Reklama

Niedziela Legnicka

Pielgrzymka Zaufania przez Ziemię

Nasza młodzież w Rydze

Niedziela legnicka 4/2017, str. 3

[ TEMATY ]

Taize

Sławomir Puciato (www.wboleslawcu.pl)

Reprezentacja diecezji legnickiej przed Ostrą Bramą w Wilnie. Niżej: podczas spotkań w duchu Taizé

Reprezentacja diecezji legnickiej przed Ostrą Bramą w Wilnie. Niżej: podczas spotkań w duchu Taizé

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na przełomie starego i nowego roku w Rydze, w spotkaniu w duchu Taizé, pod hasłem „Razem torujmy drogi nadziei”, wzięło udział ok. 15 tys. chrześcijan różnych wyznań, w tym ponad 4 tys. Polaków.

Zorganizowanym transportem z diecezji legnickiej udało się do Rygi 38 osób, w tym trzech księży: Piotr Kruczyk, Dawid Kostecki i Michał Marszałek oraz dwóch kleryków – Mateusz i Jarosław.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Nasza młodzież po drodze zwiedziła Wilno, zatrzymała się także w Kownie u Sióstr Elżbietanek. 31 grudnia brat Alois podczas Spotkania powiedział: – Nasza pielgrzymka dobiega końca. Kiedy tego wieczoru wrócicie do goszczących was rodzin, jeszcze raz przekażcie im wyrazy naszej wdzięczności. Ich gościnność będzie światłem na naszej drodze. Jutro zabierzmy to światło ze sobą do domów. To światło samego Chrystusa. Każdego dnia będzie oświetlało nasze życie. Od nowa będzie rozpalało naszą nadzieję. Dzięki temu światłu przejdziemy przez mrok, który może odbierać nam odwagę. Ono nie pozwoli nam poddawać się lękowi w zetknięciu z niepewnością i wstrząsami, jakie przeżywa świat.

Kolejne, 40. Europejskie Spotkanie Młodych, odbędzie się w szwajcarskiej Bazylei.

2017-01-18 14:08

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Taizé: abp Ryś na tygodniowych rekolekcjach z grupą młodzieży

Od niedzieli 4 sierpnia przebywa wraz z grupą młodzieży w Taizé metropolita łódzki, abp Grzegorz Ryś. Pobyt tej grupy trwać będzie do niedzieli, 11 sierpnia.

Metropolicie łódzkiemu towarzyszy ponad 40 młodych z archidiecezji łódzkiej, uczestnicząc w normalnych wydarzeniach tygodnia w Taizé: porannej Eucharystii, trzech modlitwach w kościele pojednania, wprowadzeniach biblijnych wygłaszanych przez braci ze wspólnoty ekumenicznej, grupach dzielenia się, a wieczorem spowiada wiernych po polsku i angielsku. Jest to także okazja do wielu spotkań nieformalnych zarówno z Polakami jak i osobami z innych krajów. Jak podkreśla ks. Piotr Niedzielski obecność w Taizé jest także ważna dla samego metropolity łódzkiego. „Swoim pobytem tutaj pokazuje – a młodzież to widzi – że to miejsce jest ważne dla Kościoła i dla chrześcijaństwa. Ksiądz arcybiskup chce, aby młodzież tu przyjeżdżała i doświadczała niejako na własnej skórze tego, czym jest Taizé” – pisze na portalu archidiecezji łódzkiej ks. Piotr Niedzielski.
CZYTAJ DALEJ

Londyn: szykany za obronę natury małżeństwa

2026-07-10 13:02

[ TEMATY ]

małżeństwo

Londyn

Karol Porwich/Niedziela

Fińska posłanka Päivi Räsänen poinformowała, że otrzymała informację o braku możliwości tranzytu przez lotnisko Heathrow w Londynie z powodu wyroku skazującego za przestępstwo określone przez fińskie prawo jako mowa nienawiści. Informację przekazał publicysta Rod Dreher, powołując się na wystąpienie parlamentarzystki podczas konferencji organizacji Alliance Defending Freedom (ADF). W 2019 r. Räsänen publicznie wyraziła przekonanie, że zgodnie z Pismem Świętym małżeństwem jest jedynie związek jednego mężczyzny z jedną kobietą.

Według relacji Drehera, Räsänen została poinformowana podczas lotu z Finlandii, że nie będzie mogła skorzystać z przesiadki na lotnisku Heathrow w drodze powrotnej. Do tej pory brytyjskie władze nie odniosły się publicznie do tych doniesień, a niezależne media nie potwierdziły szczegółów sprawy.
CZYTAJ DALEJ

Ann Widdecombe została zamordowana

2026-07-10 19:11

[ TEMATY ]

Wielka Brytania

zamordowana

polityk

Ann Widdecombe

wikipedia/Brian Minkoff- London Pixels

Ann Widdecombe

Ann Widdecombe

— Ann Widdecombe, była brytyjska posłanka Partii Konserwatywnej, minister i jedna z najbardziej rozpoznawalnych katolickich obrończyń nauczania Kościoła w życiu publicznym — poinformowali jej przedstawiciele. Natomiast jak podaje policja hrabstw Devon i Kornwalii, wszczęto śledztwo w sprawie jej zabójstwa. Ciało 78-latki odnaleziono w czwartek, 9 lipca, na terenie jej posesji w Haytor na obszarze Dartmoor w hrabstwie Devon.

Według informacji policji, funkcjonariusze zostali wezwani pod wskazany adres około godz. 11.40 czasu lokalnego przez zespół pogotowia ratunkowego. Na miejscu znaleziono zwłoki kobiety z poważnymi obrażeniami. O śmierci powiadomiono rodzinę, której zapewniono wsparcie specjalnie przeszkolonych funkcjonariuszy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję