Reklama

Niedziela Legnicka

Uśpiony wojownik (cz. 2)

Wielcy teoretycy propagandy XX wieku powtarzają za swoimi poprzednikami: epatowanie treściami erotycznymi to bardzo skuteczny sposób, by wprawić człowieka w stan pasywności woli. Im bardziej obywatel skupiony jest na własnych doznaniach, tym bardziej traci zainteresowanie wspólnym budowaniem społeczeństwa

Niedziela legnicka 10/2014, str. 8

[ TEMATY ]

człowiek

Dorota Niedźwiecka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Manipulacje za pomocą treści erotycznych znane były od starożytności. W sposób szczególny zostały wykorzystane w oświeceniu – pisałam w 1. części artykułu, streszczając główne myśli z wystąpień dr. Michaela Jonesa podczas pobytu w Polsce.

Jak zniszczyć mistycyzm?

– 150 lat po Markizie de Sade, kolejny wybitny teoretyk wyzwolenia seksualnego Wilhelm Reich „doprowadził jego dzieło do doskonałości” – podkreśla dr Michael Jones. – Reich był marksistą, freudystą, przeciwnikiem Kościoła katolickiego, autorem „Psychologii masowej faszyzmu” – kontunuuje.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Po latach jałowych debat na temat istnienia Boga, Reich doszedł do wniosku, że nie jest w stanie w ten sposób przekonać katolików do ateistycznego komunizmu. Podczas sesji terapeutycznych zauważył natomiast prostą zależność: gdy zmienia się postępowanie seksualne młodych idealistów katolickich w kierunku wolnego seksualizmu, podkreślając zwłaszcza znaczenie masturbacji, zanika religijność – mówi.

Podczas sesji terapeutycznych zachęcał do masturbacji. Aby przekonać klientów do zmiany ich moralnego sposobu postrzegania tych kwestii, posługiwał się argumentami dotyczącymi masowości zjawiska. Takie ujęcie tematu ułatwiało klientom rezygnację z przepracowania zachowań autoerotycznych. A Reichowi – doświadczalne podstawy do skutecznego niwelowania światopoglądu katolickiego.

Reich nie ograniczył swojej strategii do osób świeckich. Doszedł do wniosku, że promocja dewiacyjnych zachowań wśród kleru katolickiego doprowadzi do jak najgorszych konsekwencji dla Kościoła.

– Patrząc na historię Kościoła katolickiego, szczególnie w ciągu ostatnich 50 lat w USA widzimy, że rewolucja seksualna Reicha dokonała ogromnych spustoszeń. Promocja w college’ach tzw. katolickich takich przedstawień jak „Monologi waginy”, promocja antykoncepcji czy aborcji, doprowadziły do takiego typu zjawisk jak pedofilia. Cele Reicha zostały poniekąd osiągnięte. Kościół katolicki został osłabiony – mówi Jones.

Reklama

Zdecydowana obrona

Dr Jones podkreśla, że w tym czasie, gdy Reich pracował w Wiedniu jako terapeuta i poszukiwał sposobów na wprowadzenie rewolucji seksualnej, w Hollywood rozpoczęto produkcję filmów z treściami erotycznymi. Katolicy zareagowali na to w sprzyjających warunkach. Pod naciskiem Kościoła jeden z wpływowych bankowców wstrzymał dofinansowanie w momencie wysokiego zadłużenia Hollywood (1929 r.). W tym samym czasie katolicy pod zdecydowanym przewodnictwem arcybiskupa Filadelfii, rozpoczęli bojkot wszystkich produkcji hollywoodzkich. Wytwórnia Warner Bros. traciła przez to 120 tys. dolarów tygodniowo.

– W ten sposób wymuszono na Hollywood kodeks moralny produkcji filmowych – podsumowuje prelegent. – W pierwszym starciu w wojnie kulturowej Kościół katolicki odniósł zdecydowane zwycięstwo.

Walka o władzę

Niestety, zabrakło mu zdecydowania i energii podczas kolejnych starć. Dr Michael Jones podkreśla, że w 1965 r. podczas kolejnej próby epatowania erotyzmem przez Hollywood, Kościół katolicki powinien na nowo nawołać wiernych do bojkotowania produkcji.

– Niestety, katolicy mieli już wtedy złamany kręgosłup moralny – stwierdza Jones. – Wycofali się z pola walki. Od tamtego momentu przegrywali wszystkie główne bitwy w wojnie kulturowej w Stanach: bitwę przeciwko antykoncepcji, aborcji, homoseksualizmowi i ostatnio przeciw tzw. małżeństwom homoseksualnym.

Dr Jones, obserwując współczesne działania seksualizacyjne, mocno podkreśla, że prawdziwym celem edukacji seksualnej, promocji masturbacji, zachowań dewiacyjnych i współczesnych „raichowskich” przedstawień jak „Monologi waginy”, jest wykorzenienie wiary i moralności głównie kobiecej części społeczeństwa.

– Skutkami społecznego upadku moralności jest przejęcie kontroli politycznej przez siły wrogie temu społeczeństwu – konkluduje.

Reklama

* * *

– Jestem tu po to, by Wam powiedzieć, że Zachód przegrał – podkreśla Jones. – Nie musi to jednak być zła wiadomość (...). Za każdym razem, gdy Zachód upada, przybywa polski Jan Sobieski z kawalerią, aby pobić przeciwnika i uratować cywilizację. Teraz wróg przybywa z Zachodu, i nazywa się „edukacja seksualna”...

* * *

Dr Michael Jones to katolicki pisarz, apologeta. W przeszłości – wykładowca Kolegium Najświętszej Maryi Panny w Notre Dame, w stanie Indiana. Obecnie – redaktor naczelny „Culture Wars”. Autor piętnastu książek, w tym bestsellera na temat rewolucji seksualnej „Libido Dominandi. Seks jako narzędzie kontroli społecznej”

Nagrania z wykładów Michala Jonesa w Polsce można obejrzeć na stronie: www.miastowroclaw.pl

2014-03-06 11:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Co w roku 2014 uczynię dla Jezusa?

Niedziela częstochowska 1/2014, str. 1

[ TEMATY ]

życie

człowiek

derekskey-Foter.com--CC-BY

Wśród inicjatyw, dążeń i planów, jakie będziemy podejmować w nowym roku, powinny się znaleźć także te dotyczące naszego chrześcijańskiego zobowiązania – do ewangelizacji. Jest to sprawa, która dotyczy każdego z nas, z której będziemy się przecież rozliczać przed Bogiem – wszak to te zakopane talenty, nie wykorzystane w trosce o dobro wieczne drugiego człowieka. Zwłaszcza dziś, kiedy w walkę z cywilizacją chrześcijańską angażuje się wielkie siły – media, tworzenie intelektualnej podbudowy ideologicznej, naciski wywierane na systemy edukacyjne itp., katolik musi mieć pewność racji wiary i dzielić się nią z otoczeniem. Bo to nieprawda, że stanowimy „ciemnogród”, że jesteśmy głupsi, irracjonalni i naiwni. Takie teksty pojawiają się i będą się pojawiać w mediach. Tylko wiara czyni nas naprawdę wolnymi i tylko ona daje niezależność, tylko ona przywraca wartość nas jako ludzi, tylko ona może uczynić człowieka szczęśliwym.
Święta Bożego Narodzenia i początek nowego roku to dobra okazja, byśmy spojrzeli w sposób dogłębny na istotę narodzenia Jezusa Chrystusa i przypatrzyli się Jego Ewangelii. Pamiętajmy, że Chrystus jest zapowiedzianym przez Stary Testament Mesjaszem. Teologia chrześcijańska nie bierze się, ot tak, z przypadku, ale ma głębokie posadowienie w Piśmie Świętym. Szacunek dla Biblii, dla Bożego słowa powinien w nas być i nie możemy pozwolić, by go nam wyrwano. Każde słowo Biblii ma swoje znaczenie, swój sens, swój wymiar teologiczny, ale też historyczny, archeologiczny. Wszystko razem tworzy całość naszego spojrzenia na Boga, na Jego objawienie. Musimy umieć te sprawy przemyśleć istotowo.
Kościół dąży do tego, żeby ludzie dostrzegli, iż człowiek cały czas wędruje do Boga i w Nim znajdzie swe najpiękniejsze spełnienie. Wiara w Boga nie jest wiarą tylko maluczkich – ona jest własnością wszystkich, także mędrców i uczonych, tych, którzy umieją wyjść poza tu i teraz, poza otaczającą nas zewsząd materię, i dostrzegą ducha, który jest u podstaw każdego działania człowieka i wielkich wydarzeń w historii ludzkości.
Wydaje się, że musimy być dzisiaj bardziej pilni i uważni, bo będą się pojawiać mylne informacje o faktach, mylne oceny i opinie. I tylko kontakt z Bogiem – jak najczęstszy, serdeczny i dogłębny – pozwoli na właściwe odniesienia i zachowania, sprawi, że nie zgaśnie człowiekowi nadzieja. Bóg wszechmogący jest Bogiem wszechwiedzącym, a rozmawia się z Nim w sposób tak bezpośredni. To personalistyczne podejście i nie ma innej możliwości rozmowy człowieka z Bogiem. Człowiek odnosi się do Boga, mając świadomość, że On go kocha, że chce dla niego jak najlepiej.
Niech tych naszych osobowych spotkań z Bogiem w nowym roku będzie jak najwięcej.

CZYTAJ DALEJ

10. rocznica kanonizacji dwóch Papieży – czcicieli Matki Bożej Jasnogórskiej

2024-04-27 15:16

[ TEMATY ]

Jasna Góra

rocznica

Adam Bujak, Arturo Mari/„Jan Paweł II. Dzień po dniu”/Biały Kruk

Eucharystię młodzieży świata na Jasnej Górze w 1991 r. poprzedziło nocne czuwanie modlitewne, podczas którego wniesiono znaki ŚDM: krzyż, ikonę Matki Bożej i księgę Ewangelii

Eucharystię młodzieży świata
na Jasnej Górze w 1991 r. poprzedziło
nocne czuwanie modlitewne, podczas
którego wniesiono znaki ŚDM: krzyż,
ikonę Matki Bożej i księgę Ewangelii

10. rocznica kanonizacji dwóch wielkich papieży XX wieku, która przypada 27 kwietnia, jest okazją do przypomnienia, że nie tylko św. Jan Paweł II był człowiekiem oddanym Matce Bożej Jasnogórskiej i pielgrzymował do częstochowskiego sanktuarium. Był nim również św. Jan XXIII.

Angelo Giuseppe Roncalli, późniejszy papież Jan XXIII, od młodości zaznajomiony z historią Polski, zwłaszcza poprzez lekturę „Trylogii”, upatrywał w Maryi Jasnogórskiej szczególną Orędowniczkę. Tutaj pielgrzymował w 1929 r. Piastując godność arcybiskupa Areopolii, wizytatora apostolskiego w Bułgarii ks. Roncalli 17 sierpnia 1929 r. przybył z pielgrzymką na Jasną Górę. Okazją było 25-lecie jego święceń kapłańskich. Późniejszy papież po odprawieniu Mszy św. przed Cudownym Obrazem zwiedził klasztor i sanktuarium, a w Bibliotece złożył wymowny wpis w Księdze Pamiątkowej: „Królowo Polski, mocą Twojej potęgi niech zapanuje pokój obfitości darów w wieżycach Twoich”.

CZYTAJ DALEJ

Rodzina świątynią miłości

2024-04-27 16:03

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Zakończyła się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów w Diecezji Sandomierskiej.

Ostatnią świątynią, w której modlono się przy błogosławionych z Markowej było Diecezjalne Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję