Reklama

Niedziela plus

Ostrów Wielkopolski

Potrzebujemy waszego świadectwa

Jubileusz 100-lecia obecności na ziemiach polskich świętowały siostry salezjanki.

Niedziela Plus 24/2022, str. IX

[ TEMATY ]

Ostrów Wielkopolski

Siostry Salezjanki

Siostry, podążając śladami św. Jana Bosko i św. Marii Mazzarello, oddają się rzeszom młodych ludzi, zwłaszcza najuboższych, by wspierać ich wychowanie – powiedział biskup kaliski Damian Bryl, który 31 maja przewodniczył Mszy św. w kościele św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim.

W kazaniu bp Bryl dziękował siostrom salezjankom za gorliwą posługę wśród młodych ludzi. Wskazał, że wielkim dziełem sióstr jest funkcjonująca od wielu lat szkoła w Ostrowie Wielkopolskim. Zaakcentował, że ważne jest świadectwo życia codziennego sióstr. – Jesteśmy bardzo wdzięczni za waszą pracę, ale nade wszystko potrzebujemy waszego świadectwa życia oddanego Panu Bogu. Wasz styl życia ma być dla nas wszystkich przypomnieniem, że jest Pan Bóg i że On jest najważniejszy – powiedział.

Po Mszy św. w Zespole Szkół Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim dzieci zaprezentowały historię powstania zgromadzenia salezjanek na ziemiach polskich oraz jego działalność wśród dzieci i młodzieży.

Aktualnie w Polsce jest ok. 500 salezjanek, które posługują w szkołach, przedszkolach, domach dziecka, oratoriach i świetlicach środowiskowych. Siostry są też misjonarkami na różnych kontynentach.

2022-06-07 12:34

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wkrótce w Warszawie XXVII Targi Wydawców Katolickich

2022-09-27 07:50

[ TEMATY ]

targi

Targi Wydawców Katolickich

Redakcja "Niedziela"

Blisko 140 wystawców z całego kraju zapowiedziało udział XXVII Targach Wydawców Katolickich. Podczas wydarzenia organizowanego w warszawskich Arkadach Kubickiego od 29 września do 2 października zaprezentowanych zostanie ponad 10 tys. publikacji. Swoją ofertę zaprezentują m.in. wydawcy z Ukrainy, Białorusi i Watykanu.

Zgodnie z tradycją, Targi Wydawców Katolickich swoją tematyką nawiązują do hasła Roku Duszpasterskiego Kościoła w Polsce, które w tym roku brzmi "Posłani w pokoju Chrystusa".

CZYTAJ DALEJ

Spacer po genealogii. Rodzina Ojca Pio

2022-09-22 21:05

[ TEMATY ]

św. o. Pio

Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, Prowincja Krakowska

Pod koniec XIX wieku w murach małego włoskiego miasteczka przyszło na świat dziecko, które dzięki szczególnym darom łaski znane jest na całym świecie. To właśnie jemu Pietrelcina zawdzięcza swoją sławę.

W Pietrelcinie

CZYTAJ DALEJ

Targi Wydawców Katolickich: ogłoszono laureatów Małego Feniksa

2022-09-27 14:31

[ TEMATY ]

Feniks

Rycerz Niepokalanej, Panda TV, Festiwal Chrześcijańskie Granie oraz Katolicka Inicjatywa Kulturalna Kołobrzeg - to laureaci Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Mały Feniks, ogłoszeni dziś podczas konferencji prasowej na Zamku Królewskim w Warszawie. Od czwartku do niedzieli w Arkadach Kubackiego odbywać się będą XXVII Targi Wydawców Katolickich.

Nagroda Mały Feniks przyznawana jest osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym na rzecz promocji tematyki dobrego słowa w mediach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję