Reklama

Niedziela Przemyska

Takiej pielgrzymki jeszcze nie było

Eucharystyczny Ruch Młodych podjął nową inicjatywę – pielgrzymkę dzieci komunijnych i rocznicowych, które dziękowały za dar I Komunii św.

Niedziela przemyska 24/2022, str. I

[ TEMATY ]

pielgrzymka dzieci

dzieci pierwszokomunijne

Archiwum parafii

Był czas na śpiew i wspólne zabawy

Był czas na śpiew i wspólne zabawy

Dzieci pielgrzymując dziękują za dar przyjęcia Pana Jezusa do serca. Są także wspólne zabawy podczas biwaku, ponieważ pielgrzymka połączona jest z obchodami Dnia Dziecka.

Pielgrzymka w Domaradzu zaczęła się Mszą św. w kościele parafialnym, której przewodniczył metropolita przemyski abp Adam Szal. Homilię do dzieci wygłosił ks. Mateusz Nowak – wikariusz parafii św. Piotra i św. Jana w Krośnie. Kaznodzieja przedstawił dzieciom w sposób plastyczny i obrazowy prawdy wynikające z Ewangelii. Następnie odśpiewano Litanię Loretańską. Dzieci uczestniczące w modlitwie były ubrane w stroje komunijne. W ten sposób ich dziękczynienie Panu Jezusowi za dar I Komunii Świętej stało się bardziej czytelne i uroczyste.

Kontynuacją dziękczynienia była agapa, która przyjęła postać wspólnej zabawy – biwaku na świeżym powietrzu. Zabawy, radości i śmiechu było co niemiara. Organizatorzy zapewnili moc atrakcji. Wśród nich były dmuchane zjeżdżalnie, klauny wesołki, które organizowały zabawę, konkursy, odgrywały skecze i uczyły dzieci puszczać mydlane bańki. Na uczestników organizowanych konkursów czekały cenne nagrody. Obok tej zabawy były także pokazy straży pożarnej, jednostka Strzelec JS 2035 z Leżajska prezentowała wyposażenie wojskowe – słowem, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla dzieci były także przygotowane wata cukrowa, lody, popcorn i grillowane kiełbaski.

Reklama

W międzyczasie scena polowa wypełniała się śpiewem i pokazami tanecznymi. Dzieci z Przedszkola Sióstr Służebniczek w Domaradzu zaprezentowały program wokalno-muzyczny, grupa wokalna Meritum z MCK w Leżajsku podrywała grupki rozradowanych dzieci do tańca, a zespół tańca swingowego Maraton Boogie z Giedlarowej zaprezentował swoje układy taneczne. Także regionalne zespoły z samego Domaradza pokazały m.in. śpiewem całe bogactwo swojej okolicy.

W sumie pielgrzymka zgromadziła ponad 600 dzieci komunijnych, rocznicowych i członków Eucharystycznego Ruchu Młodych. Jak wskazuje ks. Witold Orzechowski – moderator ERM i organizator wydarzenia – celem pielgrzymki było stworzenie przestrzeni dziękczynienia Panu Bogu za dar I Komunii Świętej oraz możliwość celebrowania tej radości podczas wspólnie spędzonego czasu zabawy i radości.

Aby umożliwić wszystkim dzieciom z archidiecezji uczestnictwo w pielgrzymce, organizatorzy oprócz Domaradza zapraszają także do innych miejsc w różnych terminach. Następnie spotkania odbędą się 11 czerwca w Leżajsku i 18 czerwca w Tuligłowach.

2022-06-07 12:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odwiedziny w „Niedzieli”

Dziennikarz musi dużo czytać – stwierdziły jednogłośnie dzieci pierwszokomunijne z parafii św. Bartłomieja Apostoła w Czarnożyłach.

Dzieci przyjechały 24 maja do redakcji „Niedzieli” razem z ks. Grzegorzem Kałużą, wikariuszem parafii i swoimi rodzicami. W trakcie spotkania pytały o pracę dziennikarza. W świat pracy dziennikarskiej wprowadzał je ks. Mariusz Frukacz. Dzieci szczególnie zainteresowane były kamerami telewizyjnymi. Stąd spotkanie z pracownikami studia telewizyjnego i radiowego było dla nich niezwykłym przeżyciem. Również chętnie udzielały wywiadów w studiu radiowym. O pracy dziennikarza telewizyjnego i radiowego opowiedzieli im: Michał Janik, Magda Nowak i Anna Przewoźnik.

CZYTAJ DALEJ

Bł. Carlo Acutis mawiał: Jezu rozgość się w moim sercu. Potraktuj je jako swój dom!

2022-09-26 09:20

[ TEMATY ]

bł. Carlo Acutis

/diecezja.waw.pl/peregrynacja

Łódzkie przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w pierwszych dniach sierpnia 2023 roku w Lizbonie w Portugalii nabierają tempa. Wczoraj wieczorem w łódzkiej katedrze rozpoczęła się pięciodniowa peregrynacja relikwii bł. Carlo Acutisa – który jest jednym z głównych patronów najbliższego Światowego Dnia Młodzieży.

Jak podkreśla ks. Paweł Bogusz - błogosławiony Carlo Acutis jest co raz bardziej rozpoznawany jako bardzo konkretny przykład drogi ku świętości dla młodego człowieka. – tłumaczy diecezjalny duszpasterz młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: o Roku Jubileuszowym 2025 na spotkaniu Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji

2022-09-27 18:55

[ TEMATY ]

Jasna Góra

papież Franciszek

bp Artur Ważny

nowa ewangelizacja

Karol Porwich/Niedziela

Na Jasnej Górze zakończyło się dwudniowe spotkanie Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji. Pierwszy dzień, poniedziałek (26.09), poświęcony był relacji charyzmatu zakonnego do nowej ewangelizacji. Dziś obradowano nad aktualnymi sprawami i zadaniami, zwłaszcza nad propozycjami duszpasterskimi na Rok Jubileuszowy 2025, który będzie obchodzony w Kościele pod hasłem: „Pielgrzymi nadziei”.

Bp Artur Ważny, przewodniczy Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji przypomniał, że w ramach przygotowań, na prośbę papieża Franciszka, rok 2023 ma być poświęcony lekturze czterech konstytucji Soboru Watykańskiego II, a rok 2024 czasem intensywnej modlitwy i duchowych starań do jak najlepszego przeżycia jubileuszu obchodzonego w Kościele powszechnym raz na 25 lat.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję