Reklama

Niedziela Sandomierska

Rzeszów

Wicemistrzowie Polski

Odbyły się X Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych w Piłce Siatkowej.

Niedziela sandomierska 47/2021, str. II

[ TEMATY ]

sport

siatkówka

WSD Sandomierz

Zdobywcy drugiego miejsca

Zdobywcy drugiego miejsca

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Klerycy z naszego seminarium w trakcie eliminacji zmierzyli się z drużynami reprezentującymi seminaria z Łodzi, Radomia i Krakowa. Dzięki uzyskanym świetnym wynikom zdobyli awans do fazy półfinałowej z pierwszego miejsca w swojej grupie. Tegoroczne mistrzostwa rozgrywane były w rzeszowskim seminarium duchownym. – Po niezbyt udanym początku nasza drużyna w trzecim secie zmotywowała się i ostatecznie po zaciętej walce pokonała Mistrza Polski z wynikiem 3: 2 – mówił ks. Piotr Przysucha, opiekun drużyny. W finale klerycy z Sandomierza zmierzyli się z zespołem dominikanów z Krakowa. – Mecz finałowy już od samego początku był pełen emocji. Na trybunach wyczuwało się wsparcie dla obu drużyn. Ważna była świadomość wsparcia dla drużyny płynąca z naszego sandomierskiego seminarium dzięki profesjonalnej transmisji zorganizowanej przez gospodarzy – podkreślił kl. Mateusz Rogoziński, kapitan naszej drużyny. Po wyrównanej walce niestety drużyna naszych kleryków została pokonana. – Mimo przegranego meczu nasza drużyna wyjechała z Rzeszowa w bardzo dobrych nastrojach, świadoma dobrego poziomu, który zaprezentowała. Drugie miejsce w Mistrzostwach Polski w piłce siatkowej jest największym w historii osiągnięciem naszego seminarium w tych rozgrywkach – powiedział ks. Piotr Przysucha. Nasze seminarium reprezentowała drużyna w składzie: ks. Piotr Przysucha, Patryk Dąchór, Paweł Kida, Bartosz Wawrzkiewicz, Dawid Łyko, Mateusz Wermiński, Mateusz Rogoziński, Bartosz Kołodziej, Mateusz Sklażewicz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2021-11-16 11:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polskie siatkarki zdobyły brązowy medal Ligi Narodów

[ TEMATY ]

siatkówka

Adobe Stock

To największy sukces biało-czerwonych w historii tych rozgrywek. Dotychczas najlepszym wynikiem było piąte miejsce wywalczone w 2019 roku w chińskim Nankin.

Polska – USA 3:2 (25:15, 16:25, 25:19, 18:25, 17:15)
CZYTAJ DALEJ

Gdy sztuka prowadzi do modlitwy. Relikwiarz męczennic z Braniewa

2025-05-30 18:13

[ TEMATY ]

wywiad

Braniewo

siostry katarzynki

Andrzej Adamski

Archiwum prywatne Andrzeja Adamskiego

Relikwiarze i naczynia liturgiczne wykonane przez Andrzeja Adamskiego

Relikwiarze i naczynia liturgiczne wykonane przez Andrzeja Adamskiego

Już wkrótce beatyfikacja piętnastu sióstr katarzynek w Braniewie. Wyjątkowej oprawie tej uroczystości towarzyszyć będzie wyjątkowy relikwiarz. Nam w przededniu beatyfikacji udało się porozmawiać z Andrzejem Adamskim, znanym złotnikiem z Braniewa, który stworzył to fascynujące dzieło sztuki sakralnej.

Przeczytaj także: Symbol łez i krwi. Relikwiarz sióstr katarzynek
CZYTAJ DALEJ

Braniewo: beatyfikacja Sióstr Katarzynek, pierwsza beatyfikacja na Warmii

2025-05-30 22:39

[ TEMATY ]

beatyfikacja

siostry katarzynki

Zgromadzenie św. Katarzyny

W sobotę 31 maja w Braniewie odbędzie się beatyfikacja Siostry Krzysztofy Klomfass i 14 Towarzyszek - Męczennic II Wojny Światowej ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Katarzyny. Liturgii będzie przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych. W wydarzeniu uczestniczyć będzie kilka tysięcy wiernych.

Już w piątek 30 maja, w ramach Duchowego Przygotowania do Beatyfikacji, w kościele pw. św. Antoniego w Braniewie o godz. 17 odbędzie się nabożeństwo majowe a następnie Msza św. z kazaniem. O godz. 18.15 rozpocznie się czuwanie modlitewne z Maryją i Siostrami Męczenniczkami zakończone Apelem Maryjnym o godz. 19.30.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję