Reklama

Nowe rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Małe, a cieszy

Ustabilizowały się notowania PO. Sytuują się w dolnej strefie stanów niskich. Małe, a cieszy.

Rozpaczliwa teza

Wychodzi na to, że oczkiem w głowie nowego zarządu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi są konie. Po opanowaniu stadnin ministerstwo chce przejąć wyścigi. Ponieważ jako ignoranci nie dostrzegamy strategicznego znaczenia koni dla państwa polskiego, stawiamy rozpaczliwą tezę, że jest to jeden z kroków do wzmacniania obronności Polski. Przeciwników będziemy zaskakiwać chorągwiami husarskimi. Tak jak pod Wiedniem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Umiarkowani

Najważniejsi polscy sędziowie, zasiadający w Sądzie Najwyższym, zapowiedzieli, że będą słuchać orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, nawet jeżeli te nie będą publikowane. Trzeba cenić tych sędziów za umiarkowanie. Przecież mogli powiedzieć, że ich zdaniem, należy znieść parlament i zakazać wyborów, bo ostatnie okazały się niesłuszne.

Zła wróżba

Wraca moda na listy, które w cień odsunęły maile. Twórczość epistolarną promują byli prezydenci, byli ministrowie i byli opozycjoniści. Nie wróżymy przyszłości temu projektowi właśnie ze względu na tę wspólną cechę. Oni wszyscy są „byli”.

Nie nadążają

Komisja Wenecka była znowu w Polsce. Teraz sprawdza, czy mamy już państwo policyjne. Sorry, trochę to wobec gości niegrzeczne, ale musimy powiedzieć: Są państwo nieco z tyłu. Jesteśmy kilka szczebli wyżej. Mamy już faszyzm.

2016-05-04 10:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Francja: 18-latek przywrócił krzyż na najwyższym szczycie Pirenejów

2026-05-14 14:31

[ TEMATY ]

krzyż

Góry

zrzut ekranu/x.com

Po zniknięciu historycznego krzyża na Pico de Aneto, najwyższym szczycie Pirenejów o wysokości 3404 metrów, nastolatek z południowo-zachodniej Francji wyrzeźbił nowy krzyż i osobiście wniósł go na szczyt.

Metalowy krzyż wzniesiony na Pico de Aneto został celowo ścięty szlifierką kątową, a następnie wrzucony do wąwozu. Hiszpańska Gwardia Cywilna prowadzi dochodzenie w celu zidentyfikowania sprawców tego aktu wandalizmu, który głęboko wstrząsnął wieloma alpinistami i wiernymi po obu stronach Pirenejów: francuskiej i hiszpańskiej.
CZYTAJ DALEJ

31 spojrzeń Maryi: Spojrzenie, które zostaje

2026-05-13 20:58

[ TEMATY ]

31 spojrzeń Maryi

pixabay.com

Każde spojrzenie Maryi coś odsłania: Boga, człowieka, drogę. W maju zapraszamy Cię do zatrzymania się przy 31 takich spojrzeniach. Dziś zobacz jedno z nich.

Najłatwiej jest przyjść na chwilę. Najtrudniej — zostać. Być przy kimś dłużej niż moment entuzjazmu. Wytrwać, kiedy codzienność przestaje być „ładna”. Maryja zostaje. To spojrzenie, które nie ucieka, gdy przestaje być wygodnie.
CZYTAJ DALEJ

Raport: Biblia wciąż przyciąga młodych

2026-05-15 10:57

[ TEMATY ]

Biblia

raport

wciąż przyciąga

młodych

Karol Porwich/Niedziela

Młodzi chrześcijanie częściej niż starsze pokolenia sięgają po Biblię i swobodniej mówią o wierze – wynika z nowego raportu Patmos Youth Report. Badanie, cytowane przez Zenit, objęło 91 tys. osób w 85 krajach, w tym ok. 28,7 tys. respondentów w wieku od 15 do 30 lat. Pokazuje ono, że mimo spadku przynależności instytucjonalnej ciekawość duchowa młodych nie zanika, lecz często wyraża się inaczej - podaje Vatican News.

Jednym z głównych wniosków raportu jest większe zaangażowanie młodych chrześcijan w kontakt z Pismem Świętym. Na świecie połowa młodych dorosłych chrześcijan deklaruje, że korzysta z Biblii co najmniej raz w tygodniu. Wielu z nich mówi też, że czuje się pewniej w rozmowach o wierze, opowiadaniu historii biblijnych i odnoszeniu Pisma Świętego do codziennego życia. „Młodsze pokolenie chrześcijan wydaje się swobodniej mówić o wierze” – zauważa raport.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję