Reklama

Wiara

5 powodów, dla których warto zaangażować się w życie wspólnoty

Z doświadczenia wiem, że wspólnota to taka druga rodzina. Jeśli zastanawiasz się nad wstąpieniem w szeregi jakiejś kościelnej wspólnoty, mamy dla Ciebie kilka powodów, dla których warto przestać się zastanawiać, a po prostu się zaangażować.

[ TEMATY ]

wspólnota

Karol Porwich/Niedziela

KSMowiczka i OAZOwiczka

KSMowiczka i OAZOwiczka

1. Umocnisz swoją relację z Panem Bogiem, a jeśli wciąż szukasz swojej drogi - tam na pewno spotkasz żywego i prawdziwego Jezusa. Będziesz mógł dzielić się swoimi przemyśleniami, wątpliwościami w wierze. Spotkania pogłębią Twoją wiarę, umocnią na ścieżce życia. Nie bez przyczyny mówi się, że wspólnota to formacja, bo to możlwość duchowego wzrastania, pochylania się nad słowem Bożym.

2. Znajdziesz ludzi wyznających te same zasady i kierujących się tymi samymi wartościami, co Ty.

Reklama

3. Zawiążesz długoletnie przyjaźnie, zbudujesz silne relacje oparte na mocnych, Bożych fundamentach. To tak jak napisane w nagłówku - druga, większa rodzina, z którą chce się spędzać czas, na spotkanie z którą czeka się niecierpliwie, z którą dzieli się swoją codziennością, radościami i smutkami.

4. Wspólnota to także takie modlitewne "pogotowie". „Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich”. To duchowe wspieranie się wzajemnie, ale i wspólnotowe otaczanie modlitwą tych, którzy tego potrzebują.

5. Wspólnota pozbywa z egoizmu. Uczy bycia dla innych, codziennego umniejszania siebie i pamiętania, dla KOGO tak naprawdę to wszystko jest... Nie tylko biernego przyglądania się z boku temu, co się dzieje, ale i angażowania się. Przez swoje wzrastanie - w wierze, ale i w zwykłym, szarym życiu - mogę być oparciem dla drugiego człowieka.

Reklama

A na koniec parę słów świadectwa… Należę od 5 lat do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. To tu doświadczyłam nawrócenia, przytulenia Pana Boga, odczułam, że jestem kochana nie za coś, a pomimo! Było wiele łez radości, rozmów, uśmiechów. Dzięki wspólnocie każdy mój życiowy krok jest silniejszy, staram się twardo stąpać po ziemi mimo wielu przeciwności. Wspólnota sprawiła, że nie boję się życia. Tu mam zawsze na kogo liczyć, tu dostanę wsparcie! We wspólnocie otrzymałam coś najcenniejszego – Bożą miłość. Za darmo. Niczego ani nikogo nie muszę udawać...

Poszukaj w swojej okolicy wspólnoty, w którą możesz się zaangażować. Ja piszę z perspektywy wspólnot młodzieżowych, a przecież w Kościele miejsce znajdzie się dla każdego - młodszego i starszego. Każdy znajdzie tu swoje miejsce, pole do zaangażowania i pogłębienia swojej relacji z Panem Bogiem.

2021-07-09 07:40

Ocena: +16 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tańczyć jak król Dawid

Niedziela Ogólnopolska 15/2021, str. 22-23

[ TEMATY ]

wspólnota

świadectwo

Joanna Szubstarska

Wspólnota Jednego Ducha w Siedlcach w trakcie wieczoru chwały

Wspólnota Jednego Ducha w Siedlcach w trakcie wieczoru chwały

Śpiew i taniec dla Boga? Tak, to rzeczywiście się dzieje, zwłaszcza we wspólnotach, ale takie formy wielbienia Pana powinny być dostępne dla wszystkich wiernych.

W Psalmie 149 czytamy: „Niechaj w pląsach chwalą imię Jego, niech grają Mu na bębnie i na cytrze”. Podobnych zachęt na kartach Pisma Świetego jest więcej. W Księdze Koheleta (3, 4) zaznaczono, że jest odpowiedni czas, aby tańczyć: „Jest czas płaczu i czas śmiechu; jest czas narzekania i czas pląsów”. W Pierwszym Liście do Koryntian (6, 19-20) czytamy, że nasze ciało należy do Boga: „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!”. Taniec jako sposób chwalenia Pana odnajdują wspólnoty, np. działająca w Siedlcach Wspólnota Jednego Ducha.

CZYTAJ DALEJ

Dziewica i męczennica o wypróbowanej wierze

Niedziela kielecka 40/2015, str. 4-5

[ TEMATY ]

święta

WD

Św. Tekla z kościoła w Krzyżanowicach

Św. Tekla z kościoła w Krzyżanowicach

Tekla to patronka czczona jako święta Kościoła katolickiego i prawosławnego, uznawana jest za pierwszą męczennicę Kościoła. W Polsce znana jest od wieków. W diecezji kieleckiej jej wezwanie noszą kościoły w Wolicy k. Gór Pińczowskich, w Gnojnie, gdzie patronuje kościołowi razem ze św. Janem, w Piotrkowicach – ze św. Pawłem i w Krzyżanowicach. W tej świątyni każdy odnajdzie ducha i charyzmat św. Tekli, ale i esencję klasycyzmu w architekturze oraz piękne malarstwo epoki stanisławowskiej

Parafia istniała tutaj już na przełomie XII i XIII wieku. Pierwszy kościół ufundował Benedykt Jaksa, ale konsekrowany był dopiero przez bp. Tomasza Oborskiego w 1626 r.

CZYTAJ DALEJ

USA: Proboszcz parafii odwiedzonej przez pierwszą damę RP: to wyróżnienie

2021-09-24 19:09

[ TEMATY ]

parafia

wizyta

Agata Kornhauser‑Duda

Nowy Jork

PAP

Agata Kornhauser-Duda podczas wizyty w USA

Agata Kornhauser-Duda podczas wizyty w USA

Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w polskiej parafii p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika na nowojorskim Manhattanie. Proboszcz 150-letniej parafii o. Karol Jarząbek w rozmowie z PAP nazwał wizytę pierwszej damy "wyróżnieniem".

W czasie czwartkowej wizyty w najstarszej rzymskokatolickiej polskiej parafii w archidiecezji Nowy Jork pierwsza dama RP przekazała parafii polską flagę wraz z listem gratulacyjnym od prezydenta Andrzeja Dudy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję