Reklama

Niedziela Legnicka

Wszystkie dzieci nasze są

Oddział Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy współpracy z Collegium Witelona, zorganizował Dzień Niezwykłych Mam oraz Dzień Dziecka.

Niedziela legnicka 24/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

Dzień Dziecka

TPD

Paweł Zadrożny

Laureaci z Kazimierzem Pleśniakiem prezesem Zarządu Oddziału TPD w Legnicy

Laureaci z Kazimierzem Pleśniakiem prezesem Zarządu Oddziału TPD w Legnicy

W wydarzeniu, które odbyło się w Centrum Konferencyjno-Widowiskowym, wzięło udział ponad czterysta dzieci i ich rodziców. Na spotkanie 27 maja zaproszone zostały także dzieci uchodźców z Ukrainy przebywające w Legnicy.

Wyróżnieni

Podczas obchodów uhonorowano dwudziestu działaczy i przyjaciół TPD odznakami Przyjaciel Dziecka oraz odznakami 100-lecia TPD. Wręczona została także legnicka statuetka TPD – Nade wszystko dziecko nadawana od 1998 r. Otrzymali ją: Jolanta Bekaluk-Pysz – dyr. Szkoły Podstawowej w Krzywej i przewodnicząca Koła Przyjaciół Dzieci w tej szkole, Bożena Małek – dyr. Szkoły Podstawowej Nr 8 w Lubinie i działaczka TPD, ks. dr Jarosław Kowalczyk – dyr. Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej, Krzysztof Warych – nauczyciel, przewodniczący Koła TPD przy Zespole Placówek Specjalnych w Głogowie.

Dwadzieścia mam wytypowanych przez Koła Przyjaciół Dzieci otrzymało tytuły „Niezwykłych Mam” i okolicznościowe upominki.

Nagrody dla dzieci

Reklama

Wręczono też nagrody sześćdziesięciu dzieciom – laureatom konkursów TPD: Moja mała ojczyzna oraz przeglądu Piosenki Turystycznej i Ekologicznej. Dzięki sponsorom, w tym cukiernikom z Legnicy, dzieci korzystały z różnych konkursów z nagrodami i ze słodkiego poczęstunku. Ze wsparciem sponsorów przygotowano sześćset paczek ze słodyczami dla podopiecznych TPD i sześćdziesiąt upominków, w tym elementarze w języku polskim i ukraińskim – do nauki języka polskiego dla dzieci uchodźców z Ukrainy.

W czasie uroczystości można było podziwiać występy solistów i dziecięcych zespołów artystycznych, a także występy uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Legnicy, którzy zaprezentowali tańce i pieśni ukraińskie. Odbyły się też pokazy ratownictwa medycznego studentów Collegium Witelona, a także konkursy przygotowane przez legnicką policję.

W losowaniu nagród specjalnych – główną nagrodą był rower ufundowany przez Starostwo Legnickie – otrzymał ją uczeń V klasy Szkoły Podstawowej Nr 19 z Legnicy.

2022-06-07 12:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzień Dziecka z Kanonikami

[ TEMATY ]

Dzień Dziecka

W dniu 26 maja br. w w parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Mstowie odbył się 6. Dzień Dziecka z Kanonikami.

Wydarzenie poprzedziła Msza św., na której licznie zgromadzoni wierni mogli oddać Bogu chwałę i i codzienne troski, jakich nie brakuje w każdej rodzinie. Dlatego aby podkreslić szczególną więź pomiędzy rodzicami a dziećmi, nieprzypadkowo organizatorzy połączyli Dzień Matki z Dniem Dziecka. Po nabożeństwie udano się na ogrody przyklasztorne, gdzie jak zwykle nie zabrakło licznych atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży jak i starszych. Były występy zespołów muzycznych, loteria fantowa z cennymi nagrodami, malowanie twarzy, pokazy straży pożarnej, kiełbaski z grilla i zupa z kotła, wata cukrowa, dmuchańce, jazda konna. Księża Kanonicy Regularni Laterańscy, organizatorzy Dnia Dziecka oraz Gmina Mstów oraz liczni darczyńcy postarali się kolejny raz sprostać oczekiwaniom gości. Opinie uczestników imprezy potwierdziły, że Dzień Dziecka z Kanonikami był niezwykle udany.

CZYTAJ DALEJ

Spacer po genealogii. Rodzina Ojca Pio

2022-09-22 21:05

[ TEMATY ]

św. o. Pio

Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, Prowincja Krakowska

Pod koniec XIX wieku w murach małego włoskiego miasteczka przyszło na świat dziecko, które dzięki szczególnym darom łaski znane jest na całym świecie. To właśnie jemu Pietrelcina zawdzięcza swoją sławę.

W Pietrelcinie

CZYTAJ DALEJ

Premier: Baltic Pipe jest zakończeniem epoki zależności od gazu rosyjskiego

2022-09-27 20:40

[ TEMATY ]

Mateusz Morawiecki

Baltic Pipe

PAP/Marcin Bielecki

Baltic Pipe jest zakończeniem pewnej epoki, epoki zależności od gazu rosyjskiego, to także gazociąg bezpieczeństwa i wolności, nie tylko dla Polski, bo w przyszłości możemy być dostarczycielem tego bezpieczeństwa dla innych - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

We wtorek w tłoczni gazu w Goleniowie (Zachodniopomorskie) symbolicznie uruchomiono przesył gazu przez gazociąg Baltic Pipe. Od 1 października br. popłynie nim do Polski gaz ze złóż na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Symbolicznego odkręcenia zaworu na gazociągu dokonali: prezydent Andrzej Duda, premier Danii Mette Frederiksen i premier Mateusz Morawiecki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję