Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź

Naśladujmy świętego

To wielki zaszczyt, ale i zobowiązanie, żeby naszych świętych patronów coraz bardziej naśladować na drodze do świętości – powiedział proboszcz ks. Piotr Kosmala.

Niedziela łódzka 24/2022, str. III

[ TEMATY ]

abp Mieczysław Mokrzycki

św. Jan Paweł II

wprowadzenie relikwii

Marek Kamiński

Liturgii przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki

Liturgii przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki

W parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi abp Mieczysław Mokrzycki, sekretarz Jana Pawła II i Benedykta XVI oraz obecny metropolita lwowski, wprowadzili relikwie papieża Polaka.

– Niech wszyscy modlący się przed tymi relikwiami, za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, otrzymują obfitość łask i niech go naśladują w wierze i gorliwości – zwrócił się abp Mieczysław Mokrzycki do zgromadzonych w świątyni na intronizacji relikwii. Proboszcz ks. Piotr Kosmala wyraził wielką radość i wdzięczność abp. Mokrzyckiemu za przyjazd w tak trudnym czasie toczącej się wojny na Ukrainie i przekazanie relikwii. – Dla naszej parafii to wielki zaszczyt, ale i zobowiązanie, żeby naszych świętych patronów coraz bardziej poznawać i naśladować na drodze do świętości – powiedział ks. Kosmala.

Liturgii przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki, w której dzielił się wspomnieniami o świętym, u boku którego miał szczęście służyć i być drugim sekretarzem przez 9 ostatnich lat jego życia. – Wspominając słowa naszego papieża, święci nie proszą, abyśmy ich chwalili, lecz naśladowali. Ojciec Święty był wyjątkowym człowiekiem mimo, że takim samym jak my, to jednocześnie innym, odróżniający się swoim zachowaniem, postawą, sposobem mówienia czy reagowania. W przedziwny sposób promieniował i oddziaływał na innych. Stojąc przy nim, odczuwało się pokój, miało się poczucie bezpieczeństwa i życzliwości – podkreślił kaznodzieja.

Zgromadzeni na uroczystej liturgii wzięli udział w procesji z relikwiami św. Urszuli i św. Jana Pawła II. Na zakończenie Mszy św. pobłogosławił wszystkich zgromadzonych relikwiami. Była też możliwość nabycia książek metropolity lwowskiego o św. Janie Pawle II. Całkowity dochód ze sprzedaży został przeznaczony na utrzymanie WSD we Lwowie.

2022-06-07 12:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Znak miłości

2022-09-27 13:12

Niedziela sandomierska 40/2022, str. II

[ TEMATY ]

wprowadzenie relikwii

Archiwum parafii

Relikwie sprowadzono z Austrii

Relikwie sprowadzono z Austrii

W parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela miało miejsce wprowadzenie relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Papież powołał Polkę do Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich

2022-09-30 12:36

[ TEMATY ]

Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich

Włodzimierz Rędzioch

Ewa Kusz, wicedyrektor Centrum Ochrony Dziecka przy Akademii Ignatianum w Krakowie 30 września została powołana przez papieża Franciszka jako członkini Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich na pięcioletnią kadencję.

Pochodząca ze Śląska psycholog i terapeutka zajmuje się tematyką i pomocą osobom wykorzystanym seksualnie, także w strukturach kościelnych od 2009 roku. Prowadzi gabinet terapeutyczny w Katowicach, jest biegłą sądową w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: biskupi wzywają do modlitwy różańcowej i postu w intencji pokoju

2022-09-30 18:36

[ TEMATY ]

różaniec

biskupi

pokój dla Ukrainy

Karol Porwich/Niedziela

O modlitwę różańcową i post w intencji pokoju na Ukrainie zaapelowali biskupi Kościoła rzymskokatolickiego w tym kraju. Przyznali, że wojna Rosji przeciwko Ukrainie, której doświadczamy tak długo i wyczerpująco, nie słabnie.

Eskalacja konfliktu zbrojnego w ostatnich dniach zwróciła uwagę na potrzebę wzmożenia modlitwy o zakończenie wojny i o pokój w tym kraju. - Dlatego rozporządzamy, aby cały październik, który jest poświęcony w szczególny sposób Maryi Królowej Różańca, w każdym kościele, wspólnocie i rodzinie odmawiano (razem lub indywidualnie) modlitwę różańcową w intencji pokoju w naszym kraj. Ogłaszamy również w każdy piątek października dzień postu o chlebie i wodzie dla wszystkich katolików obrządku łacińskiego na całym terytorium Ukrainy w tej samej intencji – napisali hierarchowie obrządku łacińskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję