Zupa jest ulubionym daniem Polaków. Obliczono, że statystyczny Polak zjada ponad 70 litrów zupy rocznie, co daje nam najlepszy wynik na świecie. Zupa jest bardzo pożywna, syci, rozgrzewa zwłaszcza w czasie chłodów. Krótko gotowana dostarcza organizmowi niezbędnych witamin, minerałów, tłuszczu i błonnika. Najzdrowsze są zupy z surowych warzyw: zawierają żelazo, wapń, potas, witaminy E, A. Zupę krem można zrobić z kalafiora, brokułu, cebuli, pora. Najlepiej nie gotować jej na tłustym mięsie, lecz dodać łyżkę masła czy oleju. Zbadano, że osoby, które zupę jedzą codziennie, mają mniej problemów z otyłością. Całkiem inaczej jest w przypadku tak popularnych dziś zup w proszku, które zawierają dużo soli i tłuszczu, przez co są wysokokaloryczne i niezdrowe.
Dominikanie opublikowali komunikat ws. medialnych wystąpień o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP. Poinformowano w nim, że jego "publiczna działalność została zawieszona aż do odwołania". Więcej w komunikacie poniżej.
AKTUALIZACJA Komunikat ws. o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP (2025r)
Czy istnieje lepsza metoda ewangelizacji niż promowanie Pisma Świętego? Odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama – przecież to Słowo Boże daje życie. Wychodząc z tego założenia, redakcja portalu niedziela.pl oraz serwisu Niezbędnik Katolika od lat głosi Słowo Boże w przestrzeni wirtualnej.
Działania te nabierają wielkiego znaczenia szczególnie w obecnych czasach, w których bez internetu nie wyobrażamy sobie życia. Ogromny postęp technologiczny, komunikacyjny a nawet w pewnym sensie cywilizacyjny, który umożliwia globalna sieć, powinien iść w parze z rozwojem duchowym, ponieważ ludzie odarci ze sfery duchowej tracą istotny pierwiastek człowieczeństwa.
Spotkania autorskie, nowości wydawnicze, warsztaty edukacyjne - to tylko część atrakcji zapowiadanych w ramach jubileuszowych XXX Targów Wydawców Katolickich, które od czwartku 9 do niedzieli 12 października odbywać się będą w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Podczas wydarzenia 100 wystawców zaprezentuje ofertę najciekawszych publikacji religijnych wydanych w ostatnich latach.
Targi Wydawców Katolickich to jedno z najstarszych, organizowanych nieprzerwanie w Polsce wydarzeń targowych, dedykowanych książce, a każda kolejna edycja gromadzi coraz większą liczbę odwiedzających. W roku ubiegłym frekwencja przekroczyła 40 tys. osób.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.