Reklama

Wszystkie nasze dzienne sprawy

Różnokolorowe koperty, które trafiają codziennie na redakcyjne biurka, a ostatnio coraz częściej e-maile, są świadectwem głębokiego zaufania, jakim darzą nas Czytelnicy. Dzieląc się na łamach niektórymi listami z redakcyjnej poczty, pragniemy, aby „Niedziela” była owocem zbiorowej mądrości redakcji i Czytelników.

Mamy Papieża - obrońcę przyrody

Dzielę się z Państwem swą wielką nadzieją, którą wzbudziło we mnie przyjęcie przez nowego Papieża imienia Franciszek i uzasadnienie tego wyboru podczas spotkania z dziennikarzami. Różne były najpierw domysły, czy chodzi o św. Franciszka Salezego, czy Ksawerego, ale już zaraz na wstępie, dosłownie w pierwszym zdaniu, Papież rozwiał te wątpliwości i wyjaśnił, że św. Franciszek z Asyżu będzie patronował jego pontyfikatowi. Przedstawił dlaczego. Święty ten był człowiekiem ubogim, człowiekiem pokoju, kochał i strzegł stworzenia, a relacje człowieka z przyrodą nie są najlepsze.

Więc już wszystko jasne - w osobie nowego Papieża mamy obrońcę przyrody. Bardzo się z tego cieszę, a przy jego słowach rozpłakałam się. Wierzę, że to, co zaczął w dziedzinie obrony przyrody Jan Paweł II i co bardzo sumiennie kontynuował Benedykt XVI, papież Franciszek skutecznie doprowadzi do końca.

Kościół musi wziąć w obronę przyrodę, księża powinni bardziej nawoływać do miłości i szanowania wszystkich dzieł Bożych, a nie tylko jednego z nich, tzn. człowieka. Bo, niestety, ciągle jest tak, że liczy się człowiek, a cała reszta traktowana jest po macoszemu albo nawet jeszcze gorzej. A ja sobie nie wyobrażam, by kochając Boga, nie kochać wszystkich Jego dzieł albo chociaż ich nie szanować.

Reklama

Pojawiają się już wypowiedzi zwiastujące przeciwników nowego Papieża. Dlatego życzę Ojcu Świętemu Franciszkowi sił, aby nie ugiął się pod ich presją, której trzeba się spodziewać, i przekonał ludzi do wprowadzenia w czyn ideałów św. Franciszka. Nie przyjdzie mu to łatwo. Niech mu Bóg pomaga!

Elżbieta Szyman

Oczekujemy na listy pod adresem:
„Niedziela”, ul. 3 Maja 12
42-200 Częstochowa.
Na kopercie należy napisać: „Listy”
e-mail: redakcja@niedziela.pl

2013-04-03 07:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Premier: całość rosyjskiej ropy powinna być objęta sankcjami

2022-11-28 14:57

[ TEMATY ]

Mateusz Morawiecki

PAP/Marcin Obara

Całość rosyjskiej ropy powinna być objęta sankcjami; życzyłbym sobie, by UE podejmowała szybkie, odważne decyzje, a Polska będzie wśród pierwszych krajów, które będą się do tych decyzji stosować - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w siedzibie PiS premier został zapytany, kiedy rosyjska ropa przestanie płynąć do Polski i co z rurociągiem "Przyjaźń".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję