Reklama

Niedziela Przemyska

Bądźcie apostołami

Ruch Apostolstwa Młodzieży naszej archidiecezji zorganizował w czasie wakacji rekolekcje z Bogiem dla wspólnoty.

Niedziela przemyska 38/2021, str. I

[ TEMATY ]

młodzież

Archiwum RAM

Centralnym wydarzeniem było wręczenie krzyży animatorskich

Centralnym wydarzeniem było wręczenie krzyży animatorskich

Dzień Wspólnoty to czas, kiedy cała wspólnota dziękuje Panu Bogu za miniony rok formacyjny, trudny i wymagający z uwagi na pandemię, jednak pełen wydarzeń, rekolekcji, spotkań i modlitwy, które zmieniały ludzkie serca. Ważne w działalności Ruchu Apostolstwa Młodzieży naszej archidiecezji są rekolekcje wakacyjne.

Reklama

Wakacje z Bogiem przyciągają co roku liczne grupy młodzieży, jak i dzieci. Podczas tegorocznych wakacji odbyło się osiemnaście turnusów, w których wzięło udział łącznie 815 uczestników. W czasie tygodniowego wypoczynku młodzież miała okazję do poznania nowych przyjaciół. Nie zabrakło również wycieczek krajobrazowych, podczas których młodzież podziwiała piękne widoki bieszczadzkich szlaków. Rekolekcje mają charakter religijny, więc nie można zapomnieć o codziennej Mszy św., modlitwie, konferencjach czy spotkaniach z animatorami Ruchu Apostolstwa Młodzieży naszej archidiecezji. Nie zabrakło również rekreacji i zabawy mającej na celu integrację uczestników rekolekcji ze sobą nawzajem. Pozwala ona animatorom na lepsze poznanie swoich grup. Przewidziany został oczywiście czas wolny oraz aktywne formy spędzania czasu. Opiekę na turnusach zawsze sprawują księża, klerycy, siostry zakonne oraz animatorzy, którzy ukończyli roczną formację Ruchu Apostolstwa Młodzieży (Studium Animatora RAM). Rekolekcje zorganizowane były w dwóch miejscach – Ustrzykach Górnych i Wybrzeżu k. Dubiecka. Turnus wakacyjny to doskonała okazja do osobistego spotkania z Panem Bogiem, drugim człowiekiem, samym sobą, a także dostrzeżenia Stwórcy w pięknie jego dzieł.

Zwieńczeniem okresu wakacyjnego, który spędziliśmy intensywnie na rekolekcjach był Dzień Wspólnoty, podczas którego kandydaci na animatorów Ruchu Apostolstwa Młodzieży naszej archidiecezji po rocznej formacji sumiennych przygotowań, zadań teoretycznych, jak i praktycznych otrzymali długo wyczekiwane błogosławieństwo i krzyż animatorski. Czterdziestu ośmiu kandydatów zostało pobłogosławionych przez bp. Krzysztofa Chudzio. Biskup pomocniczy naszej archidiecezji mówił podczas homilii: – Najważniejszym zadaniem każdego z was powinna być troska o to, by pozostać w jedności z Panem Bogiem oraz pozostać w jedności z Bożą wspólnotą, to jest z Kościołem.

W tym samym dniu dziesięciu dotychczasowych animatorów Ruchu Apostolstwa Młodzieży naszej archidiecezji stało się moderatorami świeckimi. Wręczone również zostały statuetki „Apostolos” za zaangażowanie oraz zasługi we wspólnocie Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Dopełnieniem świętowania był koncert ewangelizacyjny, prezentacja multimedialna oraz zabawa taneczna połączona ze wspólnym grillowaniem.

2021-09-13 18:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzym: młodzież z całego świata zaapelowała o pokój

[ TEMATY ]

pokój

młodzież

Fotolia.com/ ILYA AKINSHIN

Ponad 1000 młodych ludzi z 24 krajów Europy i świata przyjechało w miniony weekend do Rzymu w ramach dorocznego spotkania ruchu Młodzi dla Pokoju (Giovani per la Pace), związanego ze Wspólnotą Sant’Egidio. Wspólnie modlili się o pokój i jedność dla świata. Zapowiedzieli też, że ich przyszłoroczne międzynarodowe spotkanie odbędzie się w Polsce.

„Globalna przyjaźń dla wspólnego życia w pokoju” – to hasło spotkania, które zgromadziło w Rzymie młodych ludzi z 24 krajów. Są oni związani ze Wspólnotą Sant’Egidio, która w tym roku świętuje 50-lecie powstania. Wśród uczestników spotkania, oprócz Europejczyków, byli m.in. młodzi ludzie z Syrii, Libanu, a także krajów azjatyckich i Ameryki Łacińskiej. Odbyła się m.in. wspólna modlitwa i apel o przywrócenie pokoju i sprawiedliwości na świecie, co młodzi ludzie popierali własnym świadectwem.

CZYTAJ DALEJ

Przemienienie Pana Jezusa na Górze Tabor

Niedziela kielecka 39/2003

[ TEMATY ]

różaniec

Widok z Góry Tabor, wizerunek Jezusa z Bazyliki

Widok z Góry Tabor, wizerunek Jezusa z Bazyliki

Tajemnica czwarta

CZYTAJ DALEJ

SN: umorzenie sprawy prowokacji wobec ks. Popiełuszki - do ponownego zbadania

2021-12-09 12:08

[ TEMATY ]

bł. Jerzy Popiełuszko

Archiwum

Sąd Najwyższy uchylił postanowienie o umorzeniu z powodu przedawnienia postępowania karnego wobec oskarżonych o tzw. prowokację na Chłodnej, czyli podrzucenia w 1983 r. przez SB do mieszkania ks. Jerzego Popiełuszki materiałów obciążających duchownego. Kwestią tą ma zająć się raz jeszcze Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Ze względu na zawiłość sprawy Sąd Najwyższy postanowił o tydzień odroczyć sporządzenie uzasadnienia tej decyzji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję