Reklama

Niedziela Rzeszowska

Jezus żyje pośród nas

W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, jak w 15 dekanatach naszej diecezji, ks. Zbigniew Irzyk, dziekan dekanatu Jasło-Wschód, wyruszył na ulice Jasła z Najświętszym Sakramentem.

Niedziela Ogólnopolska 17/2020, str. 56

N. Janowiec

Z powodu stanu epidemii wierni nie mogli uczestniczyć w ceremoniach Triduum Paschalnego. W związku z tym ks. Zbigniew Irzyk postanowił wyjechać do jaślan z Najświętszym Sakramentem i modlitwą. Modlił się o oddalenie epidemii koronawirusa i błogosławił mieszkańców.

W momencie przejazdu wierni – z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności – przyklękali przy oknach swoich domów, wychodzili przed domy, przystawali na ulicach. Najbardziej wzruszającą chwilą okazała się cicha modlitwa klęczących na ulicach dzieci, trzymających w dłoniach krzyż – symbol nadziei i zwycięstwa. Były łzy wzruszenia, radości i tęsknoty za Chrystusem. Przeszywający ból serca miał miejsce w chwilach odrzucenia czci dla Najświętszego Sakramentu i ludzkiej obojętności. – Kapłani od zawsze wychodzili do ludzi z Najświętszym Sakramentem w trudnych i bolesnych momentach życia. Wszystko po to, aby ożywić w nich wiarę i nadzieję. Trwamy w radości zmartwychwstania, niestety wierni bardzo dotkliwie przeżywają ten wyjątkowy czas. Wyjazd na ulice miasta z Najświętszym Sakramencie miał na celu uświadomić, że Chrystus żyje pośród nas, wspiera i błogosławi – podkreślił ks. Irzyk.

2020-04-21 12:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Jędraszewski: obiecuje się pieniądze za to, abyśmy odeszli od Bożego prawa

2021-09-19 14:56

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Karol Porwich/Niedziela

Próbuje się stosować perfidne metody nacisku obiecując pieniądze za to, abyśmy odeszli od Bożego prawa i przyjęli to w imię tzw. tolerancji; uwłacza to godności człowieka - powiedział w niedzielę na Jasnej Górze podczas Pielgrzymki Ludzi Pracy metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

We mszy św. odprawianej na jasnogórskim szczycie pod przewodnictwem metropolity wrocławskiego arcybiskupa Józefa Kupnego - krajowego duszpasterza Ludzi Pracy - brali udział przedstawiciele różnych branż i zawodów, przede wszystkim członkowie NSZZ „Solidarność”. Jak co roku do Częstochowy przyjechali też członkowie rodziny ks. Jerzego Popiełuszki – patrona „S”, który zainicjował spotkania robotników na Jasnej Górze, a także przedstawiciele rządu, parlamentu oraz regionalnych władz.

CZYTAJ DALEJ

Święci na ulicach Wrocławia

2021-09-19 22:12

[ TEMATY ]

relikwie

św. Stanisław

św. Dorota

procesja

archidiecezja wrocławska

Magdalena Lewandowska

Ulicami Wrocławia przeszła procesja z relikwiami śś. Stanisława i Doroty

Ulicami Wrocławia przeszła procesja z relikwiami śś. Stanisława i Doroty

Już po raz 24 przez wrocławski Rynek przeszła procesja z relikwiami śś. Stanisława i Doroty.

Procesja nawiązuje do średniowiecznej tradycji, a wskrzeszona została po powodzi w 1997 r. Wrocławianie dziękują w niej za uchronienie od wielkiej wody i innych kataklizmów i proszą – za wstawiennictwem świętych – o dalszą opiekę nad miastem. – Nasze wyjście na ulice miasta to nie okazja, by protestować przeciw komuś. To świadectwo wiary, że Bóg powołuje nas do świętości. Prosimy Boga o zachowanie od naturalnych kataklizmów, ale też by zachował nas od jakichkolwiek duchowych klęsk – mówił w Bazylice Garnizonowej ks. Arkadiusz Krziżok, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Wrocławskiej Kurii.

CZYTAJ DALEJ

Ingres biskupa Andrzeja Siemieniewskiego do Katedry legnickiej.

2021-09-20 20:27

ks. Waldemar Wesołowski

Uroczystość rozpoczęła się procesją, która wyruszyła z domu parafii katedralnej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję