Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Rajd Motocyklowy 2013

Niedziela szczecińsko-kamieńska 14/2013, str. 5

[ TEMATY ]

zaproszenia

Archiwum ks. Wiesława Dyka

Świat usłany jest siecią dróg rozpościerających się na równinie, po wzgórzach i wąwozach. W tym bogato ukształtowanym pejzażu naszego globu poruszają się różnorodne pojazdy jedno i dwuśladowe.

W Księdze Ezechiela czytamy, że prorok Ezechiel wybrał się w podróż na pokrzepiającym umysł i ducha tajemniczo skonstruowanym pojeździe. Pojazd ten sprawnie poruszał się po ziemi i łagodnie wznosił się w powietrze. Najbardziej interesujące jest to, że w czasie swej podróży Ezechiel spotkał Boga, który także poruszał się rydwanem wyglądającym jak obraz całości świata (por. Ez 1,4-25). Czytając Księgę Ezechiela, przekonujemy się, że pielgrzymka na żelaznych rumakach ma już od niepamiętnych czasów swe korzenie i historię.

Nasz Rajd Motocyklowy od Bałtyckiego Krzyża Nadziei w Pustkowie do Krzyża na Giewoncie w Zakopanem także ma już bogatą historię i piękne tradycje. Jesteśmy bezpieczni na drogach, miejscach postoju i w wspinaczce na szczyt, bo mamy wsparcie kapłanów, braci policjantów z Blue Knights VI Szczecin oraz braci z innych klubów motocyklowych. Ksiądz Arcybiskup wspiera nas duchowo, a komendant wojewódzki zapewnia pilotaż i wsparcie na ziemi. Na prośbę wielu fanów motocykli archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej w 2013 r. planowany rajd odbędzie się w połowie sierpnia, tzn. 10 sierpnia przyjazd ok. godz. 18 w Pustkowie, gmina Rewal. Rano po Mszy św. sprawowanej przez Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego wyruszamy trasą: Pustkowo - Licheń - Częstochowa - Zakopane (13 sierpnia br. wejście na Giewont) - (zatrzymamy się u kard. Stanisława Dziwisza w Krakowie) - Wrocław - Szczecin, 15 sierpnia br. - w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym. O godz. 13 Msza św. pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi. Po Mszy św. wspólny posiłek. Już teraz prosimy wszystkich motocyklistów ze Szczecina i całej archidiecezji o dołączenie, kto może i chce wziąć udział w Rajdzie Motocyklowym 2013. Bracia motocykliści, którzy nie będą mogli uczestniczyć w rajdzie, proszeni są o dołączenie do nas na czas uroczystości Matki Bożej Wniebowziętej w sanktuarium na os. Słonecznym. Nikt nie odjedzie opuszczony i głodny - zapewniają ks. prał. Henryk Silko i wspólnota parafialna.

Tych, którzy pragną wziąć udział w tegorocznym rajdzie, prosimy o zgłoszenie najpóźniej do końca maja br. liczby osób i typu motocykla na e-mail: wdyk@wp.pl oraz wpłatę 300 PLN za noclegi i posiłki (kwota w rozsądnych granicach może ulec zmianie, ale mamy nadzieję, że się nie zmieni). Wiadomości te są konieczne do zamówienia noclegów i posiłków w miejscach postoju (Pustkowo, Licheń, Częstochowa, Zakopane, Wrocław). Zgłoszonym po 31 maja br. nie gwarantujemy zabezpieczenia socjalnego.

2013-04-05 14:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lublin: Oratorium Josepha Haydna

W sobotę, 23 marca, o godz. 17.00 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zostanie wykonane oratorium Josepha Haydna „Siedem ostatnich słów Zbawiciela na krzyżu”. Koncert dedykowany bł. Janowi Pawłowi II w ósmą rocznicę śmierci wykona Warszawska Orkiestra Symfoniczna „Sonata” im. Bogumiła Łepeckiego. Dzieło najstarszego z trzech klasyków wiedeńskich powstało na specjalne zamówienie biskupa Kadyksu. Po raz pierwszy wykonano je w 1776 r. w kościele Santa Queve podczas wielkopiątkowego nabożeństwa. Haydn pracował nad nim ponad dwadzieścia lat. 8 kwietnia 2005 r., w dniu pogrzebu Jana Pawła II, Warszawska Orkiestra Symfoniczna „Sonata” wykonała je w kościele św. Anny w Warszawie, dedykując Ojcu Świętemu. Do tej pory oratorium Haydna „Siedem ostatnich słów Zbawiciela na Krzyżu” wraz z poezją recytowaną przed każdą z ośmiu części zostało wykonane w kilkunastu miastach Polski.

CZYTAJ DALEJ

Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej

2022-11-14 12:51

[ TEMATY ]

szkoła

kongres

Karol Porwich

Serdecznie zapraszamy na
KONGRES PEDAGOGIKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
EDUCATIO PERMANET IN AETERNUM
29-30 listopada 2022 r.
Aula Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA,
ul. 3 Maja 12, Częstochowa

ZAPRASZAMY NA TRANSMISJĘ ON-LINE

CZYTAJ DALEJ

Anglia i Walia: mniej niż połowa mieszkańców to chrześcijanie

2022-11-29 16:01

[ TEMATY ]

Wielka Brytania

Karol Porwich/Niedziela

Chrześcijanie stanowią dziś mniej niż połowę mieszkańców Anglii i Walii. Wzrasta natomiast liczba wyznawców innych religii i osób bez przynależności religijnej – wynika z danych zebranych podczas spisu powszechnego w 2021 roku, które opublikował brytyjski krajowy urząd statystyczny.

Po raz pierwszy w historii liczba osób deklarujących się jako chrześcijanie spadła poniżej 50 proc. i wyniosła 46,2 proc., czyli 27,5 mln. Oznacza to spadek o 13,1 proc. w stosunku do 2011 roku, gdy za chrześcijan uznało się 59,3 proc. mieszkańców Anglii i Walii, czyli 33,3 mln.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję