Reklama

Niedziela Legnicka

Diecezja

Fundacyjne spotkanie formacyjne

Odbyło się spotkanie stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z diecezji legnickiej i diecezji świdnickiej. Uczestniczyło w nim blisko 30 osób.

Niedziela legnicka 15/2022, str. II

[ TEMATY ]

spotkanie online

Dominik Zawadzki

Spotkania on-line stały się już rzeczywistością

Spotkania on-line stały się już rzeczywistością

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Fundacja zrzesza uzdolnioną młodzież pochodzącą z niewielkich miejscowości. Wydarzenie miało miejsce 28 marca w sposób zdalny, lecz w żaden sposób nie przeszkodziło to w owocnym skorzystaniu z tego czasu. W temat spotkania wprowadził ks. Dariusz Kowalczyk przewodniczący zarządu Fundacji z Warszawy. Temat spotkania brzmiał: „Skarb Słowa Bożego”. Fundacyjny duchowy przewodnik ukazał młodym ludziom, jak wielką głębią i krynicą wiedzy jest Biblia, żywa mądrość ofiarowana człowiekowi przez Pana. Ksiądz Dariusz uświadomił także, jak ważne jest właściwe rozumienie treści fragmentów Pisma Świętego, które w dzisiejszych czasach bardzo często są mylnie analizowane przez różnych czytelników. Po wstępnej analizie tematu stypendyści zostali podzieleni na trzy grupy. Otrzymali zadanie, które polegało na dokładnym przeanalizowaniu wyznaczonych fragmentów Pisma Świętego.

Natomiast nasi diecezjalni koordynatorzy: ks. Jarosław Kowalczyk, ks. Marek Korgul i ks. Damian Mroczkowski, przedstawili swoje wskazówki dotyczące analizy Pisma Świętego.

Nasze fundacyjne „meetingi” to czas pozwalający na spotkanie się z przyjaciółmi, wychowawcami oraz koordynatorami Fundacji. Jest to także wspaniałe i owocne wykorzystanie wolnych chwil. Jednak najważniejszym elementem takich wydarzeń jest możliwość budowania wspólnoty ludzi będących w objęciach Pana Boga, wsłuchania się w Jego Słowo oraz przybliżania się do Jego ogromnej miłości.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-04-05 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

43. Europejskie Spotkanie Młodych Taizé odbędzie się on line

[ TEMATY ]

Taize

spotkanie online

Maciej Biłas / photo on flickr

Z powodu pandemii organizowane przez wspólnotę Taizé 43. Europejskie Spotkanie Młodych - zaplanowane na 27 grudnia - 1 stycznia 2021 roku, nie odbędzie się tak, jak planowano w Turynie. Niektóre wydarzenia będą transmitowane bezpośrednio z Taizé.

Będzie też można włączyć się osobiście, w swojej parafii, czy duszpasterstwie.
CZYTAJ DALEJ

Wyjątkowa kaplica na Jasnej Górze

2025-10-31 16:42

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Wszystkich Świętych

Kaplica Świętych Relikwii

BPJG

Kaplica Świętych Relikwii na Jasnej Górze

Kaplica Świętych Relikwii na Jasnej Górze

Czasem niezauważona, ale nierzadko też wzbudzająca ciekawość, bo na co dzień nieudostępniana i tajemnicza – to na Jasnej Górze Kaplica Świętych Relikwii. Tylko jutro - w uroczystość Wszystkich Świętych oraz pojutrze - w Dzień Zaduszny, ta barokowa kaplica znajdująca się w bocznej nawie Bazyliki zostanie otwarta dla pielgrzymów. W tym wyjątkowym, jednym z największych w Polsce relikwiarium, są i relikwie sprzed wieków jak św. Walentego, jak i współczesne, np. św. Joanny Beretty Molli czy św. Karola de Foucauld. Te wymowne znaki przypominają o świętości, która nie przemija, a ci, którzy już ją osiągnęli, zachęcają innych, by upodabniać się do Jezusa.

Barokowa XVII-wieczna kaplica znajduje się w bocznej nawie Bazyliki, pod kaplicą Serca Pana Jezusa. Z prawej nawy Bazyliki do tej nieco tajemniczej Kaplicy wiodą schody w dół. Na co dzień przez ozdobną kratę widać tylko barokowy piękny wystrój wnętrza. W szklanych gablotach pokrywających powierzchnie wszystkich ścian kaplicy znajdują się relikwiarze świętych i błogosławionych różnych wieków po współczesność.
CZYTAJ DALEJ

W jaki sposób rozeznać pokusę światowości?

2025-11-01 16:00

[ TEMATY ]

duchowość

wiara

Ks. Krzysztof Wons SDS

pixabay.com

Jak w dzisiejszych czasach rozeznać co jest głosem Boga, a co jedynie podszeptem światowego myślenia? Jak odpowiednio rozeznawać swoje działania i zanurzać swoją codzienność w Słowie Bożym? Z pomocą przychodzi znany i ceniony rekolekcjonista, ks. Krzysztof Wons w swojej najnowszej książce „Działanie duchów w stanach pokusy”.

Modlitwa Psalmem 1165
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję