Miesiąc przed wyruszeniem pielgrzymki patrzymy w niebo i widzimy nieustannie padający deszcz. Mamy jednak nadzieję, że za miesiąc nie będzie padać, ale słońce będzie nam towarzyszyć naszej drodze, a my podczas pielgrzymowania będziemy cieszyć się złotą polską jesienią - zaznacza ks. Łukasz Romańczuk, rzecznik PPW, dodając: Wyruszamy tradycyjnie o godz. 6:00 z katedry wrocławskiej. Tam po błogosławieństwie, grupa po grupie, będziemy podążać ku Trzebnicy, by razem modlić się w naszych pielgrzymkowych intencjach.
Msza święta odprawiona zostanie przy ołtarzu polowym, a przewodniczyć jej będzie abp Tadeusz Wojda SAC, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. - Na pielgrzymkę do Trzebnicy nie ma zapisów. W sobotę rano przychodzimy do katedry, a później dołączamy do grupy, która nam odpowiada, w zależności od tego, jak chcemy tę pielgrzymkę przeżyć - zaznacza rzecznik PPW.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Hasło tegorocznej pielgrzymki jest kontynuacją tego, co pielgrzymi rozważali w czasie sierpniowej pielgrzymki. - “Jesteśmy Kościołem” takie hasło towarzyszyło nam w sierpniu i chcemy te nasze rozważania o Kościele kontynuować idąc do Trzebnicy. Musimy wciąż na nowo sobie to przypominać, że jako uczniowie Jezusa, zarówno duchowni, osoby konsekrowane i świeccy, tworzymy Kościół i jesteśmy za Niego odpowiedzialni. Te rozważania mają nam także pomóc w przeżywaniu i zaangażowaniu w trwający Synod Archidiecezji Wrocławskiej. Poza tym pielgrzymi idący na Jasną Górę wracali do domu ubogaceni duchowo konferencjami i tym czasem, kiedy jako wspólnota pielgrzymująca akcentowaliśmy naszą przynależność do Kościoła. Chcemy więc kontynuować to dobre dzieło, które już zostało zapoczątkowane - zaznacza ks. Łukasz.
Do Trzebnicy można pielgrzymować z różnych stron. Według naszych informacji do Trzebnicy będzie można wyruszyć m.in. z Milicza, Sułowa, Obornik Śląskich, Bagna, Dobroszyc.