Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Świąteczny dom 2014

Niedziela zamojsko-lubaczowska 2/2015, str. 5

[ TEMATY ]

konkurs

Adam Łazar

Jedna z prac konkursowych

Jedna z prac konkursowych

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Miejski Dom Kultury im. Aleksandra Sas-Bandrowskiego w Lubaczowie po raz ósmy zorganizował konkurs pt. „Świąteczny dom – 2014”. – Konkurs polegał na wykonaniu szopki, ozdoby choinkowej, stroika świątecznego i umożliwieniu wystawienia i zaprezentowania tych prac na ogólnodostępnej wystawie w MDK. Pozwalamy na dowolną technikę, formę i wzór tych prac. Naszą intencją jest kultywowanie tradycji dekorowania pomieszczeń w okresie świąt Bożego Narodzenia, angażowanie do artystycznego działania dzieci, młodzieży, dorosłych, artystów amatorów, twórców ludowych z całej Polski – wyjaśnia Grażyna Bielec, pomysłodawczyni konkursu, instruktorka kulturalna MDK w Lubaczowie. O popularności tego konkursu świadczy fakt, że napłynęło ponad 100 prac od 86 wykonawców. Komisja konkursowa przyznała I miejsce wśród dorosłych szopce Józefa Lewkowicza, II miejsce dla Agnieszki Szpyt i dwa trzecie miejsca dla rodziny Borowców i Danuty Pomorskiej. W kategorii dziecięcej najładniejszą szopkę wykonała Martyna Charysz. II miejsce zdobyła szopka Natalii Charysz, a III miejsce – Kamila Wende i Damiana Salamońskiego. Wyróżnienia przyznano dla: Adriana Morokiszki, Krystiana Karczmarskiego i Dawida Suchockiego. W kategorii „stroik – ozdoba” I miejsce zdobyła Henryka Krzych, dwa II miejsca – Ryszard Glegoła i Teresa Strut, III miejsce – Monika Szwed, a wyróżnienie przypadło Adamowi Zającowi. W kategorii „stroik – ozdoba choinkowa” w grupie dziecięcej kolejność była następująca: I miejsce – Marcin Kuziora, III miejsce – Katarzyna Górecka, a wyróżnienie – Mateusz Kurzewicz, Jarosław Szostko, Regina Broź. Rozstrzygnięcie tego konkursu odbyło się 16 grudnia 2014 r. podczas otwarcia wystawy. Zwycięzcy otrzymali upominki i dyplomy. Konkursowe prace można było oglądać na wystawie w lubaczowskim MDK do 8 stycznia br.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2015-01-09 11:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Hotelarstwo, to wdzięczny zawód

[ TEMATY ]

szkoła

konkurs

Wojciech Mścichowski

Konkurs na najładniesze nakrycie do śniadania wielkanocnego

Konkurs na najładniesze nakrycie do śniadania wielkanocnego
Szkoły Specjalne – placówki oświatowe, w których dzieci i młodzież o pewnej niesprawności fizycznej, bądź umysłowej adaptują uczniów do samodzielnej egzystencji, integrują ze społeczeństwem, przygotowują do zawodu. Jednym z punktów bogatego programu dydaktycznego, są turnieje i konkursy organizowane przez dyrekcje szkół.
CZYTAJ DALEJ

Bluźniercza dewastacja figurki św. Tereski w Swobnicy

2025-04-07 12:32

[ TEMATY ]

dewastacja

figurka

św. Tereska od Dzieciątka Jezus

Swobnica

Salezjanie - Facebook

Dewastacja figurki św. Tereski od Dzieciątka Jezus przy parafii pw. św. Kazimierza w Swobnicy

Dewastacja figurki św. Tereski od Dzieciątka Jezus przy parafii pw. św. Kazimierza w Swobnicy

Kolejny atak na miejsce kultu w Polsce. Tym razem wandale dokonali dewastacji figurki św. Tereski od Dzieciątka Jezus przy parafii pw. św. Kazimierza w Swobnicy.

O bluźnierczym napadzie poinformowali Salezjanie na profilu internetowym parafii.
CZYTAJ DALEJ

Wałbrzych. Zatrzymać się w pędzącym świecie – zaproszenie dla studentów

2025-04-07 23:44

[ TEMATY ]

studenci

Wałbrzych

ks. Piotr Sipiorski

duszpasterstwo studentów

Adobe.Stock

W codziennym zabieganiu, między wykładami, kolokwiami a obowiązkami domowymi, coraz trudniej znaleźć chwilę na oddech, modlitwę i refleksję. Właśnie z myślą o studentach Ziemi Wałbrzyskiej, którzy pragną głębiej spojrzeć w siebie i odnaleźć pokój serca, przygotowano wyjątkowe spotkanie pod hasłem „Zatrzymać się w pędzącym świecie”.

Już w Wielki Wtorek 15 kwietnia 2025 r. w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego na wałbrzyskim Podzamczu (pl. Jana Pawła II) odbędzie się wydarzenie skierowane do młodych dorosłych, którzy chcą połączyć duchowe doświadczenie z wartościowym przesłaniem na życie. Spotkanie poprowadzi ceniony duszpasterz młodzieży ks. dr Piotr Sipiorski.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję