Reklama

Wandale na cmentarzach

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ponad 200 cmentarzy we Francji stało się celem wandali w 2014 r. Specjalny raport na ten temat przygotowała francuska telewizja francetv info. Dziennikarze przygotowali go na podstawie danych pozyskanych z ministerstwa spraw wewnętrznych.

Najwięcej sprofanowano cmentarzy chrześcijańskich – na policję zgłoszono w ubiegłym roku 206 takich przypadków. Oprócz tego akty wandalizmu dotknęły 6 cmentarzy żydowskich i 4 muzułmańskie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu informowaliśmy o bezprecedensowym dekrecie biskupa diecezji Belley-Ars Pascala Rolanda, który nakazał przeniesienie Najświętszego Sakramentu z tabernakulów do innych, bezpieczniejszych miejsc. Decyzja ta była konsekwencją 10 aktów profanacji, które w ostatnich miesiącach miały miejsce w zarządzanej przez niego diecezji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2015-03-04 11:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Francja: Dwoje dzieci zmarło z odwodnienia, rodzice zostali zatrzymani

2026-06-29 19:53

[ TEMATY ]

śmierć

upały

fala upałów

Adobe Stock

W miejscowości Beuvrages na północy Francji zatrzymani zostali rodzice dwójki bliźniaków, które zmarły z powodu odwodnienia - podała w poniedziałek AFP. Dzieci miały niespełna półtora roku - dodała agencja, powołując się na źródło zbliżone do śledztwa.

Rodzice wezwali służby ratunkowe, gdy odkryli, że dwie dziewczynki nie żyją. Czwórka ich rodzeństwa, w wieku od trzech do sześciu lat, trafiła do szpitala z powodu odwodnienia, ale ich życiu nic nie zagraża.
CZYTAJ DALEJ

Robert Lewandowski podpisał nowy kontrakt. Gdzie będzie grał?

2026-06-29 22:42

[ TEMATY ]

Robert Lewandowski

pzpn.pl

Piłkarz reprezentacji Polski Robert Lewandowski podpisał konktrakt z Chicago Fire - poinformował klub występujący w Major League Soccer. 37-letni napastnik przez ostatnie cztery sezony grał w Barcelonie. Wcześniej występował w Bayernie Monachium, Borussii Dortmund i Lechu Poznań.

„Podpisaliśmy kontrakt z Robertem Lewandowskim, ikoną światowej piłki nożnej i najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Polski” - napisano w komuninacie klubu.(PAP)
CZYTAJ DALEJ

Kazimierski Festiwal Organowy

2026-06-30 13:39

materiały prasowe

W wakacyjne soboty zapraszamy do Kazimierza Dolnego na koncerty organowe.

Cykl letnich koncertów w wyjątkowej przestrzeni kościoła farnego św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła jest okazją do doświadczenia brzmienia jednych z najbardziej cenionych organów w Polsce. – Festiwal jest spotkaniem muzyki, historii i dziedzictwa miejsca. Zabytkowa kazimierska świątynia, jej akustyka oraz charakter wnętrza tworzą naturalną przestrzeń dla prezentacji muzyki organowej i kameralnej. Każdy koncert będzie okazją do doświadczenia brzmienia organów w miejscu silnie związanym z tradycją, kulturą i duchowością Kazimierza Dolnego – zapraszają organizatorzy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję