Reklama

Niedziela Świdnicka

Wałbrzyszanie pamiętali o Powstaniu

Staniemy na każde twoje wezwanie Polsko. Po Bogu pierwsza. Poza nim - przed Tobą nikt!

[ TEMATY ]

Wałbrzych

Powstanie Warszawskie

Ryszard Wyszyński

Cześć i chwała bohaterom – skandowali uczestnicy wałbrzyskiej manifestacji

Cześć i chwała bohaterom – skandowali uczestnicy wałbrzyskiej manifestacji

Te piękne słowa przyrzeczenia widniały na banerze, który rozwinęli kibice „Górnika” na manifestacji patriotycznej na Placu Grunwaldzkim w Wałbrzychu 1 sierpnia w godzinę „W” symbolizującą początek powstania warszawskiego.

Reklama

Pamięć o powstaniu warszawskim jest naszym obowiązkiem. To dzień, w którym w Warszawie, ale też w wielu polskich miastach, o godzinie 17. rozległo się donośne wycie syren i zastygł na kilka minut uliczny ruch. W ten sposób Polacy oddawali hołd członkom Armii Krajowej i ludności cywilnej Warszawy w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, wspominając ich bohaterstwo w nierównej walce z niemieckim okupantem stolicy.

Wśród licznie zgromadzonych wałbrzyszan, dostrzec można było rodziny z małymi dziećmi. Przy wyciu syreny alarmowej, zapłonęły biało-czerwone race i załopotały trzymane wysoko polskie flagi. Wielu uczestników w dowodzie pamięci o powstańcach warszawskich miało naramienną opaskę z symbolem Polski Walczącej. Na zakończenie skandowano hasło – „Cześć i chwała Bohaterom”.

Tego dnia dotarła do nas równocześnie smutna wiadomość, iż wieku 94 lat zmarł Józef Wiłkomirski - uczestnik powstania warszawskiego, dyrygent i kompozytor, mieszkaniec Wałbrzycha, założyciel Filharmonii Sudeckiej.

2020-08-03 00:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pozytywnie grali w Wałbrzychu

Niedziela świdnicka 44/2018, str. II

[ TEMATY ]

Wałbrzych

Pozytywne Granie

Krzysztof Zaremba

Uczestnicy Wałbrzyskiego Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej „Pozytywne Granie” z bp. Ignacym Decem

Uczestnicy Wałbrzyskiego Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej „Pozytywne Granie” z bp. Ignacym Decem

Soliści, zespoły wokalno-instrumentalne, chóry i schole z Wałbrzycha i okolic zaprezentowały się w hali widowiskowo-sportowej Aqua Zdrój w wałbrzyskiej dzielnicy Biały Kamień w ramach zorganizowanego już po raz czternasty Wałbrzyskiego Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej „Pozytywne Granie”, tym razem pod hasłem „Jan Paweł II – przewodnik po drogach wolności”, które nawiązuje do obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa do św. Anny

CZYTAJ DALEJ

W sierpniu rozpocznie się VIII Międzynarodowy Festiwal Wokalno-Organowy w Jelczu-Laskowicach

2021-07-26 14:42

mat. pras

Organy w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Jelczu-Laskowicach

Organy w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Jelczu-Laskowicach

W niedzielę, 8 sierpnia rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Wokalno-Organowy w Jelczu-Laskowicach.Wydarzenie odbywać się będzie pod patronatem medialnym "Niedzieli Wrocławskiej".

Koncerty organowe odbędą się w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Festiwal składa się z cyklu czterech niedzielnych koncertów w wykonaniu znakomitych artystów z Polski i z zagranicy. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ zaproszeni zostali wyłącznie rodzimi artyści, którzy są najwyższej klasy twórcami. Podczas drugiego koncertu gościnnie wystąpi światowej sławy zespół folklorystyczny Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk”. Repertuar koncertu będzie poświęcony Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i będzie prawdziwą różnorodnością stylów muzycznych, emocji i obsady. W edycji tegorocznego festiwalu wystąpią: 08 sierpnia 2021 – Daniel Strządała – organy, Krzysztof Karpeta. – wiolonczela, Maria Rozynek- Banaszak – sopran, 22 sierpnia 2021 – Łukasz Romanek – organy, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, 05 września 2021 – Jerzy Kukla – organy, Angelika Rzewuska – sopran, 19 września 2021 – Ewa Bąk – organy, Wojciech Musiał – trąbka, Marcin Ciszewski – tenor. Podczas tegorocznej edycji festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa sztuki współczesnej pt. „Aerofony”. Projekt ma na celu aktywowanie lokalnego środowiska artystycznego do wspólnego działania, otwarcie mieszkańców na sztukę współczesną, wzbudzenie procesów twórczych i zachęcenie do udziału w tegorocznej edycji festiwalu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję