Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź - Zgierz: Drugi dzień pielgrzymki zgierskiej na Jasną Górę

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Łukasz Burchard

– Zamykam ludziom drogę do Królestwa Niebieskiego wtedy, kiedy pięknie opowiadam, ale z mojego życia widać, że to mnie kompletnie nie obchodzi – powiedział abp Ryś na rozpoczęcie drugiego dnia pielgrzymki na Jasną Górę.

190 pielgrzymów 29. Pieszej Pielgrzymki Zgierskiej rozpoczęło kolejny dzień pielgrzymowania na Jasną Górę Mszą św. w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Łękawie, której przewodniczył abp Grzegorz Ryś

. Podczas homilii metropolita łódzki powiedział, że dzisiejsze słowo Boże przynosi ukazuje dwa obrazy Ludu Bożego. W Ewangelii odczytujemy fragment mowy Jezusa przeciwko uczonym w piśmie i faryzeuszom. – W tej mowie refrenem jest słowo biada i to słowo pada siedem razy. Na te siedem „biada” sześć razy pada słowo obłudnicy, a jak już Pan Jezus nie mówi obłudnicy, to mówi ślepi – powiedział duchowny. Metropolita łódzki wytłumaczył, że Słowo obłudnik pierwotnie oznacza osobę, która odgrywa pewną rolę, nie jest prawdziwy, a odegrając rolę wraca do swojego normalnego życia. Jednocześnie uniemożliwia wejście do Królestwa Bożego tym, którzy chcieliby wejść. – Obłudnicy mówią do ludzi o Królestwie Niebieskim, ale sami nie są zainteresowani wejściem do niego. I właśnie dlatego wszystko to, co mówią jest odgrywaniem roli – powiedział. Metropolita łódzki podkreślił, aby być uważnym na uniemożliwianie innym życia wiarą, według Bożych zasad. Skutecznym zniechęceniem człowieka jest antyświadectwo. – Zamykam ludziom drogę do Królestwa Niebieskiego wtedy, kiedy pięknie opowiadam, ale z mojego życia widać, że to mnie kompletnie nie obchodzi. Już lepiej było się nie odzywać – powiedział duchowny. Rozważając pierwsze czytanie, abp Ryś podkreślił zachwyt Pawła nad tym, jak Tesaloniczanie przeżywają cierpienie, prześladowanie.

– Przy tym ucisku, cierpieniu ten Kościół Tesaloniczan zachwyca się, jak rośnie we wierze, jak rośnie w miłości. Ja te słowa czynię swoimi patrząc na was, naprawdę. Siebie samego napominam, że winienem za was Bogu dziękować. Jestem pełen wdzięczności Bogu za to, jakimi was widzę – powiedział. Na zakończenie stwierdził , że obecne czasy nie są łatwe dla chrześcijan, ale patrząc na Tesaloniczan, możemy jeszcze bardziej dziękować Bogu i wypełnieni ufnością, podążać drogą wiary. Dzisiaj zgierscy pielgrzymi zmierzą się z kolejnymi kilometrami, a już w środę dotrą do Królowej Polski.

2022-08-22 11:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Porszewice: Zakończyła się IV edycja Ogólnopolskiej Szkoły Ewangelizatorów

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Niewiara to jest bałwochwalstwo, a wiara to wybór Boga jako Pana, wybór który trwa, który jest tożsamy z życiem wiecznym. Kiedy? Wtedy, kiedy On jest Bogiem w moim życiu, to ja już jestem w życiu wiecznym! – mówił abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

2023-01-31 12:18

Włodzimierz Rędzioch

Ojciec Święty mianował podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. prałata Krzysztofa Marcjanowicza, dotychczas pracownika Dykasterii ds. Ewangelizacji - Sekcji ds. Podstawowych Problemów Ewangelizacji w Świecie i ceremoniarza papieskiego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ks. Krzysztof Marcjanowicz urodził się 24 marca 1977 roku w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 2002 roku. 4 listopada 2010 w Papieskim Instytucie Liturgicznym obronił pracę doktorską a od 2011 roku pracował w Papieskiej Radzie ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Jest też wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. 9 lutego 2018 Ks. Marcjanowicz Ojciec Święty mianował go ceremoniarzem papieskim.

CZYTAJ DALEJ

Papieża Franciszka „Ekumeniczna pielgrzymka pokoju” do Sudanu Południowego

2023-01-31 09:32

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

Grzegorz Gałązka

W dniach 3-5 lutego Franciszek odbędzie „ekumeniczną pielgrzymkę pokoju” do Sudanu Południowego. Towarzyszyć mu będą: honorowy zwierzchnik Wspólnoty Anglikańskiej, arcybiskup Canterbury Justin Welby i moderator Zgromadzenia Ogólnego prezbiteriańskiego Kościoła Szkocji pastor Iain Greenshields. Jej hasłem są słowa Jezusa: „Proszę, aby wszyscy byli jedno”, zaczerpnięte z tzw. Modlitwy Arcykapłańskiej z Ewangelii św. Jana. Wcześniej, od 31 stycznia do 3 lutego, Ojciec Święty odwiedzi Demokratyczną Republikę Konga. Będzie to 40. podróż zagraniczna papieża w czasie jego prawie dziesięcioletniego pontyfikatu.

Wizyta ekumeniczna

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję