Zarząd Okręgowy i Miejski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy zorganizował dla najmłodszych mieszkańców miasta i okolic spotkania ze św. Mikołajem. Przygotowano 530 paczek ze słodyczami i owocami.
Rozdawał je św. Mikołaj podczas kilku spotkań. Jedno z nich zorganizowane zostało w Klubie Nauczyciela i Szkolnym Schronisku Młodzieżowym. W związku z obchodami wspomnienia św. Mikołaja odbył się również
młodzieżowy turniej szachowy. Natomiast dla 43 najbiedniejszych dzieci urządzono wieczerzę wigilijną. W tym spotkaniu udział wzięli: ks. prał. Tadeusz Kisiński i prezes Zarządu Okręgowego i Miejskiego
TPD Kazimierz Pleśniak.
Po odczytaniu Ewangelii wszyscy podzielili się opłatkiem i spożyli tradycyjne potrawy wigilijne. Następnie grupa dzieci ze świetlicy środowiskowej Młodzieżowego Centrum Kultury przedstawiła jasełka.
Wigilijny wieczór zakończył się wspólnym kolędowaniem.
18 grudnia w przedświątecznym nastroju odbyło się też spotkanie ludzi związanych z działalnością społeczną na rzecz dzieci. Są nimi laurea-ci honorowego wyróżnienia TPD - Statuetki "Nade wszystko
dziecko".
Od chwili ustanowienia tego wyróżnienia, tj. od 1998 r. otrzymały je 34 osoby, w tym czterech kapłanów - ks. Jan Mateusz Gacek, ks. Bronisław Kryłowski, o. Józef Szańca i ks. Stanisław Araszczuk.
Podczas forum dyskusyjnego pedagodzy, wychowawcy oraz zaproszeni rozmawiali o sprawach dotyczących poprawy sytuacji dzieci i młodzieży, formach zagospodarowania wolnego czasu. Poruszano też problemy dzieci
niepełnosprawnych i wpływ mediów na zachowania młodych ludzi. Wnioski ze spotkania zostaną przekazane legnickim radnym w celu wykorzystania ich w pracy samorządu.
Pomóż w rozwoju naszego portalu