Reklama

Wiara

7 lipca

#KrwiodawstwoŻycia: Jezus przelewa Krew na drodze krzyżowej

Jezus zostaje skazany na śmierć, chociaż podczas całego procesu, na każdym jego etapie, została wykazywana Jego niewinność. Teraz On, sprawiedliwy potraktowany niesprawiedliwie, jest w drodze na Kalwarię, niosąc krzyż.

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Adobe Stock

Z Ewangelii św. Łukasza

Piłat więc zawyrokował, żeby ich żądanie zostało spełnione. Uwolnił im tego, którego się domagali, a który za bunt i zabójstwo był wtrącony do więzienia; Jezusa zaś zdał na ich wolę. Gdy Go wyprowadzili, zatrzymali niejakiego Szymona z Cyreny, który wracał z pola. Włożyli na niego krzyż, aby go niósł za Jezusem. A szło za Nim mnóstwo ludu, także kobiet, które zawodziły i płakały nad Nim. (Łk 23, 24-27)

Refleksja

Jezus, spełniając wolę Ojca, idzie bez żadnego przymusu, w wolności i posłuszeństwie, realizując w ten sposób zapowiedzi zbawienia. Nieskończona miłość prowadzi Go na krzyż i właśnie to, bardziej niż wszystko inne, ukazuje ludziom głębię Jego miłości. Jezus z ciężarem krzyża wstępuje na górę Kalwarii; upada, krwawi, jest zmuszany, aby się podnosić. Wydaje się, że cały lud zapomniał już o wielkich cudach dokonywanych przez Niego i nie pamięta słów, które głosił. Jego Krew nie przestaje zraszać ziemi kroplami, które jak drogocenne perły zdobią ulice Jeruzalem, jednakże nikt nie zdaje sobie z tego sprawy – są one deptane z jakimś niewytłumaczalnym zaślepieniem. Jezus kontynuuje swoją drogę aż do miejsca kaźni. Oto teraz plan zbawienia wypełnia się w owym totalnym darze Jego miłości, podczas gdy cała atmosfera wokół zdaje się emanować nienawiścią i przemocą.

Z dzieła św. Juliana Firmico Materno „Błędy religii pogańskich” (nr 27)

Wszechmocny Bóg, wyzwalając swój lud z tyrańskich rządów Egipcjan, nakazuje, aby w wieczór poprzedzający noc wyzwolenia zabito baranka, a krwią jego pomazano odrzwia domostw; nakazuje dalej, aby podczas uczty wieczornej baranek został spożyty przez domowników – obrzęd ten nazywa „paschą”. I dlatego, kiedy prorok Izajasz, za natchnieniem Ducha, przepowiada mękę naszego Pana, mówi: „Jak baranek na rzeź prowadzony, jak owca nie ma wobec strzygących ją, tak on nie otworzył ust swoich. Po udręce i sądzie został usunięty; a kto się przejmuje jego losem? Tak! Zgładzono go z krainy żyjących; za grzechy mego ludu został zbity na śmierć” (Iz 53, 7-8). Święta Krew tego Baranka zostaje przelana dla zbawienia ludzi. Syn Boży odkupił swoich świętych przez przelanie Przenajdroższej Krwi, w taki sposób, że ci, którzy zostali uwolnieni przez Jego Krew, zostali wcześniej niejako konsekrowani przez niezwykłość tej Boskiej Krwi.

Reklama

Prośby

Z wiarą wzywajmy Chrystusa, który przez swój święty krzyż odkupił świat, i wołajmy:

Okaż nam, Panie, swoje miłosierdzie.

Oddal, Panie, swoje oblicze od naszych grzechów i zmaż wszystkie nasze winy:

Okaż nam, Panie, swoje miłosierdzie.

Wzmocnij, najłaskawszy Ojcze, cierpiące członki swojego Kościoła mocą Krwi Chrystusa, przez którą dopełniła się ofiara na krzyżu:

Okaż nam, Panie, swoje miłosierdzie.

Łaskawy Panie, bądź przy swoich dzieciach w chwili śmierci, aby odeszli z tego świata w wierze i w Twojej łasce:

Okaż nam, Panie, swoje miłosierdzie.

Panie, Ty okazujesz nam swoją miłość; Ty nas wyzwoliłeś przez swoją Krew i uczyniłeś nas królestwem i kapłanami dla naszego Boga; pozwól nam poznawać coraz głębiej bogactwo Twojej ofiary, która codziennie odnawia się na ołtarzu, i hojnie odpowiedzieć na Twoją łaskę. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Tekst pochodzi z książki: KREW CHRYSTUSA - codzienne rozważania na lipiec

Dzięki współpracy z Katolicką Rozgłośnią Radiową FIAT w Częstochowie rozważania są dostępne w wersji dźwiękowej.

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

#KrwidawstwoŻycia
<a href="https://www.niedziela.pl/krwiodawstwozycia"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-krwiodawstwozycia-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #KrwidawstwoŻycia" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

#KrwidawstwoŻycia
<a href="https://www.niedziela.pl/krwiodawstwozycia"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-krwiodawstwozycia-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #KrwidawstwoŻycia" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

2022-07-06 20:00

Ocena: +46 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#KrwiodawstwoŻycia: Krew Chrystusa a zmartwychwstanie

2022-07-24 20:00

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Karol Porwich/Niedziela

Źródłem śmierci jest grzech. Wierzący w Chrystusa są umarli dla grzechu i żyją dla Niego, jako ci, którzy również powstali z martwych, mocą sakramentu chrztu św. Są oni zatem ustrzeżeni od mocy grzechu, aby żyć, jak Jezus zmartwychwstały i pozostawać w nowej relacji z Bogiem.

Z Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzym ocalony z wypadku: wybiorę się do Medjugorie, aby podziękować Bogu za to, że żyję

2022-08-08 15:29

[ TEMATY ]

Medjugorie

wypadek w Chorwacji

Adobe Stock

- Będę chciał wybrać się kiedyś do Medjugorie, aby podziękować Bogu za cudowne ocalenie – powiedział Roman Wileński, który uczestniczył w tragicznym wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Obecnie przebywa w szpitalu w Zagrzebiu z ranami głowy i nogi. Do Polski ma wrócić w środę. Mężczyzna jest mieszkańcem podradomskiej miejscowości Kolonia Lesiów.

Roman Wileński przyznał, że poradził sobie traumą po wypadku, bowiem przez wiele pracował w komisji badania wypadków. Obecnie pracuje w jednej ze spółek kolejowych. Był jednym z pielgrzymów udających się do Medjugorie. Obecnie przebywa w szpitalu w Zagrzebiu ogólnymi ranami głowy i nogi.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra konfesjonałem Narodu

2022-08-10 21:00

[ TEMATY ]

#NiezbędnikPielgrzyma

Karol Porwich/Niedziela

Jasna Góra, a w szczególności Kaplica Cudownego Obrazu sama w sobie stanowi miejsce szczególnego zanurzenia się w obecności Bożej w Sercu Maryi. Na to miejsce przybywają tysiące pielgrzymów pragnących doświadczyć spotkania serca z Sercem Boga, ukojenia, zrozumienia, pocieszenia, po prostu bezwarunkowej miłości Boga udzielającego się przez wyjątkowe wstawiennictwo Matki Bożej Jasnogórskiej.

Po nawiedzeniu w pierwszej kolejności Kaplicy Cudownego Obrazu – serca Jasnej Góry, pielgrzymi często i chętnie kierują się do miejsca cichej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie obecnie znajdującym się w Kaplicy Pokutnej. Ta neobarokowa Kaplica zaprojektowana przez architekta Adolfa Szyszko-Bohusza na wzór refektarza jasnogórskiego i wybudowana w latach 1921-26, znajduje się na przeciwko Bazyliki, po prawej stronie schodów prowadzących do Skarbca Jasnogórskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję