Reklama

Wiadomości

Stypendia dla podopiecznych Fundacji „Dorastaj z Nami”

5 października 2020 roku, w Pałacu Prezydenckim, odbyła się uroczystość przyjęcia nowych podopiecznych do Fundacji Dorastaj z Nami. W ramach „Ogólnopolskiego Programu Pomocy Systemowej – Koalicja: Razem dla Bohaterów”, dyplomy stypendialne z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy otrzymały dzieci, których rodzice zginęli, bądź zostali poszkodowani na służbie.

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

Agata Kornhauser‑Duda

Fundacja Dorastaj z Nami

Fundacja Dorastaj z Nami

Prezydent RP Andrzej Duda powiedział:

Ci, którzy służyli polskiemu państwu, którzy poświęcili dla polskiego państwa najwyższe dobro nie zostają sami. Mogą iść na służbę spokojnie, bo wiedzą, że jest ktoś kto będzie pamiętał o ich najbliższych, o ich rodzinie – mówił Prezydent. Bardzo serdecznie dziękuję, że po raz kolejny zechcieliście przyjść do Prezydenta Rzeczypospolitej, do nas, bo ta Wasza obecność - mówię o młodzieży, dzieciach - jest dla nas ogromnie ważna.

Fundacja Dorastaj z Nami

Reklama

Konrad Ciesiołkiewicz, Przewodniczący Rady Fundacji, powiedział:

Są dzisiaj z nami przedstawiciele wielkich firm, wiemy też jak często te firmy mają bardzo znane marki, jak bardzo duże zespoły za nimi stoją. Tak naprawdę jednak nie chodzi o marki ani wielkie firmy, chodzi o konkretnych ludzi, przyjaciół i przyjaciółki Fundacji, którzy na co dzień pomagają Fundacji trwać i rozwijać się. W imieniu Rady Fundacji mogę powiedzieć, że tak, potrzebujemy sprawnie funkcjonującej Rady, ale jeszcze bardziej potrzebujemy zespołu przyjaciół, która wspiera Radę na co dzień. Bardzo więc Wam za to wsparcie dziękuję.

„Zachęcamy różne grupy społeczne i biznesowe, aby działały razem, pokazując, że jesteśmy wdzięczni za bohaterstwo i ofiarę życia lub zdrowia tych, którzy służą nam na co dzień: strażaków, żołnierzy, policjantów, ratowników górskich a także pracowników ochrony zdrowia walczących z COVID-19. Dlatego zapraszamy firmy i osoby indywidualne do wyjątkowego projektu Ogólnopolskiego Programu Pomocy Systemowej Koalicja: Razem dla Bohaterów, pozwalającego nam wspólnie powiedzieć dziękuję nie tylko poszkodowanym lub poległym bohaterom, ale również ich rodzinom. Obecnie pod opieką Fundacji jest 131 dzieci - powiedziała Magdalena Pawlak, Prezes Zarządu Fundacji Dorastaj z Nami.

Reklama

Patrycja Kordasz, jedna z podopiecznych Fundacji powiedziała: Pragnę z całego serca podziękować Parze Prezydenckiej, Fundacji Dorastaj z Nami i jej Darczyńcom za wsparcie po tragicznej stracie mojego Taty. Wydarzenie to, choć niezwykle bolesne i ciężkie, pokazało mi, że pomoc ludzi z Fundacji i wspaniałych Darczyńców są bezcenne. Dziękuję.

Dzieci bohaterów wspierane są przez darczyńców indywidualnych, a także firmy. W tym roku w podziękowaniu za pomoc, podopieczni Fundacji uhonorowali statuetką nowych Koalicjantów: Fundacja BGK i PZU. Autorem statuetki jest były podopieczny Fundacji – rzeźbiarz, absolwent warszawskiej ASP, Łukasz Krupski- „Chcę tę rzeźbę traktować jako sumę tego, co otrzymałem od innych. (…) Moja propozycja na dzisiaj, dla nas wszystkich, jest taka, żeby nam bardzo mocno w uszach zadźwięczało to kluczowe słowo, jakim jest wdzięczność.” Beneficjentami pierwszej statuetki w 2017 roku, była Para Prezydencka.

Podziękowano również Strategicznym Partnerom Koalicji – Razem dla Bohaterów 2020r. :Polskiemu Koncernowi Naftowemu ORLEN S.A., ORANGE Polska oraz BOEING, którzy już kolejny rok wspierają Fundację Dorastaj z Nami.

Podopieczni Fundacji, w podziękowaniu za wspieranie jej działań, przekazali również dyplomy „Przyjaciel Fundacji”.

Fundacja Dorastaj z Nami świętująca w tym roku swoje 10-lecie, obejmuje pomocą dzieci osób, które zginęły lub doznały ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w trakcie pełnienia służby publicznej.

Fundacja Dorastaj z Nami

Program Koalicja: Razem dla Bohaterów jest dedykowany dzieciom, których rodzice zginęli bądź zostali poszkodowani na służbie. Już po raz czwarty Program został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Program skupia się na najważniejszych wymiarach rozwoju dziecka: edukacyjnym, psychologicznym, na przygotowaniu do wejścia na rynek pracy.

Wśród podopiecznych Fundacji są dzieci strażaków, żołnierzy, policjantów, ratowników górskich z całej Polski. Celem działania Fundacji jest długofalowe wsparcie edukacji dzieci i młodzieży od ich najmłodszych lat do osiągnięcia pełnoletności lub, jeżeli będą kontynuować naukę, do ukończenia 25 roku życia.

Fundacja rozwija skierowany do pracowników i funkcjonariuszy służb publicznych, program „Służba i Pomoc”, objęty Patronatem Honorowym Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Fundacja Dorastaj z Nami

2020-10-06 14:13

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Promocja książki „Rodzice Prezydenta”

[ TEMATY ]

książka

Andrzej Duda

Artur Stelmasiak

W Warszawie odbyła się promocja książki-wywiadu z Janiną Milewską-Dudą i Janem Tadeuszem Dudą. Rozmowę z rodzicami prezydenta przeprowadziła dr Milena Kindziuk, dziennikarka Tygodnika Katolickiego „Niedziela” oraz wykładowca UKSW.

„Rodzice Prezydenta” to rozmowa o rzeczach, które są najważniejsze: o wierze, wartościach, zaufaniu i odpowiedzialności. Janina i Jan Dudowie niezwykle szczerze opowiadają o swoich korzeniach, o domu, o tym, jak zmieniło się ich życie po wyborze syna na urząd prezydenta RP, ale także jak przeżywają medialne ataki na niego. Ich opowieść, bogata w rodzinne historie, anegdoty, uzupełniona fotografiami z rodzinnego albumu, pozwala zobaczyć, kim naprawdę jest i skąd pochodzi Andrzej Duda.

CZYTAJ DALEJ

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które zawsze starałem się przekazać moim śpiewem

2021-09-21 11:16

[ TEMATY ]

Fatima

Materiał prasowy

Światowej sławy tenor Andrea Bocelli użyczył swojego głosu w najnowszej produkcji opowiadającej o objawieniach maryjnych w Fatimie. Premierową pieśń „Gratia Plena” można usłyszeć na zakończeniu filmu pt. „Fatima”, który trafi do kin w całej Polsce już 1 października.

„Nie pierwszy raz współpracuję przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do filmu. Jednak ten projekt jest inny, ponieważ film jest bliski memu sercu i zawiera przesłanie, które zawsze starałem się przekazać moim śpiewem. Odwiedziłem to święte miejsce tylko raz, ale wywarło na mnie ogromne wrażenie, ponieważ znałem historię zdarzeń z Fatimy jeszcze z czasów dzieciństwa. Znowu się tam znalazłem tym razem śpiewając, co było dużym przeżyciem. Musimy zdać sobie sprawę, że Matka Boża przychodzi nam z pomocą. Jest przy nas, ukazuje się i przekazuje wiadomości, które powinniśmy wziąć sobie do serca” - mówił Andrea Boccelli podczas pracy nad utworem.

CZYTAJ DALEJ

USA: Proboszcz parafii odwiedzonej przez pierwszą damę RP: to wyróżnienie

2021-09-24 19:09

[ TEMATY ]

parafia

wizyta

Agata Kornhauser‑Duda

Nowy Jork

PAP

Agata Kornhauser-Duda podczas wizyty w USA

Agata Kornhauser-Duda podczas wizyty w USA

Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w polskiej parafii p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika na nowojorskim Manhattanie. Proboszcz 150-letniej parafii o. Karol Jarząbek w rozmowie z PAP nazwał wizytę pierwszej damy "wyróżnieniem".

W czasie czwartkowej wizyty w najstarszej rzymskokatolickiej polskiej parafii w archidiecezji Nowy Jork pierwsza dama RP przekazała parafii polską flagę wraz z listem gratulacyjnym od prezydenta Andrzeja Dudy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję