Reklama

Niedziela Lubelska

Święto rodzin

Uroczystości ustanowienia sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie rozpoczął festyn parafialny.

Niedziela lubelska 24/2022, str. I

[ TEMATY ]

Sanktuarium Świętej Rodziny

Paweł Wysoki

Koncert parafialnej scholi

Koncert parafialnej scholi

W niedzielne popołudnie, 5 czerwca, w Parku św. Jana Pawła II odbył się festyn, który zgromadził mieszkańców parafii, dzielnicy Czuby, a nawet gości spoza miasta. Było mnóstwo radości i zabawy; czas wypełniły konkursy, koncerty i rodzinne spotkania pod pełnym słońca niebem. Przez kilka godzin na festynowej scenie prezentowały się uzdolnione dzieci i młodzież oraz goście: rodzinny zespół z Lublina The Fedor Family i piosenkarki z Ukrainy. Przy gęsto rozstawionych namiotach trwały pokazy sportowe, militarne, medyczne i artystyczne. W punkcie loterii fantowej, gdzie wśród niemal tysiąca losów można było wygrać rowery i hulajnogi, trzeba było odstać długie minuty w kolejce. Popularnością cieszyły się stoiska kulinarne, szczególnie z domowymi ciastami. Dochód z festynu został przeznaczony na organizację wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości ustanowienia sanktuarium (9 czerwca) były Papieskie Dni Rodziny. Od 6 do 8 czerwca podczas Mszy św. Misjonarze Świętej Rodziny głosili nauki rekolekcyjne, a wieczory w świątyni przy ul. Jana Pawła II wypełniały koncerty religijne o tematyce maryjnej i papieskiej w wykonaniu Moniki Grajewskiej oraz zespołów Guadalupe i Good God. – W naszym sanktuarium szczególną modlitwą i duszpasterską opieką chcemy objąć rodziny – mówi proboszcz ks. prał. Tadeusz Pajurek. Jak wyjaśnia, ustanowienie sanktuarium Świętej Rodziny jest odpowiedzią na panujący w obecnym świecie kryzys rodziny, a zarazem zachętą do gorliwej modlitwy i życia na wzór Świętej Rodziny. Do troski o rodziny, nie tylko w kończącym się Roku Rodziny, zachęca abp Stanisław Budzik. W komunikacie skierowanym do wiernych 5 czerwca metropolita podkreślił, że trzeba „modlić się za nasze rodziny, aby były Bogiem silne i przekazywały młodemu pokoleniu najcenniejsze wartości”. Zaapelował, by w modlitwie nie zapominać o tych rodzinach, które przeżywają kryzys i borykają się z trudnościami, ale też dziękować za dar rodzin, w których wzrastaliśmy i aktualnie żyjemy.

Uroczystości związane z ogłoszeniem sanktuarium oraz 35. rocznicą wizyty św. Jana Pawła II w Lublinie potrwają do 14 czerwca.

2022-06-07 12:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przez rodziny do Jezusa

Niedziela lubelska 25/2022, str. V

[ TEMATY ]

Lublin

Sanktuarium Świętej Rodziny

Katarzyna Artymiak

Poświęcenie ikony Świętej Rodziny

Poświęcenie ikony Świętej Rodziny

Kościół Świętej Rodziny w Lublinie 9 czerwca został podniesiony do godności sanktuarium Świętej Rodziny.

Uroczysta Msza św. z poświęceniem ikony Świętej Rodziny i odczytaniem dekretu metropolity lubelskiego, 9 czerwca zgromadziła pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika biskupów, kapłanów, osoby życia konsekrowanego, przedstawicieli różnego szczebla władz i instytucji, a nade wszystko rodziny i wiernych pamiętających historyczne spotkanie ze św. Janem Pawłem II. Dokładnie przed 35 laty, przy murach kościoła budowanego na Czubach, Ojciec Święty spotkał się z milionową rzeszą pielgrzymów i przewodniczył Eucharystii z udzieleniem sakramentu święceń kapłańskich. Jak przed laty, tak i teraz w tym miejscu wybrzmiała modlitwa o świętość rodzin, by były „solą ziemi i światłem świata”.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Targi Wydawców Katolickich: ogłoszono laureatów Małego Feniksa

2022-09-27 14:31

[ TEMATY ]

Feniks

Rycerz Niepokalanej, Panda TV, Festiwal Chrześcijańskie Granie oraz Katolicka Inicjatywa Kulturalna Kołobrzeg - to laureaci Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Mały Feniks, ogłoszeni dziś podczas konferencji prasowej na Zamku Królewskim w Warszawie. Od czwartku do niedzieli w Arkadach Kubackiego odbywać się będą XXVII Targi Wydawców Katolickich.

Nagroda Mały Feniks przyznawana jest osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym na rzecz promocji tematyki dobrego słowa w mediach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję