Reklama

Z zakonnej kuchni

Smoothie bowl

Niedziela Ogólnopolska 23/2020, str. 56

[ TEMATY ]

przepisy

Archiwum bohaterów

Dzięki przymusowej kwarantannie dzieci zżyły się ze sobą jeszcze bardziej – przyznaje Marta

Dzięki przymusowej kwarantannie dzieci zżyły się ze sobą jeszcze bardziej – przyznaje Marta

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Składniki:
garść jarmużu – bez grubych łodyg
szklanka mleka kokosowego
1 gruszka
garść siemienia lnianego
1 szklanki borówek
garść żurawiny
garść orzechów włoskich
łyżeczka czarnuszki

Wykonanie:
Jarmuż, mleko kokosowe, gruszkę i siemię lniane zblenduj na gładkie smoothie – powinno być dosyć gęste. Przelej do salaterki i ułóż na nim estetycznie borówki, żurawinę, orzechy włoskie i nasiona czarnuszki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2020-06-03 08:44

Oceń: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czekolada na gorąco

Składniki: • 200 ml mleka • 100 ml słodkiej śmietanki (30 proc.) • 100 g (tabliczka) gorzkiej czekolady • szczypta chili • szczypta cynamonu • 2 łyżki cukru
CZYTAJ DALEJ

Ojciec pustyni

Niedziela Ogólnopolska 2/2020, str. VIII

[ TEMATY ]

Egipt

św. Antoni

pustynia

Adobe Stock

Św. Antoni Wielki

Św. Antoni Wielki

Św. Antoni Wielki ur. w 251 r. zm. w 356 r.
Zostawił po sobie rady i wskazówki, jak żyć

Trudno nam, ludziom współczesnym, wyobrazić sobie życie w surowej ascezie, a dodatkowo na pustyni. Jednak w pierwszych wiekach chrześcijaństwa taka forma życia znalazła wielu naśladowców, których nazywamy „Abba” – Ojcami Pustyni.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV: nie potrzebujemy „namiastek szczęścia”

2026-01-18 12:18

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

Vatican Media

Nasza radość i nasza wielkość nie opierają się na przemijających iluzjach sukcesu i sławy, ale na świadomości, że jesteśmy kochani i chciani przez naszego Ojca, który jest w niebie - powiedział Papież w rozważaniu przed niedzielną modlitwą Anioł Pański.

Ojciec Święty, nawiązując do niedzielnej Ewangelii, wskazał, że Jan Chrzciciel jest „człowiekiem bardzo kochanym przez tłumy, do tego stopnia, że budzi strach wśród władz Jerozolimy”. Nie uległ on jednak pokusie sukcesu i popularności. „Wobec Jezusa uznaje swoją małość i ustępuje miejsca Jego wielkości - dodał Leon XIV. - Wie, że został posłany, aby przygotować drogę Panu, kiedy zaś Pan przychodzi, z radością i pokorą uznaje Jego obecność i schodzi ze sceny”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję