Reklama

Głos z Torunia

Abyśmy byli jedno (15)

Duchowa Adopcja Osób Konsekrowanych

Papież Franciszek 2015 r. w Kościele powszechnym zadedykował życiu konsekrowanemu. Rozpoczął się on 21 listopada 2014 r., a zakończy się 2 lutego 2016 r. W całym świecie żyje obecnie ok. 950 tys. osób konsekrowanych, w Polsce jest ich ok. 35 tys., a to oznacza, że co tysięczny Polak i Polka jest osobą konsekrowaną. W diecezji toruńskiej mamy ok. 360 sióstr, ojców i braci zakonnych. Żyją obok nas i między nami. Od lat modlitwą, pracą i świadectwem ubogacają życie naszej diecezji. Ogarniają swoją opieką dzieci i młodzież, chorych i starszych, prowadzą szkoły, przedszkola, domy opieki. Podejmują wiele dzieł charytatywnych i ewangelizacyjnych. Trwają na nieustannej modlitwie, wypraszając łaski dla każdego z nas

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Dziękuję za Waszą cichą i ofiarną pracę na różnych polach posługi miłości. Dziękuję za świadectwo Waszej modlitwy i życia według rad ewangelicznych. Kościół potrzebuje nieustannie tego świadectwa, by odnawiać siebie i świat. Potrzebuje Waszych ofiarnych serc i dłoni, przez które Chrystus dotyka człowieka”.
(bp Andrzej Suski do osób konsekrowanych)

Rok Życia Konsekrowanego jest wielką okazją do tego, by przyjrzeć się powołaniu osób zakonnych i wspierać ich modlitwą. Dlatego zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Osób Konsekrowanych. Niech nasza modlitwa wspiera ich w podejmowanych działaniach i wyprasza łaskę świętości, którą będą promieniować na świat i na każdego z nas.

Czym jest DAOK?

Duchowa Adopcja Osób Konsekrowanych (DAOK) to dzieło zainicjowane przez toruńską wspólnotę biblijną „Słowo Życia”. Inspiracją do podjęcia inicjatywy była wizyta wspólnoty w klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych w Łasinie oraz słowa Biskupa Andrzeja wypowiedziane podczas obchodów Światowego Dnia Osób Konsekrowanych. Adopcja polega na objęciu modlitwą na czas trwania Roku Życia Konsekrowanego (RŻK) jednej osoby konsekrowanej z diecezji toruńskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Osoba, która podejmie się Duchowej Adopcji, zobowiązuje się na czas trwania RŻK tj. do 2 lutego 2016 r. do regularnej duchowej opieki nad przydzieloną osobą konsekrowaną.

Reklama

Opieka duchowa powinna przybrać następujące formy: codzienna dowolna modlitwa za osobę konsekrowaną lub raz w tygodniu (poza niedzielą) Eucharystia i Komunia św. w intencji osoby konsekrowanej. Ponadto można podjąć dobrowolnie, według możliwości inne formy: ofiarowanie postów i cierpienia w intencji osoby konsekrowanej, poznanie charyzmatu zgromadzenia przydzielonej osoby zakonnej oraz włączenie się w dzieła podejmowane przez to zgromadzenie, korespondencja.

Jak przystąpić do DAOK?

Osoby, które chcą przyłączyć się do akcji DAOK, powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.daok.pl. W odpowiedzi otrzymają e-maila z danymi osoby konsekrowanej, która została oddana w ich duchowa opiekę. E-mail będzie zawierał imię i nazwisko osoby konsekrowanej, nazwę zgromadzenia i miejscowość, w której posługuje.

W trakcie trwania akcji DAOK uczestnicy będą otrzymywać e-maile z myślami świętych i błogosławionych związanych ze zgromadzeniami zakonnymi posługującymi w naszej diecezji. Po zakończeniu Roku Życia Konsekrowanego będzie można kontynuować duchową adopcję. Na stronie znajdują się także teksty modlitw, które mogą pomóc w codziennej modlitwie w ramach podjętej adopcji. Nie zwlekaj! Zgłoś się już dziś! Osoby konsekrowane czekają na Twoją modlitwę! Więcej informacji na www.daok.pl.

2015-03-12 11:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Żyją bardziej dla innych

Niedziela warszawska 4/2018, str. IV

[ TEMATY ]

Dzień Życia Konsekrowanego

zakony

Artur Stelmasiak

Klasztor Mniszek Bosych Zakonu Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel od prawie 80 lat mieści się przy ul. Wolskiej

Klasztor Mniszek Bosych Zakonu Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel od prawie 80 lat mieści się przy ul. Wolskiej
2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego, przypada XXII Dzień Życia Konsekrowanego. To doskonała okazja, żeby przybliżyć nam postać tych, którzy swoje życie całkowicie poświecili Bogu. Klasztory kontemplacyjne, w których siostry zakonne sam na sam przeżywają spotkanie z Bogiem wiarą i modlitwą, to niezwykłe miejsca.
CZYTAJ DALEJ

Czy w piątek po Wielkanocy obowiązuje post?

2025-04-22 07:15

[ TEMATY ]

post

monticellllo/pl.fotolia.com

W piątek 25 kwietnia katolików nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Powodem jest trwająca w Kościele katolickim oktawa Wielkanocy. Każdy jej dzień, podobnie jak niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, ma rangę uroczystości.

Po reformie przeprowadzonej przez papieża Piusa XII, kontynuowanej przez papieża Jana XXIII, w Kościele katolickim przetrwały jedynie dwie oktawy: Bożego Narodzenia i Wielkiejnocy. Jedynie ta druga ma tzw. pierwszą rangę, czyli znosi wszystkie inne święta i posty, zachowując charakter uroczystości liturgicznej.
CZYTAJ DALEJ

Abp Kurtz: Kościół w USA widział we Franciszku twarz miłosierdzia Boga

2025-04-24 18:47

[ TEMATY ]

USA

papież Franciszek

Vatican Media

Papież Franciszek podczas podróży apostolskiej do USA w 2015 roku

Papież Franciszek podczas podróży apostolskiej do USA w 2015 roku

W rozmowie z Vatican News arcybiskup Joseph E. Kurtz, były przewodniczący Konferencji Episkopatu USA stwierdził, że Amerykanie wręcz łaknęli przesłania miłosierdzia Papieża Franciszka.

Abp Kurtz towarzyszył Ojcu Świętemu podczas jego historycznej wizyty do Stanów Zjednoczonych w 2015 roku. Rozmawiając z Vatican News, arcybiskup emeryt Louisville w Kentucky powiedział, że nie tylko Kościół, ale świat opłakuje śmierć Papieża Franciszka.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję