Reklama

Niedziela Wrocławska

Oława

Lizbona czeka

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w przyszłym roku w Lizbonie, ale już teraz rozpoczynają się przygotowania do tego wydarzenia.

Niedziela wrocławska 24/2022, str. II

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

ŚDM w Lizbonie

Lizbona

Archiwum parafii Miłosierdzia Bożego w Oławie

Księża Michał i Jakub wraz z młodzieżą

Księża Michał i Jakub wraz z młodzieżą

Przy parafii Miłosierdzia Bożego został powołany sztab, który będzie odpowiadał za duchowe i techniczne przygotowanie do wyjazdu do Lizbony. Odpowiedzialny za niego jest ks. Michał Marciniak, wikariusz parafii i kilkukrotny uczestnik ŚDM. – Główny punkt przygotowań działa w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej „pod Czwórką” i odpowiada za nie ks. Mariusz Sobkowiak, diecezjalny duszpasterz młodzieży wraz z młodzieżą z Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży. Utworzenie mniejszych punktów przygotowań, takich jak np. w Oławie ma pomóc, aby z każdej strony archidiecezji młodzież mogła blisko swojego zamieszkania uczestniczyć w przygotowaniach do tego międzynarodowego spotkania – zaznacza ks. Marciniak i dodaje: – Nasze działanie poszerzone jest o okoliczne dekanaty: Jelcz-Laskowice, Brzeg, Ziębice, Strzelin.

W pierwszym spotkaniu uczestniczyło kilkanaście osób. W jego trakcie ks. Michał podzielił się swoim doświadczeniem ŚDM, a także wyświetlił film z ŚDM w Panamie (2019 r.). Dodatkowo przygotowana została wystawa pamiątek i symboli ŚDM, które pochodziły ze zbiorów ks. Michała Marciniaka oraz ks. proboszcza Zbigniewa Kowala, który przez kilka lat pełnił funkcję Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży i był odpowiedzialny za przygotowania do ŚDM w archidiecezji wrocławskiej.

2022-06-07 12:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lizbona: otwarto turystyczny szlak św. Hiacynty Marto

[ TEMATY ]

100‑lecie objawień fatimskich

św. Hiacynta Marto

Lizbona

Archiwum sanktuarium w Fatimie

Dzieci fatimskie, którym objawiła się Matka Boża – Hiacynta, Łucja i Franciszek

Dzieci fatimskie, którym objawiła się Matka Boża – Hiacynta, Łucja i Franciszek

W Lizbonie ruszył turystyczny szlak przez miejsca, które odwiedziła przed śmiercią zmarła blisko 100 lat temu św. Hiacynta Marto. Oprowadzanie wycieczek przez przewodnika nowym szlakiem to nowa inicjatywa władz archidiecezji w Lizbonie, na terenie której 20 lutego 1920 r. zmarła mała uczestniczka objawień w Fatimie.

Odpowiedzialny za prowadzenie nowego szlaku jest działający w ramach lizbońskiej archidiecezji departament ds. katechezy. Głównymi miejscami, które mogą zobaczyć uczestnicy nowej atrakcji turystycznej jest stołeczny szpital Rainha D. Estefânia, gdzie zmarła mała Portugalka w wieku niespełna 10 lat, a także sierociniec przy lizbońskiej bazylice Estrela. W placówce tej, prowadzonej niegdyś przez siostry klaryski, św. Hiacynta spędziła ostatnie tygodnie życia. Obecnie w budynku tym, w którym znajduje się dom zakonny sióstr klarysek, można zwiedzić część placówki, którą w przeszłości zamieszkiwała wizjonerka z Fatimy.

CZYTAJ DALEJ

Nowy termin pielgrzymki na Jasną Górę, do Trzebnicy już 15 października

2022-09-26 23:40

ks. Łukasz Romańczuk

Podczas spotkania w Brzeziej Łące

Podczas spotkania w Brzeziej Łące

W Brzeziej Łące odbyło się spotkanie osób odpowiedzialnych za przygotowanie Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Jakie nowości czekają na pielgrzymów?

Przed nami Piesza Pielgrzymka Wrocławska do grobu św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Odbędzie się ona 15 października. A start zaplanowany jest na godz. 6:00 z katedry wrocławskiej. Hasło pielgrzymki: “Idziemy razem”

CZYTAJ DALEJ

Paryż: episkopat zaniepokojony planami rozszerzenia eutanazji

2022-09-27 15:56

[ TEMATY ]

eutanazja

Adobe Stock

Ponownie wyraziliśmy Prezydentowi Republiki, panu Emmanuelowi Macronowi, zaniepokojenie ewentualną ewolucją ustawodawstwa dotyczącego „końca życia”, tematu, co do którego zarówno głowa państwa, jak i Konferencja Episkopatu Francji potwierdzają wolę nie dzielenia społeczeństwa – napisał na komunikatorze Twitter abp Éric de Moulins Beaufort.

Po spotkaniu z głową państwa przewodniczący francuskiego episkopatu stwierdził, że Kościół mógł na tym forum wyrazić swe zaniepokojenie ponownym otwarciem tej debaty, a w szczególności wrażeniem, że w końcu społeczeństwo chce zachęcić niektórych ludzi do rezygnacji z życia. Mogliśmy również nalegać na znaczenie, jakie należy nadać rozwojowi opieki paliatywnej, która we Francji jest wciąż bardzo słabo rozpowszechniona – napisał abp Éric de Moulins Beaufort.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję