Reklama

Akcja DOM

Niedziela Ogólnopolska 6/2019, str. 57

Archiwum ks. Mariusza Boguszewskiego/PKWP

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tygodnik Katolicki „Niedziela”, Fundacja NIEDZIELA. Instytut Mediów, Rycerze Kolumba, Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA, we współpracy z Fundacją PGE organizują zbiórkę środków na budowę mieszkań w Dolinie Niniwy w północnym Iraku dla chrześcijan, którzy stracili dorobek całego życia na skutek walk z tzw. Państwem Islamskim. Większość ich domów została zniszczona, a świątynie zostały splądrowane.

I Ty możesz się włączyć w budowę domów w Dolinie Niniwy, m.in. w dwóch miastach: BARTELLA i BASZIKA, gdzie setki chrześcijańskich rodzin czekają na Twoją pomoc. Tam od II wieku żyją nasi bracia chrześcijanie. Tam też jest nasz Pan – Jezus Chrystus. Jak powiedział kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, który gościł niedawno w Iraku, „na tej ziemi rozpoczęła się historia zbawienia, która dzisiaj realizuje się przez chrześcijan tutaj żyjących”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Kard. Parolin podkreślił, iż „rzeczą godną pochwały jest powrót wielu osób i rodzin oraz odbudowa domów w Dolinie Niniwy”. Zwrócił również uwagę na to, by wraz z odbudową materialną „zrekonstruować zaufanie” oraz „posklejać tkankę społeczną zniszczoną przez zdrady, żal i nienawiść”. To jest „powołanie chrześcijan w Iraku i na tym polega ich misja. Chodzi bowiem o wierność korzeniom oraz o budowę lepszej przyszłości dla dzieci”.

Aby tak się stało, potrzeba również Twojej pomocy. Dlatego możesz się włączyć w Akcję DOM i przekazać na ten cel stosowne środki.

Do AKCJI DOM zapraszamy również przedsiębiorców, organizacje pozarządowe i ruchy religijne.

Ofiary można wpłacać na konto:
Fundacja NIEDZIELA. Instytut Mediów
Tytuł przelewu: Akcja DOM
Numer konta PLN: 65 1140 2004 0000 3602 7608 3791
Numer konta USD: PL 68 1140 2004 0000 3212 0438 5670
Numer konta EUR: PL 13 1140 2004 0000 3612 0438 5688
Swift BREXPLPWMBK

2019-02-06 11:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sąd uchylił europejski nakaz aresztowania wobec posła Marcina Romanowskiego

2025-12-19 14:01

[ TEMATY ]

Marcin Romanowski

Karol Porwich/Niedziela

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił europejski nakaz aresztowania wydany wobec posła Marcina Romanowskiego - poinformowała w piątek rzecznik do spraw karnych tego sądu sędzia Anna Ptaszek.

Wcześniej na platformie X poinformował o decyzji sądu pełnomocnik posła PiS mec. Bartosz Lewandowski.
CZYTAJ DALEJ

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski

2025-12-19 17:24

[ TEMATY ]

harcerze

Betlejemskie Światło Pokoju

bp Marek Marczak

Sekretariat Episkopatu

BP KEP

Od harcerzy ZHP Betlejemskie Światło Pokoju otrzymał sekretarz generalny KEP bp Marek Marczak

Od harcerzy ZHP Betlejemskie Światło Pokoju otrzymał sekretarz generalny KEP bp Marek Marczak

„Pielęgnuj dobro w sobie” to hasło tegorocznej 35. edycji Betlejemskiego Światła Pokoju, które jest symbolem uniwersalnych wartości braterstwa i pokoju. W piątek 19 grudnia, podczas spotkania opłatkowego w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, od harcerzy ZHP otrzymał je sekretarz generalny KEP bp Marek Marczak.

W tym roku Światło zostało ponownie odpalone w Grocie Narodzenia w Betlejem, a następnie przetransportowane drogą lotniczą do Austrii. Stamtąd Światło wyruszyło w swoją międzynarodową podróż, by trafić do kolejnych wspólnot, krajów i kontynentów. 7 grudnia, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach, harcerki i harcerze ZHP odebrali Betlejemskie Światło Pokoju 2025 od skautów ze Słowacji.
CZYTAJ DALEJ

Skrywane konkluzje

2025-12-20 07:01

[ TEMATY ]

Bruksela

felieton

szczyt UE

Samuel Pereira

Materiały własne autora

Samuel Pereira

Samuel Pereira

To miał być powrót „z tarczą”. Zapowiadany, obwieszczany przed mediami, obudowany patosem i narracją o sile, sprawczości oraz rzekomo odzyskanej pozycji Polski w Europie. Tymczasem premier wrócił z Brukseli nie tylko na tarczy, ale jeszcze z rachunkiem, który – jak zwykle – zapłacą inni.

Jako obywatele znów stanęliśmy w sytuacji, w której wielkie słowa przykrywają małe efekty, a moralne deklaracje kończą się finansowym i ustrojowym rachunkiem wystawionym obywatelom. Po powrocie z Brukseli już nawet reporterzy TVN24 i Polsatu nie dawali wiary słowom Donalda Tuska i wytykali mu, że to, co mówi – nie znajduje potwierdzenia w formalnych konkluzjach ze szczytu Rady Europejskiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję