Z myślą o wszystkich, którzy chcą promować w swoich parafiach, wspólnotach, rodzinach czy na katechezie Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, udostępniona została nowa strona internetowa: www.duchowaadopcja.pl.
Celem strony – stworzonej z inicjatywy Krajowego Duszpasterstwa Rodzin, pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski – jest jak najszersze rozpropagowanie tej formy modlitwy w intencji nienarodzonych dzieci, ich matek, ojców, rodzin...
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Twórcy strony, czując szczególne przynaglenie do włączania dzieci i młodzieży w modlitewną ochronę ich bezbronnych braci i sióstr, udostępnili wiele materiałów i świadectw będących cenną pomocą dla rodziców, katechetów i liderów wspólnot, aby Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego mogła stać się formą zaangażowania i formacji najmłodszych. Aplikacje na telefon: Mali Pomocnicy Boga (dla dzieci), Powerbank for Life (dla młodzieży) czy Adoptuj Życie to konkretna pomoc w głębokim przeżyciu czasu modlitwy. Na: www.duchowaadopcja.pl również duszpasterze znajdą wiele pomocnych materiałów do przygotowania i przeprowadzenia przyrzeczeń duchowej adopcji w parafii – nie tylko w święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, ale również w inne święta maryjne, w trakcie rekolekcji, odpustów i misji parafialnych. Gotowe do wydruku plakaty, ulotki, propozycje konferencji czy modlitwy wiernych mogą być wykorzystane zarówno w parafii, jak też w szkołach i wspólnotach.
Reklama
W czasie gdy ludzkie życie wymaga szczególnej ochrony, gdyż atak na najbardziej bezbronnych jest wyjątkowo silny, Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego stanowi modlitewny parasol otwarty nad zagrożonym aborcją dzieckiem i jego rodziną. Dziewięciomiesięczne zobowiązanie do codziennej modlitwy różańcowej (dziesiątką Różańca) w intencji nieznanego dziecka zagrożonego zagładą w Polsce po raz pierwszy zostało podjęte 32 lata temu w paulińskim kościele pw. Świętego Ducha przy ul. Długiej w Warszawie. W tym roku – jakby dla przypieczętowania aktualności Dzieła Duchowej Adopcji – kościół zostanie ogłoszony sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia.
Na: www.duchowaadopcja.pl obok praktycznych informacji dotyczących promocji dzieła oraz jego historii osoby stykające się z nim po raz pierwszy znajdą odpowiedzi na takie pytania, jak: Czym jest ta forma działania na rzecz życia? Jak i kiedy można podejmować duchową adopcję? Dlaczego warto – szczególnie teraz? Kto może ją podejmować? Czy to jest temat dla dzieci i młodzieży? Czy i jak mówić o duchowej adopcji w szkole, na katechezie?
Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jako forma działania pro-life, która koncentruje się na tym, co łączy, a nie na tym, co dzieli, jest w obecnym czasie bardzo potrzebna. Wszystkich łączy bowiem pragnienie życia, do którego każdy ma prawo. I nie tyle chodzi o prawo państwowe czy kościelne, ile o prawo ludzkie. Jego zagwarantowanie w prawie państwowym poprzedza przyznanie go w każdym ludzkim sercu. Przede wszystkim w sercu kobiety. Nie chodzi o przymus rodzenia dzieci, ale o poruszenie serca. Nie o ograniczenie wolności, ale o odkrycie, na czym prawdziwa wolność polega. Aby otworzyć serce na przyjęcie zasadniczej prawdy, że spełnieniem wolności kobiety jest powierzona jej władza rodzenia i ochraniania życia, często bezskuteczne są argumenty racji czy przepisów prawnych, które zawsze mogą być odbierane jako formy przymusu. Przemiany serca może dokonać tylko Bóg i zanoszona do Niego ufna modlitwa. Modlitwa w intencji tych, którzy „teraz widzą niejasno”, szczególnie kobiet walczących o swoje „prawa”, to dany im przekaz: Ja ciebie nie potępiam, ja chcę pomóc. Naprawdę pomóc, a więc nie „usunąć problem”, ale uratować życie. To modlitwa nie tylko dla ludzi wierzących, którzy wiedzą, że powinna ona poprzedzać wszystkie inne formy działań pro-life, ale także dla wszystkich zmęczonych polaryzacją społeczną związaną z prawem do życia nienarodzonych. Warto zapraszać do niej również dzieci i młodzież, ponieważ trwanie przez dziewięć miesięcy na straży życia oprócz radości z ocalenia człowieka daje głębokie zakorzenienie w cywilizacji życia, o której budowanie nieustannie wołał św. Jan Paweł II.
Duchowa Adopcja | Łączy nas życie
www.duchowaadopcja.pl
www.kodr.pl
www.episkopat.pl
Małgorzata Bartas-Witan
Polskie Radio, Familijna Jedynka