Reklama

Niedziela Wrocławska

Czuwanie przed Adwentem

W parafii św. Józefa Rzemieślnika o. Krzysztof Piskorz, karmelita poprowadził czuwanie z modlitwą uwielbienia przed zbliżającym się Adwentem.

Marzena Cyfert

O. Krzysztof Piskorz, karmelita

O. Krzysztof Piskorz, karmelita

Czuwanie poprzedziła Eucharystia z okolicznościową homilią, z której zebrani dowiedzieli się, na czym polega istota przyjęcia Dobrej Nowiny. O. Piskorz podkreślił m.in., że bardzo potrzebujemy wierności, która ma być aż do śmierci.

– I o taką wierność trzeba prosić, bo człowiek może być wierzący i praktykujący i tak sobie żyć z dnia na dzień, a kiedy przyjdzie jakiś ucisk, to ani się nie spodziewa, aż może nagle odwrócić się od samego Pana Boga. Bo tak naprawdę czy dobrze siebie znasz? Czy jesteś w stanie powiedzieć, że przetrwasz wszystko? – pytał o. Piskorz.

Zauważył, że wolność człowieka jest nieprzewidywalna, człowiek nie wie, jak się zachowa w ekstremalnej sytuacji.

Reklama

– Dlatego trwamy przy Panu Bogu, bo to trwanie i przychodzenie do Niego, ta świadomość, że ja mam Ciebie, Panie Boże, że słucham Twojego słowa i karmię się Twoim Ciałem, będzie wpływać na nasze decyzje, tak żeby ta wolność sobie poradziła z tym, co będzie dla niej niespodzianką, co będzie nieprzewidywalne, zaskakujące człowieka. Człowiek, trwając przy Panu Bogu, jest w stanie przejść to zwycięsko, by otrzymać wieniec życia – mówił karmelita.

Powołując się na jednego z autorów książki o św. Józefie podkreślił, że scenariusz naszego życia nie jest napisany z góry, on jest pisany jako owoc nieustannego dialogu między człowiekiem a Bogiem, z poszanowaniem ludzkiej wolności.

– Jak ja będę odpowiadał Bogu na Jego Objawienie? Czy przyjmę całym sercem to, co mi daje? Będziemy to rozważać w nadchodzącym Adwencie, razem z Maryją, która wypowiedziała swoje Tak – mówił kapłan.

Zaznaczył, że doświadczamy dzisiaj różnych trudnych rzeczy, które nas zaskakują: pandemia, wojna i przestrzegał, byśmy z tego powodu nie robili z siebie męczenników XXI wieku, bowiem nasi przodkowie przeżywali równie trudne czasy.

– Za chwilę diabeł wymyśli jeszcze coś innego i ty musisz być inteligentniejszy od niego mądrością Pana Boga, żeby nie dać się zwieść z tej drogi i nie wpaść w pułapkę kontemplacji tego, co dzieje się na świecie. To ma być ciągła koncentracja na Panu Bogu i na Jego propozycji Zbawienia – podkreślał o. Piskorz.

Po Eucharystii odbyło się uwielbienie Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

2022-11-23 18:03

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

5 powodów, dla których warto pójść do spowiedzi

[ TEMATY ]

spowiedź

Adobe Stock

Dlaczego właściwie warto się spowiadać? Bo tego nauczyli mnie rodzice? Bo tak wypada? Nic z tych rzeczy. Oto 5 prawdziwych powodów dla których warto klęknąć do kratek konfesjonału!

1. Uporządkowanie życia

CZYTAJ DALEJ

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie w praktyce

2023-02-03 21:15

[ TEMATY ]

kradzież

Adobe.Stock

Łamiemy VII przykazanie… nie będąc tego świadomi. W jakich obszarach życia jesteśmy najbardziej narażeni na kradzież?

1) Praca

CZYTAJ DALEJ

Sudan Południowy/ Papież: odłóżmy broń nienawiści i zemsty

2023-02-05 10:34

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Na zakończenie wizyty w Sudanie Południowym papież Franciszek odprawił w niedzielę w stolicy kraju Dżubie mszę, w której uczestniczyło ponad 100 tysięcy osób. Odłóżmy broń nienawiści i zemsty - apelował.

W homili papież powiedział, że wierzący są powołani do tego, by w radości, z wdzięcznością dawać świadectwo o przymierzu z Bogiem, pokazując, że "jesteśmy ludźmi zdolnymi do tworzenia więzi przyjaźni, do życia w braterstwie, do budowania dobrych relacji międzyludzkich, by nie dopuścić do tego, by zapanowało zepsucie zła, choroba podziałów, brud nieuczciwych interesów, plaga niesprawiedliwości".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję