Reklama

Niedziela Łódzka

Szczawin: Wytrwajcie w Miłości Mojej

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Parafii

W niedzielę w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika abp Grzegorz Ryś udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży parafialnej. W wygłoszonym słowie Metropolita Łódzki zwrócił uwagę, że młodzi dostają odpowiednie słowo na ten czas, gdyż mówi ono o tym, co znaczy wierzyć, a Sakrament Bierzmowania jest ku dojrzałej wierze.

- W dzisiejszych czytaniach najpierw Święty Paweł daje nam świadectwo o swojej wierze, a później w Ewangelii słyszymy Jezusa, który zarzuca brak wiary. Mamy więc dwa obrazy – co znaczy wierzyć i nie wierzyć. Święty Paweł mówi, że wiara jest przede wszystkim doświadczeniem miłości a Miłość Chrystusa przynagla nas. Wierzyć, to nie znaczy być przekonanym, że Bóg istnieje. Wiara to jest doświadczenie tego, że Chrystus cię kocha. – mówił Arcybiskup Ryś.

Reklama

W dalszej części słowa, Łódzki Pasterz nawiązuje do słów „Kocham Cię”, które wypowiada Chrystus do każdego z nas.

- Moment w którym to słyszysz „Kocham Cię” jest momentem, w którym rodzi się spotkanie wyjątkowe między Tobą a Jezusem, takie spotkanie może wszystko zmienić. Wiara to jest spotkanie osoby z osobą, jedną z tych osób jesteś Ty a drugą Pan Jezus, ale to jest spotkanie, które wszystko zmienia. Możesz doświadczyć absolutnej zmiany życia – Wytrwajcie w Miłości Mojej– dodaje Metropolita Łódzki.

Miłość Chrystusa przynagla nas. Jak doświadczamy miłości ze strony Chrystusa, to Jezus zaprasza nas byśmy kochali razem z nim. Chrystus chce kochać innych i nie chce tego robić sam, on chce to robić razem ze mną.

Reklama

Nie dostajemy innych projektów życiowych, jak tylko ten jeden – kochać. Dostajemy powołanie do miłości i to powołanie przychodzi właśnie z tym, że doświadczasz Jego miłości i chcesz razem z Nim kochać i to jest powołanie chrześcijańskie. Nie tylko nie tracisz zaufania do Niego, tylko razem z Nim kochasz i wtedy mówisz „wierzę”. – zakończył Łódzki Pasterz.

Po udzieleniu Sakramentu Bierzmowania i zakończeniu Eucharystii Arcybiskup Grzegorz Ryś udzielił wszystkim zgormadzonym pasterskiego błogosławieństwa oraz zaprosił młodzież na Arenę Młodych która odbędzie się 13 września na stadionie Orła, mówiąc, że liczy na to, by nikogo z nich nie zabrakło.

2021-06-21 12:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przewodnik po unikalnym miejscu pamięci

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Stacja Radegast

Edyta Łaszkiewicz

Już jutro - 29 sierpnia 2020 r. będziemy obchodzić kolejną, 76. rocznicę likwidacji łódzkiego getta. Z tej okazji Oddział Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi – Stacja Radegast przygotował publikację w formie przewodnika po dawnej bocznicy kolejowej getta.

Książka składa się z kilku części – w pierwszej z nich czytelnik pozna specyfikę Stacji Radegast jako miejsca pamięci powstałego w 2004 r. Kolejny fragment to artykuł historyczny, przedstawiający najważniejsze dzieje getta łódzkiego. Trzecia część opowiada o historii Stacji Radegast, począwszy od lat 20. XX wieku aż po czasy dzisiejsze, ze szczególnym uwzględnieniem najtragiczniejszego etapu jej funkcjonowania, czyli II wojny światowej.

CZYTAJ DALEJ

Spóźniony Bóg u Joachima i Anny

[ TEMATY ]

święty

święta

pl.wikipedia.org

Joachim i Anna. Oboje w dojrzałym wieku. Wciąż pragnęli dziecka. Bezdzietność – zgodnie z kulturą żydowską – traktowali jako hańbę i karę Bożą. Nie mamy o nich pewnych informacji. Pismo Święte nawet o nich nie wspomina. Imiona rodziców Maryi i jedynie ziarno prawdy o ich życiu pochodzą z apokryfów i tradycji chrześcijańskiej. Czego więc dowiadujemy się o nich?

Dziadkowie Jezusa – Boga pochodzili z królewskiego rodu Dawida. Ich imiona niosą ze sobą symboliczne przesłanie: Joachim oznacza „przygotowanie Panu”, Anna – „łaska”. Starali się żyć pobożnie, zgodnie z nakazami Prawa. Swój majątek podzielili na trzy części: jedną przeznaczyli dla świątyni, drugą – ubogim, trzecia pozostała na ich potrzeby. Przez 20 lat swojego małżeństwa modlili się pokornie o potomstwo, składali ofiary na świątynię. Ich bezdzietność wytykano palcami, szydzono z nich. A Bóg – jak często czyni w życiu swoich wybranych i umiłowanych – przychodzi spóźniony. Kiedy już nie ma, po ludzku sądząc, nadziei. Po sytuacji, w której Joachim poczuł się znieważony w świątyni z powodu braku potomstwa – kapłan nie pozwolił mu złożyć ofiary – postanowił opuścić Annę i w górach, gdzie pasły się jego stada, rozpocząć czas 40 dni postu i modlitw. Odrzucona Anna opłakiwała swoje życie i prosiła, żeby Bóg odmienił los jej rodziny. Wtedy też obiecała Bogu, że jeśli pocznie dziecko, odda je Jemu na służbę. I Bóg ulitował się nad Anną i Joachimem. Posłał im swego anioła z wieścią, że narodzi im się dziecko – pełna łaski Maryja. Gdy dziewczynka – przyszła matka Boga – miała trzy lata, rodzice, wypełniając swą obietnicę, ofiarowali Maryję do świątyni, gdzie przebywała do 12. roku życia. Modliła się tam razem ze swoimi rówieśnicami, studiowała Pismo Święte, uczyła pieśni i obrzędów religijnych, haftowała szaty dla kapłanów.

CZYTAJ DALEJ

Francja: piąta rocznica męczeństwa ks. Jacquesa Hamela

2021-07-26 14:25

[ TEMATY ]

ks. Jacques Hamel

youtube.com

Ks. Jacques Hamel

Ks. Jacques Hamel

Grób księdza Jacquesa Hamela jest miejscem pielgrzymek nie tylko dla francuskich księży i seminarzystów, ale dla całych rodzin. „Przykład życia tego prostego kapłana przemawia z coraz większą siłą” – mówi Radiu Watykańskiemu abp Dominique Lebrun. Właśnie mija pięć lat o męczeńskiej śmierci ks. Hamela, zamordowanego przez islamskich fundamentalistów w czasie sprawowania porannej Mszy w Saint-Étienne-du-Rouvray.

Dziś w tym samym kościele św. Szczepana miejscowy arcybiskup odprawił Eucharystię. Po liturgii odbyła się też uroczystość republikańska na rzecz pokoju i sprawiedliwości, w której uczestniczył minister spraw wewnętrznych Francji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję