Reklama

Watykan

Watykan: Irlandczyk papieskim przedstawicielem w Kuwejcie i Katarze

Ojciec Święty mianował nuncjuszem apostolskim w Kuwejcie i Katarze abp Eugene’a Martina Nugenta, arcybiskupa tytularnego Domnach Sechnaill, dotychczasowego papieskiego przedstawiciela na Haiti – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

[ TEMATY ]

Watykan

Margita Kotas

Eugene Martin Nugent urodził się 21 października 1958 w hrabstwie Clare w Irlandii. Święcenia kapłańskie przyjął 9 lipca 1983 i został inkardynowany do diecezji Cashel w środkowej części kraju. Uzyskał doktorat z prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. 1 lipca 1992, po ukończeniu Papieskiej Akademii Kościelnej wstąpił do służby dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej, pracując następnie w przedstawicielstwach papieskich w Turcji, Jerozolimie i na Filipinach.

Reklama

W latach 2001-2010 ks. prał. Nugent stał na czele Misji Studyjnej Stolicy Apostolskiej w Hongkongu, zastępując arcybiskupa Fernando Filoniego. W tym czasie był odpowiedzialny za komunikację między diecezjami chińskimi a Watykanem. Miał ograniczony dostęp do Chin kontynentalnych, zaś kontakty ze wspólnotami katolickimi w Chinach często trzeba było utrzymywać w tajemnicy.

W dniu 13 lutego 2010 r. papież Benedykt XVI mianował go nuncjuszem apostolskim na Madagaskarze, delegatem apostolskim na Komory oraz arcybiskupem tytularnym Domnach Sechnaill. W dniu 13 marca 2010 r. został mianowany delegatem apostolskim również na Mauritiusie i Seszelach. Sakrę biskupią przyjął 18 marca 2010 r. w Rzymie, z rąk ówczesnego sekretarza stanu, kardynała Tarcisio Bertone.

10 stycznia 2015 roku papież Franciszek mianował go nuncjuszem apostolskim na Haiti.

2021-01-07 13:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież: jesteście dla nas darem

[ TEMATY ]

Watykan

prawosławie

papież Franciszek

Prawosławni kapłani i zakonnicy u papieża franciszka

Prawosławni kapłani i zakonnicy u papieża franciszka

Prawosławne Kościoły wschodnie krwią przypieczętowały wiarę w Chrystusa i nadal są ziarnami wiary i nadziei także w regionach, które często bywają naznaczone przemocą i wojną.

Słowa te Papież skierował do grupy młodych kapłanów i zakonników z tych wspólnot kościelnych.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

2021-07-19 13:43

[ TEMATY ]

trydencka

Msza trydencka

Karol Porwich

Co ceniony benedyktyn o. Leon Knabit sądzi o dwóch formach odprawiania Mszy św. tzw. trydenckiej, czyli przedsoborowej i nowej, czyli posoborowej?

Msza św. do Soboru Watykańskiego II była odprawiana w rycie tak zwanym rzymskim klasycznym. Ale to nie był jedyny ryt, o tym warto pamiętać, był ryt dominikański, ryt mozarabski, Kościoły wschodnie miały swój ryt i dbano o to, by było zachowane to, co jest istotne: mianowicie liturgia czytań, liturgia… to się rozmaicie nazywało: liturgia katechumenów itd.

CZYTAJ DALEJ

5 lat temu w Polsce odbyły się Światowe Dni Młodzieży

2021-07-25 21:33

[ TEMATY ]

rocznica

Światowe Dni Młodzieży

Mazur/episkopat.pl

Mija 5 lat od zorganizowanych w Polsce Światowych Dni Młodzieży. Choć rozpoczęły się 26 lipca, to już od 20 lipca pielgrzymi mieli okazję uczestniczyć w Dniach w Diecezjach, by poznać polską kulturę.

Zgodnie z formułą zaproponowaną w 1997 roku przez organizatorów 12. ŚDM w Paryżu, Dni w Diecezjach odbywają się na terenie wszystkich diecezji kraju, w którym organizowane są Światowe Dni Młodzieży, z wyłączeniem miejsca organizacji wydarzeń centralnych ŚDM. W roku 2016 młodzi odwiedzili 42 diecezje terytorialne, w tym dwie greckokatolickie. Aby dobrze przygotować się do przyjęcia gości w każdej spośród diecezji zostało powołane Diecezjalne Centrum ŚDM, którego liderem jest koordynator – najczęściej diecezjalny duszpasterz młodzieży. Są to prężnie funkcjonujące struktury, w których swoje zdolności realizowała lokalna młodzież.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję