Reklama

Wiadomości

Masz panele fotowoltaiczne? Oszczędzaj bezpiecznie!

W dobie postępującego ocieplenia klimatu i wszystkich tego gwałtownych następstw coraz mocniej skupiamy się na możliwościach wykorzystania odnawialnych źródeł energii, takich jak instalacje fotowoltaiczne i solarne.

[ TEMATY ]

fotowoltaika

Link4

Korzystanie z „zielonej” energii nie tylko sprzyja ochronie środowiska – jest to również inwestycja gwarantująca spore oszczędności. Dlatego wielu Polaków rozważa montaż paneli fotowoltaicznych czy solarnych, a niejeden dom w naszym sąsiedztwie już je posiada. Co jednak zrobić, by chronić naszą ekologiczną inwestycję? Tu potrzebne jest dobre ubezpieczenie: z szerokim zakresem, ale jednocześnie niedrogie.

Po pierwsze: nie ryzykuj!

Fotowoltaika jest w naszym kraju tematem naprawdę gorącym. Zgodnie z danymi Agencji Rynku Energii z końcem stycznia 2022 r. w Polsce było już 876 tys. użytkowników (tzw. prosumentów) w większości wytwarzających energię w swoich przydomowych instalacjach. Zaledwie w ciągu roku przybyło ich prawie 400 tysięcy!

Kupno i montaż paneli nie należą do tanich, ich instalacja to zwykle koszt rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Same panele zazwyczaj umieszcza się na dachu domu lub na specjalnych stelażach, jako konstrukcje naziemne. Ich powierzchnia jest wówczas narażona na różnego typu mechaniczne uszkodzenia, choćby wskutek gradobicia czy wichury. Rozsądnym rozwiązaniem jest w tym przypadku ubezpieczenie instalacji, przy czym najprościej jest objąć ją ubezpieczeniem wraz z naszą nieruchomością. Tu na pomoc przyjdzie nam oferta LINK4. Jak wynika z analizy porównywarki ubezpieczeniemieszkania.pl, to bardzo korzystna cenowo oferta, w ramach której polisa mieszkaniowa obejmuje także instalacje fotowoltaiczne i solarne.

W LINK4 instalacje solarne i fotowoltaiczne zainstalowane na dachu czy na ścianie budynku są objęte ochroną w ramach ubezpieczenia domu. Natomiast instalacje zamontowane obok domu wchodzą w zakres kategorii zwanej budowlami (ubezpieczenie dostępne za dodatkową składkę). Dzięki ubezpieczeniu zyskujemy ochronę m.in. przed pożarem, powodzią, silnym wiatrem, wandalizmem, wyładowaniem atmosferycznym, upadkiem drzew, przepięciem, gradem czy trąbą powietrzną.

Reklama

Co ważne: w LINK4 ubezpieczymy także panele słoneczne i fotowoltaiczne zamontowane na domu letniskowym.

Podziel się cytatem

Co jeszcze zyskujemy z polisą DOM w LINK4?

Ubezpieczenie DOM od LINK4 obejmuje ochroną różne typy nieruchomości. Może to być zarówno dom w zabudowie jednorodzinnej, mieszkanie, jak i dom letniskowy. W LINK4 możesz ubezpieczyć nawet nieruchomość, będącą dopiero w budowie. Dzięki temu każda T woja posiadłość, a nawet przedmioty, które się w niej znajdują, są bezpieczne na wypadek zalania, pożaru czy kradzieży.

Polisa chroni nie tylko budynek mieszkalny, ale i pomieszczenia przynależne do niej (np. piwnicę, strych, garaż). Oprócz tego może także zapewniać ochronę mienia ruchomego (czyli m.in. mebli, dywanów, ubrań, instrumentów muzycznych, dzieł sztuki czy biżuterii). Ubezpieczone mogą być również stałe elementy, jak np. glazura czy podłogi. Uwaga: do każdej skomponowanej oferty ubezpieczenia nieruchomości w LINK4 otrzymasz Assistance domowy, który zapewnia szeroki zakres bieżącej pomocy w nagłej sytuacji, jak wsparcie fachowca w razie awarii instalacji hydraulicznej czy elektrycznej albo pobyt w hotelu wraz z transportem w obie strony, gdy sytuacja tego wymaga.

Jak ubezpieczyć dom wraz z instalacją fotowoltaiczną?

Aby wykupić ubezpieczenie mieszkania lub domu, wykorzystaj kalkulator składek LINK4 na stronie link4.pl. Będziesz potrzebować jedynie podstawowych danych lokum. Aby określić koszt ubezpieczenia, ubezpieczyciel musi wiedzieć, jaki jest tytuł prawny lokalu, jaką ma dokładną powierzchnię i czy posiada dodatkowe zabezpieczenia. Do wyliczenia wysokości składki potrzebne będą jeszcze takie informacje jak usytuowanie mieszkania lub domu oraz stan, w jakim się on znajduje (czy jest w trakcie budowy, czy jest już ukończony). Aby dopełnić formalności, można także spotkać się z agentem lub zadzwonić do konsultanta pod numer (22) 444 44 23 (w przypadku nowych klientów).

Szczegółowy zakres ubezpieczenia DOM znajdziemy w OWU na stronie https://www.link4.pl/

Artykuł powstał we współpracy z Grupą PZU.

Advertisement
2022-08-11 09:52

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Projekt fotowoltaiczny

Niedziela legnicka 32/2020, str. VII

[ TEMATY ]

współpraca

fotowoltaika

Maciej Gwoździewicz

współpraca między politechniką i parafią wszystkim się opłaca – twierdzą uczestnicy projektu

współpraca między politechniką i parafią wszystkim się opłaca – twierdzą uczestnicy projektu

Współpraca Politechniki Wrocławskiej z parafią w Męcince dynamicznie się rozwija.

Student ostatniego semestru inżynierii odnawialnychźŹródeł energii na Filii Politechniki w Legnicy, Kacper Zwierzchowski rozpoczął realizację pracy inżynierskiej pt. Mikroinstalacja fotowoltaiczna w parafii św. Andrzeja Apostoła w Męcince. Zaś student elektrotechniki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej, Daniel Duś, kończy pracę magisterską pt. Optymalizacja zużycia energii elektrycznej na przykładzie parafii św. Andrzeja Apostoła w Męcince. Obie prace dyplomowe prowadzi dr inż. Maciej Gwoździewicz.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Amsterdam: diecezja musi zamknąć 60 proc. kościołów

2022-09-27 15:24

[ TEMATY ]

Holandia

Karol Porwich/Niedziela

Katolicka diecezja Haarlem-Amsterdam zapowiedziała, że w ciągu najbliższych pięciu lat musi zamknąć 60 proc. swoich kościołów. Powodem jest malejąca liczba wiernych, wolontariuszy i dochodów.

Kierujący diecezją od 2020 roku bp Jan Hendricks podkreśla, że „pandemia koronawirusa przyspieszyła proces kurczenia się” wspólnoty wierzących, który trwał już wcześniej: „wierni w podeszłym wieku stali się jeszcze starsi i z czasem przestali przychodzić do kościoła”, inni „przyzwyczaili się do innych form” spędzania niedzielnego przedpołudnia, „wolontariusze się wykruszyli, chóry przestały działać”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję