Reklama

Niedziela Sandomierska

Jak zostać księdzem?

Powstała strona informacyjna dla powołanych do kapłaństwa.

Nowa witryna internetowa Jakzostacksiedzem.pl. powstała z myślą o osobach, które zastanawiają się nad wyborem życiowej drogi, wiodącej przez seminaryjne mury. W prosty sposób przedstawia ona trzy kroki, które trzeba przejść, aby zostać księdzem. Jak zauważa ks. Maciej Charabin – pomysłodawca i twórca strony – wielu młodych ludzi szukając odpowiedzi na pytania o powołanie sięga po wyszukiwarkę internetową. Patrząc na trendy, doszliśmy do wniosku, że musimy stworzyć takie miejsce, gdzie znajdą wiarygodną odpowiedź. Młodzi dzisiaj są w internecie, to tu musimy nawiązać z nimi kontakt i doprowadzić do realnego spotkania, rozmowy. Chcemy, aby ta prosta strona była początkiem naszego towarzyszenia im na drodze rozeznawania powołania. Użytkownicy strony mają również możliwość kontaktu z Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Formularz e-mail lub chat na messengerze w łatwy sposób dają możliwość zadania pytań związanych z rozeznawaniem powołania. Korzystając z wirtualnej skrzynki intencji, każda osoba odwiedzająca stronę, może również przesłać prośbę o modlitwę. Na internetowe strony parafialne zostały przygotowane banery i plakaty promujące nową inicjatywę powołaniową. Pomysłodawcy nie ograniczają się tylko do internetu. Proponują, aby przy parafiach umieścić informację o akcji. Z jednej strony będzie to okazją do dotarcia do młodego człowieka, ale z drugiej zaproszeniem do modlitwy w całej naszej diecezji o nowe powołania kapłańskie. W sandomierskim seminarium do kapłaństwa przygotowuje się obecnie 28 kleryków.

2022-06-07 12:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święto lokalnej sztuki

Niedziela toruńska 4/2020, str. V

[ TEMATY ]

wystawa

Toruń

Muzeum Diecezjalne

plakat

Ewa Melerska

Wystawa plakatów cieszyła się zainteresowaniem

Wystawa plakatów cieszyła się zainteresowaniem

W Toruniu jest miejsce, w którym można zobaczyć średniowieczne rzeźby, bogato zdobione kielichy mszalne i monstrancje oraz dzieła malarskie.

Muzeum Diecezjalne zostało powołane do życia 2 kwietnia 2006 r. Jego uroczyste otwarcie miało miejsce kilka lat później, dokładnie 20 grudnia 2014 r. Po wielu latach starania, pozyskiwania funduszy, pracach konserwatorskich udało się odrestaurować budynek, w którym miało powstać. Pierwszą stałą ekspozycję pt. „Na początku było…” wypełniły m.in. dzieła sztuki gotyckiej toruńskiej i pomorskiej, pochodzące z obszarów dawnej diecezji chełmińskiej, rzeźby o tematyce religijnej oraz świeckiej, np. obraz Cud nad Wisłą 15 sierpnia 1920 r. Jerzego Kossaka.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Kiedy odbędą się uroczystości pogrzebowe Franciszka Pieczki?

2022-09-27 15:20

[ TEMATY ]

Franciszek Pieczka

Karol Porwich/Niedziela

Uroczystości pogrzebowe jednego z najbardziej lubianych polskich aktorów Franciszka Pieczki odbędą się w czwartek. Msza święta odprawiona zostanie o godz. 12 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie Falenicy. Po niej trumna z ciałem aktora zostanie odprowadzona na cmentarz w Aleksandrowie.

Franciszek Pieczka zmarł w wieku 94 lat.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję