Reklama

Watykan

Watykan: szkic dokumentu na zgromadzenie Synodu Biskupów o rodzinie

Szkic Instrumentum laboris - dokumentu roboczego na III Nadzwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów o duszpasterstwie rodzin omawiano na spotkaniu XIII Rady Zwyczajnej Synodu w dniach 13-14 maja w Watykanie. Obradom 13 maja przewodniczył papież Franciszek.

[ TEMATY ]

Watykan

synod

Synod o rodzinie

MARGITA KOTAS

W ogłoszonym dziś krótkim komunikacie poinformowano, że szkic Instrumentum laboris został uzupełniony o sugestie przedstawione podczas dyskusji.

Przedstawiono także „nową metodologię synodalną”, która zostanie zastosowana podczas obrad Zgromadzenia, które odbędzie się w dniach 5-19 października br. Nie podano jednak jej szczegółów.

2014-05-16 14:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Bassetti: postanowienia Synodu będą zgodne z doktryną, ale w stylu Franciszka

[ TEMATY ]

Synod o rodzinie

Severinson/pixabay.com

Postanowienia Synodu Biskupów „będą zgodne z doktryną Kościoła, ale we włączającym stylu Franciszka” - powiedział kard. Gualtiero Bassetti na spotkaniu grupy uczestników tego zgromadzenia, zorganizowanym przez trzy organizacje katolickie w historycznej siedzibie włoskiej Akcji Katolickiej w Rzymie. Według metropolity Perugii, „w Kościele zawsze istniała dialektyka”. - Kościół to nie bagno, lecz wzburzone morze ducha i problemów ludzi - stwierdził hierarcha.

Zauważył, że spośród wszystkich papieży XX w. Franciszek „najbardziej przypomina Jana XXIII”, ze względu na „odnowicielskiego ducha” i na fakt, że „od rygoru dyscypliny woli balsam miłosierdzia”. Także o rodzinie mówi on „językiem czułości i miłosierdzia”.

CZYTAJ DALEJ

Ważna rocznica

2023-01-26 19:15

[ TEMATY ]

Częstochowa

bp Antoni Jacek Zimniak

80. rocznica śmierci

pierwszy biskup pomocniczy

Ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

80. rocznica śmierci pierwszego biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej Antoniego Jacka Zimniaka.

– Dziękujemy dzisiaj Bogu za tego gorliwego, mądrego i niezłomnego biskupa Antoniego Jacka Zimniaka, który w bardzo trudnych czasach okrutnej II wojny światowej pełnił posługę w naszej diecezji – mówił na początku Mszy św. w jego intencji bp Andrzej Przybylski. Biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej 26 stycznia przewodniczył Mszy św. w kościele rektoralnym św. Rocha i św. Sebastiana na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Ciało w pełnej krasie. Spektakl Alchemii Teatralnej

2023-01-26 21:57

[ TEMATY ]

Świdnica

spektakl

Andrzej Błażewicz

Alchemia Teatralna

Zuzanna Kleina

Klaudia Karczmarz

Dramat „E(ro)tycznie” akcentuje wpływ stereotypów zakorzenionych w społeczeństwie na postrzeganie własnego ciała. Na zdjęciu: Adam Cisek.

Dramat „E(ro)tycznie” akcentuje wpływ stereotypów zakorzenionych w społeczeństwie na postrzeganie własnego ciała. Na zdjęciu: Adam Cisek.

Nasze postrzeganie ciała kształtujemy przez całe życie, a nawet najdrobniejsze sytuacje i jeden „niewinny żart” potrafią odcisnąć trwałe piętno – zdają się mówić młodzi aktorzy.

Młodzieżowa grupa Alchemii Teatralnej przyzwyczaiła widzów do regularnych pokazów, podczas których sięgają po zróżnicowany repertuar. Głównym tematem spektaklu wystawionego premierowo 22 stycznia w Sali Teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury stały się kobiece ciało i społeczna presja na nie nakładana; jednak już kolejne sceny ukazały, jak istotna w konfrontacji z różnymi ludźmi i sytuacjami bywa płaszczyzna emocjonalna i psychiczna. Sztuka powstała na podstawie nagrodzonego w Ogólnopolskim Konkursie na Sztukę Teatralną (w 2022 roku) dramatu „E(ro)tycznie” autorstwa Zuzanny Kleiny, licealistki i uczestniczki Alchemii Teatralnej, zaś za jego reżyserię odpowiada Andrzej Błażewicz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję