Reklama

Konkurs Niedzieli

Prezent dla Maryi

Konkurs Tygodnika Katolickiego „Niedziela” zatytułowany „Mój dar dla Matki Bożej” rozstrzygnięty!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czy Maryja króluje w twoim życiu? Co chciałbyś Jej podarować? Jaką cząstkę siebie? Czy doświadczasz Jej opieki?

To pytania pomocnicze, które zadaliśmy uczestnikom adwentowego konkursu plastycznego. Wpisał on się w obchody ogłoszonego przez Parlament RP Roku Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Korony Polskiej w 300. rocznicę tego wydarzenia, a temat ściśle łączył się z inicjatywą ojców paulinów „Żywa Korona Maryi”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Konkurs, którego organizatorem oprócz „Niedzieli” była Kuria Metropolitalna w Częstochowie, zaadresowaliśmy do dzieci i młodzieży z Polski i zagranicy, w pięciu kategoriach wiekowych: dzieci przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych – klasy I-III i klasy IV-VI, uczniowie gimnazjów, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcy zostaną obdarowani cennymi nagrodami książkowymi. Dodatkowym wyróżnieniem dla wszystkich uczestników konkursu jest pokonkursowa wystawa prac na Jasnej Górze.

Największą popularnością konkurs cieszył się wśród dzieci klas szkoły podstawowej, z przewagą najmłodszych. Otrzymaliśmy prace na bardzo wysokim poziomie zarówno artystycznym, jak i w kwestii ujęcia tematu. Często zaskakiwała nas forma i pomysłowość w wyrażaniu problematyki konkursu. W związku z tym wybór najlepszych prac był naprawdę trudny. Najchętniej obdarowalibyśmy każdego z uczestników konkursu.

Reklama

Oprócz miejsc na podium i wyróżnień w poszczególnych kategoriach wiekowych postanowiliśmy podziękować grupom, które najbardziej się zaangażowały. Są to: dzieci z parafii Świętej Trójcy w Warszawie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gomunicach oraz Jasnogórska Publiczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia w Częstochowie. Wszyscy nagrodzeni otrzymają książki drogą pocztową.

Bardzo dziękujemy za wspaniałe prace, za zaangażowanie i dar dla Maryi.

* * *

Poniżej zamieszczamy listę nagrodzonych:

Dzieci przedszkolne:
1. Małgosia Grabowska, 5 lat • Morzyce
2. Ola Mach, 6 lat • Gomunice
3. Weronika Kasprzyk, 5 lat • Ostrowy nad Okszą

Wyróżnienia:
Maksymilian Kopański, 4 lata • Działdowo
Celina Frankowska, 4 lata • Toruń
Magda Poteralska, 6 lat • Gomunice
Wojciech Piotrowski, 6 lat • Gomunice

Szkoła podstawowa klasy I-III:
1. Kinga Maćkiewicz, kl. II • Płońsk
2. Asia Janczewska, kl. III • Skomlin i Karolina Sławińska, kl. II • Toruń
3. Sebastian Polichn, kl. III • Czarny Bór

Wyróżnienia:
Agata Matwiej, kl. II • Parczew
Elena Gołczyk, kl. III • Gomunice
Tosia Kuliś, kl. III • Gomunice
Anna Katarzyna Ostała, kl. I • Białystok
Mirosława Mrówka, kl. III • Sędziszów
Martyna Kwasek, kl. II • Gorzyce
Dominik Latawiec, kl. II • Gorzyce
Amelia Głąb, kl. III • Skomlin

Szkoła podstawowa klasy IV-VI:
1. Karina Żółty, kl. IV • Mazańcowice
2. Zuzanna Biesiada, kl. IV • Częstochowa
3. Aleksandra Cieślak, kl. VI • Szczawin Kościelny

Reklama

Wyróżnienia:
Agnieszka Trznadel, kl. V • Lipnica Dolna (Dąbrówka)
Wiktoria Tomaszewska, kl. V • Wejherowo
Klaudia Kokoć, kl. V • Nieledew

Gimnazjum
1. Julia Zaruska, kl. III • Bielawa (Pieszyce)
2. Amadeusz Narolski, kl. I • Częstochowa
3. Katarzyna Zalizowska, kl. II • Świdnica

Wyróżnienia poza kategorią
Dzieci z parafii Świętej Trójcy w Warszawie (ul. Solec 61)
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gomunicach, ul. Strażacka 9, 97-545 Gomunice, opiekun: Dorota Jamrozik
Jasnogórska Publiczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia w Częstochowie
Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Nieledwi, 22-554 Trzeszczany, opiekun: Wiesława Martyniuk

2017-02-22 10:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Boża kompania

15 mężczyzn. 15 świadectw wiary. Wszystkie dostępne w jednym miejscu. O „Bożej kompanii” z autorem książki pod tym tytułem Mateuszem Pietrzakiem rozmawia Małgorzata Godzisz

MAŁGORZATA GODZISZ: - Chciałeś stworzyć taką publikację, która pokaże, że mężczyźni mają swoje miejsce w Kościele. Jakie zatem jest to miejsce dla mężczyzn, którzy mają odwagę pójść za Chrystusem?
CZYTAJ DALEJ

Święto Ofiarowania Pańskiego kończy w Kościele okres śpiewania kolęd

2026-02-02 07:04

[ TEMATY ]

kolędy

Adobe Stock

Kościół katolicki 2 lutego obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego nazwane w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej. To jedyny dzień w roku, kiedy błogosławione są świece. W kraju dzień kończy okres śpiewania kolęd i trzymania żłóbków. Od 1997 r. to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Święto Ofiarowania Pańskiego wprowadził w Kościele w 492 r. papież św. Gelazy. Nawiązuje ono do biblijnego wydarzenia ofiarowania Jezusa w świątyni w Jerozolimie i dokonania przez Matkę Bożą obrzędu oczyszczenia. Obchodzone jest czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu. Dwa wieki później pojawiło się również w Kościele Zachodnim. Z kolei w Kościele Wschodnim należy do dwunastu najważniejszych świąt.
CZYTAJ DALEJ

Kolejna polska diecezja organizuje zbiórkę do puszek na pomoc Ukrainie: "Arcybiskup dziękuje wszystkim ludziom dobrej woli"

2026-02-02 16:06

[ TEMATY ]

Ukraina

Adobe Stock

W niedzielę 8 lutego we wszystkich kościołach archidiecezji warszawskiej odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie.

Pełna treść komunikatu archidiecezji warszawskiej:
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję