Reklama

Polska

Genialny Plan Stwórcy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Już po raz 28. sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej będzie gościło młodzież nie tylko z całej Polski, lecz także z krajów sąsiednich. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w dniach 6-11 lipca.

Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych dla wielu uczestników jest obowiązkowym punktem wakacyjnego wypoczynku. Początkowo do Dębowca przyjeżdżała młodzież z parafii saletyńskich, jednak w ostatnich latach w sanktuarium Matki Bożej gromadzą się młodzi z całej Polski i innych krajów, by niebanalnie i twórczo przeżyć część wakacji. Przez 6 dni uczestnikom towarzyszy dobra chrześcijańska muzyka, ciekawe zabawy, a przede wszystkim refleksja i modlitwa. Także podczas spotkania wielu młodych rozeznaje drogę powołania życiowego. Sercem każdego dnia jest uroczyście odprawiana Eucharystia. Jednym z ważniejszych wydarzeń w Dębowcu jest dzień pojednania, w którym można na nowo odkryć i dobrze przeżyć sakrament pokuty.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Tegorocznemu 28. Międzynarodowemu Saletyńskiemu Spotkaniu Młodych towarzyszy hasło „Genialny Plan Stwórcy”. Wśród zaproszonych gości jest m.in. znana dziennikarka telewizyjna Brygida Grysiak, nawrócona wiedźma Patrycja Hurlak, a także prowadzący wideobloga franciszkanie – o. Leonard Bielecki i o. Franciszek Chodkowski. Tradycyjnie konferencję przygotowującą do spowiedzi wygłosi misjonarz saletyn. W tym roku będzie to duszpasterz z Warszawy – ks. Bartosz Seruga MS. Wśród zaproszonych muzyków są m.in. Maleo i Panny Wyklęte oraz Zetaigreka/Wyrwani z niewoli ku wolności.

Na festiwal młodych do Dębowca saletyni zapraszają osoby od 15. roku życia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.spotkania.saletyni.pl oraz na profilu facebook.com/saletynskiespotkaniamlodych.

2015-07-02 12:14

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzi w Kościele

Niedziela lubelska 10/2019, str. I

[ TEMATY ]

młodzi

Paweł Wysoki

Młodzież znajduje się na priorytetowej pozycji w działaniach duszpasterskich Kościoła

Młodzież znajduje się na priorytetowej pozycji w działaniach duszpasterskich Kościoła
Już za kilka dni w Lublinie odbędzie się spotkanie młodzieży i ich duszpasterzy. W dniach 15-16 marca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II zgromadzą się przedstawiciele wszystkich parafii naszej archidiecezji.
CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Zatrzymano adwokata. Miał fałszywie alarmować o zamachach na prezydenta i szefa MSZ

2026-05-31 07:18

[ TEMATY ]

zamach

Adobe Stock

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Warszawy zatrzymali 48-letniego mecenasa Macieja Z., który miał podawać się za znane osoby publiczne i fałszywie alarmować o zamachach - informuje onet.pl.

Mężczyzna miał fałszywie alarmować o zamachach m.in. na prezydenta Karola Nawrockiego, a także ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Informację o zatrzymaniu i areszcie dla 48-letniego mecenasa Macieja Z. jako pierwsza przekazała redakcja "Dziennika Gazety Prawnej". Policjanci do jego mieszkania musieli wejść siłą.
CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja częstochowska: Zdewastowali kościół... gaśnicami!

2026-05-31 18:43

[ TEMATY ]

archidiecezja częstochowska

Autorstwa Sławomir Milejski/commons.wikimedia.org

Parafia św. Franciszka z Asyżu w Zajączkach

Parafia św. Franciszka z Asyżu w Zajączkach

W piątek 29 maja o godzinie 16.30 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdewastowania kościoła w Zajączkach Pierwszych poprzez rozpylenie zawartości gaśnicy proszkowej - informuje klobucka.pl.

Ze zgłoszenia wynikało, że w zdarzeniu udział mogło brać dwóch mężczyzn. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, szybko wytypowali i zatrzymali osoby mogące mieć związek ze sprawą.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję