Reklama

Kościół

Jak co roku 13 lipca Rycerze Kolumba świętują Dzień Męża i Żony

Dzień Męża i Żony obchodzony jest 13 lipca każdego roku, tj. w dzień zawarcia małżeństwa rodziców Świętej Tereski od Dzieciątka Jezus, którzy również zostali wyniesieni do chwały ołtarzy - święci Zelia i Ludwik Martin.

[ TEMATY ]

rodzina

małżeństwo

bernardbodo/fotolia.com

To dzień w którym sakramentalni małżonkowie mogą za wstawiennictwem świętych małżonków wyprosić wiele łask.

To dzień w którym sakramentalni małżonkowie mogą spędzić ten czas razem

To dzień w którym sakramentalni małżonkowie mogą odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie i tym wzmocnić się na swojej drodze.

To dzień w którym sakramentalni małżonkowie mogą zawalczyć i uratować swoje małżeństwo...

W kalendarzu jest wiele ustanowionych dni, w których obchodzimy często kontrowersyjne święta, ale brak jest Dnia Męża i Żony jako święta, z którym utożsamiać się będą małżonkowie, którzy złożyli sobie wzajemną przysięgę przed Bogiem i pragną w niej wytrwać do końca życia.

Podziel się cytatem

Prawdziwy związek kobiety i mężczyzny musi być przypieczętowany Sakramentem Małżeństwa, który jest początkiem nowej rodziny, w której wychowują się dzieci. Jest to najmniejsza komórka społeczna, która musi być szczególnie chroniona. Aby rodzina była silna, małżonkowie muszą wciąż dbać i pielęgnować swoją miłość a także zachować wzajemną wierność.

Reklama

W związku z tym chcielibyśmy rozpocząć, a właściwie zachęcić do kontynuowania świętowania Dnia Męża i Żony.

Oczywiście nadal pamiętamy, że najważniejszym świętem małżonków jest każda rocznica ich ślubu, którą świętować powinni szczególnie uroczyście.

Niech wspólne wypraszanie przez małżonków łask u Boga będzie w tym dniu owocowało trwałością i świętością małżonków i ich rodzin. Niech będzie to radosny dzień małżonków i całych rodzin.

Plan na ten rok:

1. Rozpoczęcie świętowania Nowenną do św. Zeilii i Ludwika Martin od 3 lipca (opcjonalnie)

2. Uroczysta Msza Święta w dniu wspomnienia liturgicznego świętych małżonków 12 lipca (opcjonalnie)

3. 12 lipca o godz. 20:00 Konferencja na temat małżeństwa wygłoszona przez księdza Janusza Chyłę (online, dostępna na kanałach społecznościowych Rycerzy Kolumba).

4. Uroczysta Msza Święta w intencji małżeństw, z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich 13 lipca.

5. Spotkanie małżeństw po Mszy Świętej (grill, ciasta, kawa) - wspólne świętowanie.

2021-07-07 11:28

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: ulicami miasta przeszedł marsz w obronie jedności rodziny

[ TEMATY ]

rodzina

marsz

Kraków

Maria Fortuna-Sudor

Rodzina Bajkowskich

Rodzina Bajkowskich

Około 150 osób uczestniczyło w niedzielę w Krakowie w manifestacji w obronie jedności rodziny. Powodem zorganizowania marszu była sytuacja rodziny Bajkowskich, której odebrano trójkę dzieci i umieszczono je w domu dziecka.

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze [Zaproszenie]

2022-11-26 19:59

Karol Porwich/Niedziela

Duszpasterze parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu Nowym Dworze ul. Nowodworska 64, zapraszają na „Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze”. W ramach wydarzenia sprawowana będzie Msza św. roratnia, podczas której wygłoszona zostanie tematyczna homilia. Po Eucharystii nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpocznie się Uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego. Na poszczególne czwartki zostały zaproszone zespoły i diakonie muzyczne, które swoim śpiewem wprowadzą w klimat adwentowy i uwielbieniowy. Wydarzenie odbywa sie pod patronatem Niedzieli Wrocławskiej.

Roraty dla młodzieży i dorosłych* - 4 homilie liturgiczne + Uwielbienie

CZYTAJ DALEJ

Powstaje grupa wsparcia!

2022-11-26 19:30

plakat organizatorów

    Z inicjatywy Fundacji Opes139 w Tarnowie powstaje kolejna grupa wsparcia dla rodziców po stracie dziecka w wyniku poronienia, śmierci okołoporodowej i martwego urodzenia.

    Jeśli jesteś rodzicem po stracie i potrzebujesz bezpiecznego miejsca, by o tym porozmawiać, potrzebujesz wsparcia i zrozumienia po stracie swojego dziecka. Poroniłaś i nie umiesz sobie z tym poradzić i żyć na nowo. Chcesz wyjść do świata i opowiedzieć o swojej stracie, o swoim dziecku. Chcesz przyjrzeć się na nowo relacjom z otoczeniem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję