Na szczeblu diecezjalnym oraz ogólnopolskim dzieciom i młodzieży szkolnej proponowane są różne konkursy i olimpiady. Niektóre weryfikują wiedzę z zagadnień katolickich i teologicznych, inne kładą nacisk na wiedzę z zakresu znajomości Pisma Świętego czy liturgii. Zapraszamy dzieci i młodzież do pogłębiania swojej wiedzy i udziału w zmaganiach
Do końca lutego organizatorzy przewidują przeprowadzenie eliminacji na poziomie szkoły w XXII Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej „Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie”. Tegoroczna edycja obejmuje znajomość treści Ewangelii wg św. Jana, przypisów i wstępu zamieszczonych w Biblii Tysiąclecia. Konkurs będzie przeprowadzony w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa klasy IV-VI oraz szkoła podstawowa klasy VII-VIII i III klasa gimnazjum. Kolejne etapy przewidziane są na 20 marca i będzie to zmaganie na poziomie dekanatu oraz 23 kwietnia – diecezjalny finał, który odbędzie się w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu o godz. 10. Ostateczny termin zgłaszania uczestników do zmagań diecezjalnych upływa 15 kwietnia. Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mail: duszpasterstwo.mlodziezy@vp.pl . Szczegóły konkursu dostępne są na stronie: www.diecezjasandomierska.pl .
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Znajomość Pisma Świętego będzie też można zweryfikować podczas XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Kalendarium zmagań to: 13 marca – etap szkolny, 25 kwietnia – etap diecezjalny i w dniach 10 – 11 czerwca – etap ogólnopolski. Konkurs kierowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Zakresem merytorycznym tej edycji będą: Księga Wyjścia i List do Rzymian wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem. Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa 28 lutego. Koordynatorem diecezjalnym konkursu jest Sławomir Kowalik, a wszelkie informacje dostępne są pod numerem tel. 605558943, e-mail: kowaliks@vp.pl oraz na stronie: www.okwb.pl .
Olimpiada Teologii Katolickiej
W najbliższym czasie czeka nas finał XIX Olimpiady Teologii Katolickiej. Na etapie diecezjalnym laureaci wcześniejszych etapów spotkają się 27 lutego, natomiast w dniach od 28 do 30 marca w Kamieniu Śląskim odbędzie się etap ogólnopolski. Temat tegorocznej edycji to: „Św. Jacek wzór ewangelizacji”.
Obowiązkowy punkt programu: zdjęcie laureatów z pasterzem diecezji bp. Antonim Dydyczem
W Muzeum w Bielsku Podlaskim 16 października odbyła się uroczystość wręczenia nagród w VII ogólnopolskiej edycji konkursu „Jan Paweł II w oczach dziecka”
Organizatorami konkursu były: Muzeum w Bielsku Podlaskim, Dekanat Bielski oraz Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie. Patronat nad nim objęli: biskup drohiczyński Antoni Dydycz, minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas, marszałek województwa podlaskiego Jarosław Dworzański, starosta bielski Jerzy Snarski oraz burmistrz Bielska Podlaskiego Eugeniusz Berezowiec.
Dokument, zrealizowany przez katolicką stację TV „Telepace” przy współpracy Vatican News, pokazany został dziś przed południem w Watykanie, a prapremierę zaplanowano o 18.00 w mieście Asti na północy Włoch, skąd wywodzi się rodzina papieża Franciszka. Na projekcji obecni będą jego krewni zmarłego w ubiegłym roku papieża.
Film został nakręcony w Argentynie, głównie w Buenos Aires. Opiera się na filmach archiwalnych i wywiadach i rozmowach z osobami, z którymi Jorge Mario Bergoglio był w bliskich stosunkach. To jedyni narratorzy dokumentu. Opowiada on o Jorge Mario Bergoglio zanim został papieżem.
Dokument, zrealizowany przez katolicką stację TV „Telepace” przy współpracy Vatican News, pokazany został dziś przed południem w Watykanie, a prapremierę zaplanowano o 18.00 w mieście Asti na północy Włoch, skąd wywodzi się rodzina papieża Franciszka. Na projekcji obecni będą jego krewni zmarłego w ubiegłym roku papieża.
Film został nakręcony w Argentynie, głównie w Buenos Aires. Opiera się na filmach archiwalnych i wywiadach i rozmowach z osobami, z którymi Jorge Mario Bergoglio był w bliskich stosunkach. To jedyni narratorzy dokumentu. Opowiada on o Jorge Mario Bergoglio zanim został papieżem.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.