Reklama

Niedziela Przemyska

Festiwal Bathos w Rzepedzi

III edycja Festiwalu dla młodzieży Bathos odbyła się w domu rekolekcyjnym w Rzepedzi. Wydarzenie zgromadziło ponad 80 uczestników z całej Polski. Obok modlitwy i formacji, młodzież brała udział w warsztatach z litoterapii, wsłuchiwali się w świadectwa życia znanych ludzi i tworzyli piękna wspólnotę.

2025-09-01 09:59

Faustyna Szczepek

Uczestnicy festiwalu

Uczestnicy festiwalu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Wszelkie trwałe rzeczy wymagają od nas wysiłku i dzisiaj nie tylko młodzież, ale ogólnie chyba ludzkość ma taki kryzys i dlatego tego w tym Bathos chcemy zareklamować, chcemy pokazać w tych spotkaniach z ciekawymi gośćmi, że odpuszczając, osiadając na laurach, tych wielu pięknych doświadczeń, nie zobaczymy, nie będziemy ich tworzyć, a ale jeśli znajdziemy w sobie tą siłę, energię i spotkamy też ludzi, którzy nas nie tylko zainspirują, ale też będą w tym z nami to możemy osiągnąć wiele– mówił ks. Mateusz Rutkowski – organizator wydarzenia.

W ramach festiwalu młodzież przemierzała bieszczadzkie szlaki, brała udział w grze terenowej, w spotkaniach z ciekawymi ludźmi i warsztatami strefy art. Codziennie uczestniczyli także w Eucharystii i modlitwach. Wieczorami natomiast, uczestniczyli brali udział w koncertach: ks. Maciej Marszałka, zespołu Bankruci oraz na zakończenie festiwalu Mateo z zespołem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wydaje mi się, że dojściu do czegoś głębokiego potrzebujemy drogi, czy pewnych etapów j w tej drodze, czyli nie wystarczy powiedzieć zapraszamy was do kościoła, będzie modlitwa, ale gdy spotkamy tych ludzi, na przykład przy muzyce, przy zabawie, przy grach przy jakiś takich bardzo zwykłych, tak, codziennych sytuacjach, w których tworzą się relacje, to takie zbudowane, stworzone więzi dają taką możliwość, przestrzeń do pójścia dalej – wyjaśnia ks. Rutkowski.

Reklama

Jak wskazują sami uczestnicy festiwal Bathos to przestrzeń spotkania i inspiracji, na który czeka się cały rok. - Poznałam dużo nowych osób i doświadczyłam takiego spotkania, spotkania z Panem Bogiem, przez Eucharystię i sakrament pokuty. Wczoraj tak bardzo tego doświadczyłam i tak bardzo poczułam tą Bożą obecność, z Panem Bogiem i później na adoracji wieczorem poczułam to spotkanie ze wspólnotą, którą On mi daje – mówi Wiktoria – uczestniczka festiwalu.

Jak mówi Julia, kolejna uczestniczka wydarzenia, spotkanie z ludźmi inspiruje do podejmowania nowych wyzwań: - jako, że kocham góry, to bardzo ucieszyło mnie wyjście na Płoninę Wetlińską i czas ze wspólnotą razem mogliśmy wyjść tam porozmawiać, dowiedzieć się czegoś o sobie i że to były góry, to bardzo mi się podobało i mnie umocniło też – przyznała.

Na pytanie o to co daje jej uczestnictwo w festiwalu mówi o umocnieniu przed kolejnymi wyzwaniami i trudnościami: - Myślę, że Bathos, ta głębia, to wezwanie żeby szukać w jakichś trudnościach, z którymi się zmagamy na co dzień albo z jakimiś sytuacjami tej głębi, z czego to pochodzi. Chodzi o to, żeby dowiadywać się właśnie nowych rzeczy i myślę, że to jest właśnie dla mnie najbardziej inspirujące - ta głębia – mówiła Julia, która uczestniczyła w festiwalu Bathos.

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej niezbędnika katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Każdego miesiąca będziemy przygotowywać niewielki i poręczny modlitewnik, który dotrze do Państwa rąk razem z naszym tygodnikiem w ostatnią niedzielę każdego miesiąca.

CZYTAJ DALEJ

Zamykamy przejścia graniczne z Białorusią. Rozporządzenie zostało podpisane

2025-09-10 16:37

[ TEMATY ]

naruszenie polskiej przestrzeni

Adobe Stock

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński podpisał w środę rozporządzenie w sprawie czasowego zawieszenia ruchu granicznego na przejściach z Białorusią. Zamknięcie przejść granicznych zacznie obowiązywać od północy 12 września br. do odwołania - przekazał resort.

Ta decyzja jest odpowiedzią rządu na zaplanowane rosyjsko-białoruskie manewry wojskowe „Zapad 2025”.
CZYTAJ DALEJ

USA: Zmarł postrzelony w Utah prawicowy aktywista Charlie Kirk

2025-09-11 07:14

[ TEMATY ]

Stany Zjednoczone

PAP/EPA/KAYLA BARTKOWSKI / POOL

Bliski sojusznik prezydenta Donalda Trumpa, 31-letni Kirk, zmarł w środę, gdy został wcześniej tego dnia postrzelony podczas przemówienia na Uniwersytecie Utah Valley. Sprawca jest już w areszcie – poinformował w czwartek po północy dyrektor FBI Kash Patel.

„Wielki, a wręcz legendarny Charlie Kirk nie żyje. Nikt nie rozumiał ani nie miał serca dla młodzieży w Stanach Zjednoczonych lepiej niż Charlie. Był kochany i podziwiany przez WSZYSTKICH, zwłaszcza przeze mnie, a teraz, gdy już go nie ma z nami, Melania i ja składamy kondolencje jego pięknej żonie Erice i rodzinie. Charlie, kochamy cię!” – napisał prezydent na platformie Truth Social.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję