Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Pomagać innym

Niedziela sosnowiecka 11/2014, str. 6

[ TEMATY ]

fundacja

Archiwum Fundacji "Dla Rodziny"

Fundacja „Dla Rodziny” założona przed 5 laty przez osoby związane z Diecezjalnym Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu cały czas się rozwija i podejmuje nowe inicjatywy.

Reklama

– Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu nie jest w stanie rozwijać się w oparciu o środki przekazywane przez diecezję, dlatego finansowanie części działań centrum oraz wszystkie nowe inicjatywy przejęła fundacja – powiedziała Beata Pawelec, prezes zarządu Fundacji „Dla Rodziny”. Fundacja stworzyła bezpłatną szkołę rodzenia, punkt konsultacyjny dla osób borykających się z problemami uzależnienia, punkt aktywizacji osób bezrobotnych, Chrześcijańskie Centrum Wolontariatu, poradnię logopedyczną dla dzieci i dorosłych oraz szkołę dla rodziców i wychowawców.

Szkoła rodzenia prowadzona jest przez Małgorzatę Skowron, wykwalifikowaną położną, pracującą w Szpitalu Specjalistycznym w Dąbrowie Górniczej. Od 2007 r. prowadzi ona szkołę rodzenia w Będzinie, a od 2010 r., z inicjatywy Fundacji „Dla Rodziny” szkołę rodzenia w budynkach Diecezjalnego Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu. Za punkt konsultacyjny ds. uzależnień odpowiada Elżbieta Brzozowicz-Uwijała. Punkt jest czynny 2 razy w miesiącu: w 1. i 3. piątek miesiąca. E. Uwijała posiada również kwalifikacje psychologa pracy, pomaga też osobom borykającym się z problemem przemocy w rodzinie. Logoterapię prowadzi Beata Rupala, a punkt aktywizacji bezrobotnych Dominika Ochęduszko. Bezrobotni mogą skorzystać m.in. z konsultacji z psychologiem pracy czy uczęszczać na warsztaty „z odwagą po pracę”. Jeśli chodzi o wolontariat, fundacja pozyskuje i kształci wolontariuszy. – Pomagamy najczęściej poprzez spełnianie drobnych posług dnia codziennego, np. zakupy, pomoc w sprzątaniu mieszkania, pomoc w opiece nad dzieckiem, pomoc dzieciom w odrabianiu lekcji, proste zabiegi pielęgnacyjne, a także przez obecność, rozmowę i uśmiech. Często również zespołowo organizujemy lub wspieramy akcje charytatywne – wyjaśnia Beata Pawelec.

Wszystkie te działania wymagają nakładów finansowych. – Majątek fundacji stanowi fundusz założycielski. Środki na bieżącą działalność pochodzą ze źródeł własnych, darowizn i funduszy zewnętrznych. Jednak abyśmy mogli docierać z pomocą do coraz większej liczby osób, potrzebujemy również wsparcia społecznego. Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane działaniami Fundacji „Dla Rodziny” o wsparcie finansowe. Fundacja posiada również status organizacji pożytku publicznego, dlatego prosimy o przekazywanie 1% podatku na rzecz naszej organizacji – zachęca Beata Pawelec.

2014-03-11 14:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Fundacja Mamy i Taty organizuje protest w obronie Alfiego Evansa

[ TEMATY ]

fundacja

protest

Alfie Evans

Alfie Evans/Facebook

Fundacja Mamy i Taty organizuje trzydniowy wieczorny protest w obronie 2-letniego Alfiego Evansa, chłopczyka z poważnym uszkodzeniem mózgu, którego odłączono od aparatury wspomagającej oddychanie. Protest odbędzie się pod ambasadą Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Warszawie. Protest będzie miał charakter pokojowy, a jego organizatorzy chcą pokazać, że rodzice mają prawo do walki o życie swojego dziecka. - Warto dać sygnał, że w Polsce solidaryzujemy się z rodzicami Alfiego - powiedział KAI Marek Grabowski z Fundacji Mamy i Taty.

"Protest ma charakter spontaniczny, powstał po moich rozmowach ze znajomymi. Wszystkich nas poruszyła sprawa tego małego chłopca. Pomyśleliśmy, jak sami byśmy zareagowali jako rodzice, gdyby spotkała nas taka sytuacja. Nie możemy pojechać do Wielkiej Brytanii, ale uznaliśmy, że warto dać sygnał, że w Polsce solidaryzujemy się z rodzicami Alfiego, a najlepszy miejscem do wyrażenia tego będzie ambasada Wielkiej Brytanii" - powiedział KAI Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty.

CZYTAJ DALEJ

Ważna jest wytrwałość i cierpliwość - 200 lat kościoła św. Michała Archanioła w Miliczu

2021-09-26 18:18

Eryk Taterka

W milickim kościele pw. św. Michała Archanioła odpust ku czci świętego patrona połączony był z 200. rocznicą budowy kościoła.

Uroczystościom w parafii przewodniczył o. Wojciech Łokieć SJ. Jezuita z Bytomia prowadził przez 3 dni rekolekcje, które miały przygotować wiernych do wspólnej radości odpustowych. Pierwszego dnia konferencja dotyczyła Eucharystii, Drugiego o ojcostwie na wzór św. Józefa, a trzeciego dnia o Maryi, Matce wszystkich ludzi.

CZYTAJ DALEJ

Szwajcaria: mieszkańcy za małżeństwem i adopcją dzieci dla par jednopłciowych

2021-09-27 14:12

[ TEMATY ]

małżeństwo

adopcja

LGBT

Szwajcaria

Adobe Stock

Szwajcarzy opowiedzieli się w referendum za zmianą w Kodeksie Cywilnym, która przyznaje parom jednopłciowym prawo do zawierania małżeństwa i adopcji dzieci. Propozycję tę poparło 64,1 proc. głosujących. Do urn poszło 52,6 proc. obywateli.

Konferencja Szwajcarskich Biskupów opowiadała się przeciwko projektowi. Podkreślając jednocześnie konieczność walki z wszelkimi dyskryminacjami, optowała za adaptacją do potrzeb par jednopłciowych istniejących już przepisów dotyczących związków partnerskich. Występowała jednak przeciwko udostępnieniu tym parom możliwości zapłodnienia in vitro.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję