Reklama

Aspekty

Konkurs papieski

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 14/2013, str. 3

[ TEMATY ]

konkurs

Ks. Adrian Put

Do finału ustnego przeszli tylko najlepsi

Do finału ustnego przeszli tylko najlepsi

23 marca w Zespole Szkół Budowlanych w Zielonej Górze odbył się diecezjalny finał 9. Konkursu „Młodzież w nauczaniu Jana Pawła II”. W konkursie uczestniczyło blisko 800 uczniów z 33 szkół ponadgimnazjalnych naszej diecezji. Z uczestnikami finału spotkał się bp Stefan Regmunt. Tematyka tegorocznego konkursu koncentrowała się wokół encykliki „Fides et ratio” Jana Pawła II.

- Uczestniczyłam w tym konkursie, ponieważ brałam w nim udział w roku poprzednim i patrząc na doświadczenie z tamtego roku, wiem, że treści, które przerabiałam, mogą pomóc mi samej. Nauczanie papieża jest ciągle aktualne i warto je poznawać także dzisiaj. Jestem animatorem oazowym i to, czego dowiaduję się tutaj, mogę wykorzystać w późniejszej formacji i w prowadzeniu grup na parafii - powiedziała Katarzyna Szymczyk z Jasienia, jedna z finalistek diecezjalnych.

W finale diecezjalnym wzięło udział 64 uczniów. Najpierw wszyscy musieli zmierzyć się z tekstem składającym się z 30 pytań. Do finału ustnego przeszli tylko najlepsi.

I miejsce zajął Dawid Klepusewicz z Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Nowej Soli. Dawid w nagrodę pojedzie do Rzymu. II miejsce zajęły Dorota Bułajet, także z nowosolskiego Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego (II miejsce), oraz Danuta Hames z I LO w Głogowie (III miejsce). Pozostałymi finalistami byli Denis Lewandowski z Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Soli i Maciej Murańka z Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach.

2013-04-05 14:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

III miejsce w Konkursie „Moja najlepiej przeżyta kolęda”

Żyję już dość długo, więc miałam wiele spotkań z duszpasterzami w domu. Przeważnie były to wizyty formalne, rutynowe i w wielkim pośpiechu.

CZYTAJ DALEJ

Tydzień w Watykanie: list Franciszka do narodu ukraińskiego, śmierć bezdomnego i sprawa Chin

2022-11-28 09:34

[ TEMATY ]

Watykan

Grzegorz Gałązka

To rzadkość by papież wysyłał list do konkretnego narodu. Owszem, zdarzają się przesłania do Kościołów lokalnych, szczególnie przy większych, uroczystych obchodach. Sytuacja na Ukrainie, która już dziewiąty miesiąc walczy z rosyjskim agresorem jest jednak na tyle wyjątkowa, że 24 listopada papież takie przesłanie podpisał.

Zapewnia w nim o bliskości, o współczuciu i solidarności w bólu. - Jestem z wami, modlę się za was i was proszę o modlitwę za mnie – zakończył list Franciszek, odpierając zarzuty i dając kolejny dowód po czyjej jest stronie. Z listu niestety nie wynika, aby w najbliższej przyszłości mogło dojść do wizyty w Kijowie. Działania dyplomatyczne w sprawie wojny na Ukrainie jak do tej pory nie przyniosły jakiś specjalnych rezultatów – mówił szczerze w minionym tygodniu kardynał, sekretarz stanu Pietro Parrolin. Nie znaczy to, że Watykan nie robi nic. Robi wszystko co może. Wśród instrumentów jakie ma do dyspozycji są przede wszystkim słowa papieża i pomoc humanitarna, która ciągle napływa, także kanałami kościelnymi na Ukrainę, szczególnie ważna w tym momencie, gdy Putin zmienił taktykę i atakuje infrastrukturę krytyczną pomnażając cierpienia pozostających w ciemności i chłodzie cywilów. – To rzecz nie do pomyślenia – oceniał kardynał.

CZYTAJ DALEJ

Kurs animatora Liturgicznej Służby Ołtarza

2022-11-28 15:49

[ TEMATY ]

WMSD

archidiecezja częstochowska

Liturgiczna Służba Ołtarza

kurs animatora

Karol Porwich/Niedziela

Informujemy o nowej inicjatywie formacyjnej dla służby liturgicznej w naszej archidiecezji. Kurs animatora to sześciodniowy wyjazd formacyjny w dniach 16-21 stycznia 2023 r. (w pierwszym tygodniu ferii zimowych dla województw śląskiego i łódzkiego) dla lektorów i ceremoniarzy ze szkół średnich i starszych, który ma ich przygotować do prowadzenia grup ministranckich w ciągu roku oraz na wyjazdach wakacyjnych.

W ramach kursu będą poruszane tematy prowadzenia cotygodniowych zbiórek, ciekawego i kreatywnego prowadzenia spotkań dla dzieci i młodzieży, radzenia sobie z problemami wychowawczymi i wiele innych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję