Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Święto młodych

Czwarta edycja Spotkań Młodych Diecezji Sosnowieckiej (SMDS) już za nami. Formacyjno-ewangelizacyjna impreza odbyła się w ostatni weekend września na terenie parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.

Wyjątkiem były seanse filmowe, które były wyświetlane w jednym z sosnowieckich kin. Program SMDS był wyjątkowo atrakcyjny, przygotowany przez młodzież zrzeszoną w ruchach i wspólnotach naszej diecezji. Młodzi dzielili się darem wiary z rówieśnikami, którzy nie mają tak bliskich związków z Kościołem, wzbogacali także swoją formację, bo świadczyć o Bogu może najlepiej tylko ten, kto sam jest blisko Boga - jak podkreślał podczas rozesłania ewangelizatorów biskup Grzegorz Kaszak.

Reklama

- Rozpoczęliśmy od projekcji filmowych - wartościowych, niosących chrześcijańskie przesłanie, które obejrzało 2200 młodych ludzi. Przejmujące świadectwo wiary dał reżyser głośnego obrazu „Ja jestem”, Lech Dokowicz. W ewangelizacji na ulicach Dąbrowy Górniczej wzięło udział 110 ewangelizatorów świeckich i kilku księży. Podczas SMDS odbyły się także m.in.: bieg uliczny, przegląd pieśni liturgicznej, rozmowy o wierze z zaproszonymi gośćmi. Gościem specjalnym był zespół „Propaganda Dei”. Nie zabrakło również świadectw, m.in. Krzysztofa Demczuka - lidera wspólnoty Metanoia - Eucharystyczny Płomień, czy wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Spotkanie zakończył w niedzielę 29 września „Marsz dla Życia” z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski do bazyliki Najświętszej Maryi Panny Anielskiej oraz Eucharystia, której przewodniczył biskup Grzegorz Kaszak - opowiada ks. Szymon Wojciechowski, koordynator SMDS.

- Parafia nie zawsze daje mi taką możliwość, a tutaj spotykam młodych ludzi, którzy podobnie jak ja uwielbiają Boga. I bardzo dobrze się tu czuję. Szkoda tylko, że SMDS odbywa się tylko raz w roku. Z tegorocznej edycji najbardziej zapamiętam ewangelizację uliczną, bo sam w niej wziąłem udział. Było to dla mnie niesamowicie owocne doznanie - mówi Adrian Kubacki z Jaworzna, z Ruchu Światło-Życie, który po raz czwarty uczestniczył w SMDS.

Ks. Szymon Wojciechowski podkreśla, że głównym wyzwaniem stojącym przed organizatorami Spotkań Młodych Diecezji Sosnowieckiej jest przyciągnięcie i zaangażowanie w ideę SMDS o wiele większej niż dotychczas rzeszy młodych ludzi.

Szersza relacja z tegorocznych Spotkań Młodych Diecezji Sosnowieckiej zamieszczona jest na str. VI „Niedzieli Sosnowieckiej”.

2013-10-09 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowe plany, nowe propozycje

Umiejętności, które wielu dorosłych zdobywa na studiach podyplomowych albo kursach dokształcających, oni zdobywają przy okazji formacji. Przygotowując się do jubileuszu, nie zaniedbują stałych punktów swojej działalności. A poza tym - jak to młodzież - lubią się pośmiać, pobawić i pobyć ze sobą. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Zielona Góra, ulica Aliny, Dom Rekolekcyjny Emaus, godzina 11, więc biuro KSM stoi otworem. Roboty jest sporo, bo nie tylko trzeba zająć się bieżącymi sprawami, ale też zaplanować przyszły rok. A ogólne założenia musiały być gotowe na sesję kierownictw (18-20 października) i nie było taryfy ulgowej. Ferie, wakacje, zawody sportowe, warsztaty, szkolenia i do tego zbliżające się 20-lecie… KSM-owicze po prostu muszą sobie z takimi rzeczami poradzić, bo jak się jest w tym stowarzyszeniu, to już na poważnie.

CZYTAJ DALEJ

PGE: Kompleks Turów będzie nadal pracować

2021-09-21 07:59

[ TEMATY ]

kopalnia

pl.wikipedia.org

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów będzie dalej pracować; posiada niezbędne pozwolenia środowiskowe i ważną, legalnie wydaną koncesję, na podstawie której prowadzi wydobycie - ogłosiła Polska Grupa Energetyczna - właściciel kopalni i elektrowni Turów.

W poniedziałek ze względu na niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów, do czego TSUE zobowiązał Polskę w maju, Trybunał nałożył na Polskę 0,5 mln euro kary za każdy dzień kontynuowania pracy Turowa.

CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja krakowska: Dzień Modlitwy za Młodzież

2021-09-21 18:40

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

młodzież

archidiecezja krakowska

ks. Paweł Klys

26 września po raz pierwszy w archidiecezji krakowskiej będzie obchodzony Dzień Modlitwy za Młodzież ogłoszony przez abp. Marka Jędraszewskiego. Będzie to okazja do wsparcia młodych ludzi w odkrywaniu w ich życiu Bożego działania.

– Ogłoszony przez abp. Marka Jędraszewskiego Dzień Modlitwy za Młodzież jest okazją do tego, aby otoczyć modlitwą wszystkich młodych – od tych, którzy są zaangażowani w Kościele, po tych, którzy nie mogą odnaleźć w nim swojego miejsca – zwraca uwagę ks. Marcin Filar, który ma nadzieję, że włączenie modlitw za młodych w parafialną liturgię i zaangażowanie w nią wspólnot młodzieżowych pobudzi całe parafie do gorliwej modlitwy za młodzież. – Ta modlitwa będzie szczególnym wsparciem dla wszystkich pracujących z młodzieżą – księży, sióstr zakonnych, katechetów, animatorów, liderów – dodaje archidiecezjalny duszpasterz młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję