam się wydaje, że chrześcijaństwo powinno wnosić pokój do serca, sprawiać, żeby człowiekowi było przyjemnie, miło. A Chrystus mówi „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże pragnę, aby on zapłonął”. To Słowo Boże powinno nas dzisiaj uderzyć, jak młot, otworzyć nasze oczy. Bo szatan wlewa w nasze serca atrament ciemności. Wtedy nasze myśli, słowa i czyny są ciemne. Uzdrowić nas może tylko Jezus Chrystus.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję