Reklama

Niedziela Lubelska

Warszawa/Wąwolnica

Laury dla chóru

Niedziela lubelska 1/2017, str. 3

[ TEMATY ]

festiwal

Archiwum Adama Łaguny

Chór Jubilate Deo zdobył Brązowy Dyplom

Chór Jubilate Deo zdobył Brązowy Dyplom

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W dniach 10-11 grudnia ub.r. w Warszawie odbył się 2. Międzynarodowy Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. Na festiwal składały się przesłuchania konkursowe przeprowadzone w sali koncertowej Galerii Porczyńskich oraz koncerty w warszawskich i podwarszawskich kościołach z udziałem uczestniczących w imprezie chórów. Koncert galowy oraz ogłoszenie wyników odbyło się w bazylice Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. W festiwalu uczestniczyły chóry z Estonii, Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Czech oraz Polski. Występy oceniało międzynarodowe jury, któremu przewodniczył wybitny polski kompozytor prof. Romuald Twardowski. Miło nam poinformować, że reprezentant naszej archidiecezji chór Jubilate Deo z sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy (dyrygent Adam Łaguna) w kategorii chórów kameralnych zdobył Brązowy Dyplom.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-12-28 14:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Głos jeden na milion

Niedziela łódzka 44/2022, str. VI

[ TEMATY ]

festiwal

Marek Kamiński

Muzyka uwrażliwia na sztukę

Muzyka uwrażliwia na sztukę

Pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus odbywają się koncerty w ramach XIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Słowo i Muzyka u Jezuitów im. prof. Teresy Żylis-Gara.

W świątyni przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiła orkiestra smyczkowa Primuz pod dyrekcją Łukasza Błaszczyka. W jej wykonaniu usłyszeliśmy Concerto Giocoso II Sławomira Kaczorowskiego na akordeon (Zbigniew Ignaczewski), fagot (Krzysztof Kamiński) i orkiestrę. Wielkimi owacjami nagrodzono również znakomite skrzypaczki Zuzannę Jeżyńską i Dominikę Sznajder-Janczewską za wykonanie Koncertu nr 3 Jesień (F-dur) oraz Koncertu nr 4 Zima (f-moll)z Czterch pór roku Antonio Vivaldiego z udziałem orkiestry smyczkowej.
CZYTAJ DALEJ

Kto wystąpi na koncercie „Jednego Serca, Jednego Ducha”, największym takim wydarzeniu w Europie?

2026-06-03 15:54

[ TEMATY ]

koncert

Jednego Serca Jednego Ducha

kto wystąpi

Piotr Drzewiecki

Ponad 120 chórzystów, orkiestra oraz soliści wystąpią w Boże Ciało podczas koncertu „Jednego Serca, Jednego Ducha” w Rzeszowie. Uznawany za największy w Europie koncert muzyki chrześcijańskiej, od ponad dwóch dekad gromadzi tysiące uczestników.

Koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha” po raz pierwszy odbył się w Rzeszowie w 2003 r. z inicjatywy Jana Budziaszka, perkusisty zespołu Skaldowie. Pierwsza edycja zgromadziła kilka tysięcy osób. W kolejnych latach frekwencja rosła, a rekordowe koncerty przyciągały nawet 50 tysięcy uczestników. W ubiegłym roku to było 25 tysięcy osób. Z powodu frekwencji koncert od kilkunastu lat organizowany jest Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka.
CZYTAJ DALEJ

Spycimierz zasłynął na cały świat dzięki tradycji układania kwietnych dywanów

2026-06-03 18:34

[ TEMATY ]

tradycja

Spycimierz

cały świat

kwietne dywany

Archiwum

Przygotowania do procesjii

Przygotowania do procesjii

Spycimierz, niewielka miejscowość niedaleko Łodzi (w diecezji włocławskiej) zasłynęła na cały świat dzięki tradycji układania kwietnych dywanów, po których corocznie przechodzi procesja Bożego Ciała. W 2021 roku tradycję spycimierskich dywanów kwietnych wpisano na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO.

Dwa lata temu otwarte Centrum "Spycimierskie Boże Ciało", którego celem jest całoroczna promocja, edukacja i dokumentacja wyjątkowo barwnej i pięknej tradycji sypania kwiatowych dywanów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję