Reklama

Niedziela w Warszawie

Ksiądz Matteo doktorem!

Ks. Matteo Campagnaro, kapelan kard. Kazimierza Nycza, obronił rozprawę doktorską na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie

Niedziela warszawska 23/2016, str. 3

[ TEMATY ]

praca

Artur Stelmasiak

Ks. Matteo Campagnaro

Ks. Matteo Campagnaro

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pracę poświęconą założycielowi międzynarodowego ruchu Comunione e Liberazione ks. Luigiemu Giussaniemu obronił z wyróżnieniem. Profesorowie zalecają, aby została przetłumaczona na język polski i wydana drukiem, bo rzuca nowe światło na teologię pastoralną w Polsce. – Choć Kościół we Włoszech ma inne uwarunkowania historyczne i społeczne, to genialne pomysły ks. Giussaniego mogą być wykorzystane także w Polsce – mówi ks. dr Matteo Campagnaro, który pochodzi z Włoch.

Jest to kolejny doktorat obroniony przez absolwenta seminarium Redemptoris Mater, gdzie kształcą się kapłani z całego świta. Jeszcze 10-20 lat temu polskie uczelnie teologiczne popularne były głównie wśród studentów ze Wschodu. W ostatnich latach to się zmienia i przybywa studentów także z Zachodu. Wśród nich są m.in. kapłani misyjni po seminarium Redemptoris Mater. Będą oni promować polską naukę i teologię w różnych częściach świata.

– Stajemy się coraz bardziej międzynarodowi. Ostatnio nawiązaliśmy współpracę z pięcioma uniwersytetami katolickimi – mówi ks. prof. Krzysztof Pawlina, rektor PWTW i promotor doktoratu ks. Campagnaro. – Studenci z zagranicy są bardzo cenni, bo wnoszą swoje doświadczenie w teologię polską. Dzięki systemowi e-learning mamy studentów m.in. z Kanady, Londynu, Paryża, Wiednia i Berlina.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-06-01 14:21

Oceń: +1 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Praca pod Wrocławiem

[ TEMATY ]

praca

Świebodzice

UM Świebodzice

Około 20 osób uczestniczyło w giełdzie pracy zorganizowanej przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Świebodzicach. Giełda odbyła się we wtorek 5 czerwca. Pracowników poszukiwała firma LG INNOTEK z Biskupic Podgórnych. W związku z otwieraniem nowego działu, firma prowadzi aktywną rekrutację pracowników na stanowiska produkcyjne: monter, magazynier, technik, lider. – Oferty pracy przeznaczone były dla osób powyżej 18. roku życia, które posiadają co najmniej wykształcenie zawodowe – mówi Anna Stochaj z MCK. – Po pierwszym etapie procesu rekrutacyjnego, jak przekazał przedstawiciel firmy, do kolejnego etapu, który odbędzie się już w siedzibie firmy, zakwalifikowało się ok. 10 osób. Podczas ostatniego etapu rekrutacji zostaną wybrani pracownicy na konkretne stanowiska. MCK w Świebodzicach realizuje projekt „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w Ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu systematycznie organizuje tego typu giełdy, pozwalające na kontakt osób poszukujących zatrudnienia z potencjalnymi pracodawcami.
CZYTAJ DALEJ

Święty od trudnych spraw

Nie ma tygodnia, żeby na Marianki, do Wieczernika, nie trafiło świadectwo cudu lub łaski za sprawą św. Stanisława Papczyńskiego

Ten list do sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego na Marianki w Górze Kalwarii nadszedł z jednej z okolicznych miejscowości. Autorem był kompozytor i zarazem organista w jednej z parafii. Załączył dwie pieśni ku czci św. Stanisława, jako wotum dziękczynne za uzdrowienie żony. Oto, gdy dowiedzieli się, że jeden z guzów wykrytych u żony jest złośliwy, od razu została skierowana na operację. „Rozpoczęły się modlitwy. Nasze rodziny, zaprzyjaźnieni ludzie i ja osobiście polecałem zdrowie żony nowemu świętemu, o. Papczyńskiemu. Nowemu, a przecież staremu, bo znam go od dzieciństwa, pochodzę z parafii mariańskiej” – napisał w świadectwie.
CZYTAJ DALEJ

Papież Leon XIV wykonał popularny wśród młodych gest „6-7”

2026-05-18 11:17

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Papież Leon XIV podczas spotkania z młodzieżą z archidiecezji Genui wykonał popularny w mediach społecznościowych gest „6-7”. Krótkie nagranie z wydarzenia opublikowane przez Don Roberto Fiscera szybko stało się viralem i wywołało liczne reakcje internautów.

Do spotkania doszło w Rzymie podczas przygotowań młodzieży do bierzmowania. Do Watykanu przybyło blisko tysiąc młodych katolików z Genui. W trakcie spotkania uczestnicy zachęcili papieża do wykonania gestu „6-7”, który od wielu miesięcy jest popularny na platformach społecznościowych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję