Reklama

Niedziela Łódzka

Zaproszenie od Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim

[ TEMATY ]

Piotrków Trybunalski

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Obraz Matki Bożej Śnieżnej

Obraz Matki Bożej Śnieżnej

W niedzielę, 2 sierpnia 2020 r. odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim. Msze Święte tego dnia sprawowane będą o godz. 9.30, 11.30 i 20.00. Podczas Sumy Odpustowej o godz. 20.00, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski, będziemy dziękować Panu Bogu za Uroczystość Koronacji Obrazu Naszej Matki Bożej. Natomiast o godz. 19.30 zapraszamy na recital wokalno-instrumentalny pt. „Ava Maria w muzyce” połączony z prezentacją zdjęć z Koronacji Obrazu Matki Bożej Śnieżnej.


2020-07-29 08:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Pomoc dla Bejrutu

2020-09-30 13:11

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Stowarzyszenia

W ostatnim czasie na portalach mediów społecznościowych pojawiają się różne wyzwania, w które licznie włączają się użytkownicy. Głównym tematem jest zwrócenie uwagi na problem Zespołu Stresu Pourazowego (PTSD), z którym borykają się osoby po przejściu poważnej traumy. Osoby podejmujące wyzwanie przez 25 dni publikują nagranie wykonywanych każdego dnia 25 pompek. Do tego przedsięwzięcia został zaproszony ks. Przemysław Szewczyk, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi oraz prezes Stowarzyszenia „Dom Wschodni”, które niesie pomoc m.in. osobom potrzebującym w Syrii czy Libanie.

Razem z nominacją, za każde 25 wykonanych pompek ks. Szewczyka zapraszający zobowiązał się przekazać 100 zł na wsparcie remontu klubu MMA w Bejrucie. To tam, młodzi Libańczycy doskonalą swoje umiejętności walki, natomiast z powodu eksplozji miejsce uległo zniszczeniu. Stowarzyszenie „Dom Wschodni” wspiera prowadzoną przez łódzkiego trenera Roberta Karpińskiego zbiórkę na wsparcie bejruckiego klubu.

Od 25 września ks. Szewczyk wykonuje 25 pompek dziennie przypominając o problemach ludzi, którzy zmagają się z Zespołem Stresu Pourazowego i zwracając uwagę na problemy w Bejrucie.

Kilka dni temu, udział w tej społecznej akcji zaproponował także Rektor Seminarium, ks. Sławomir Sosnowski, który obiecał że, wykona 25 pompek dziennie za każde 100 zł przekazane na cel charytatywny. Ponieważ po jego deklaracji wpłynęło już 1000 zł, Rektor będzie wykonywał pompki przynajmniej przez 10 dni, choć zapewnia, że jest gotowy uczestniczyć w wyzwaniu zgodnie z zasadami, przez 25 dni, jeśli tylko remont Klubu MMA w Bejrucie przekazane zostaną kolejne wpłaty.

Pierwsze nagranie wyzwania zostało nagrane w Ognisku Miłości w Olszy, gdzie ks. Rektor jest równocześnie ojcem Ogniska, przy gorliwym wsparciu wspólnoty.

Post umieszczony na Facebooku polubiło już ponad 250 osób, kilkadziesiąt w komentarzu wyraziło swoje uznanie i udostępniło dalej. Zbiórka na remont Klubu MMA potrwa jeszcze jeden dzień. Zarówno Rektor jak i Prefekt WSD w Łodzi oraz twórca zbiórki Robert Karpiński wraz ze Stowarzyszeniem „Dom Wschodni” bardzo dziękują wszystkim, którzy swoją darowizna wspierają młodych Libańczyków przez pomoc w remoncie ich klubu. Darowiznę do dnia 1 października 2020 roku można przekazać przez portal Zrzutka.pl - https://zrzutka.pl/24xeje 

CZYTAJ DALEJ

Seminarium Odnowy Wiary w Bagnie

2020-09-30 09:10

Fot. Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia NMP w Bagnie/FB

Jeżeli szukasz rekolekcji, które rozpalą w Tobie żywą wiarę oraz otworzą na działanie Ducha Świętego, to skorzystaj z propozycji Salwatorianów w Bagnie. Od 2 października rozpoczyna się Seminarium Odnowy Wiary.

Rekolekcje trwają 10 tygodni. Jak piszą organizatorzy „każdy tydzień poświęcony jest innemu tematowi, a wszystkie razem tworzą drogę do odnowienia naszej wiary i oparcia naszego życia na Słowie Bożym i osobie Jezusa Chrystusa”.

Pierwsze spotkanie zaplanowano w najbliższy piątek 2 października, w kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP w Bagnie o g. 19:00. W programie przewidziano konferencję, modlitwę wspólnotową oraz dzielenie się w grupach.

- Jesteś na nie bardzo osobiście zaproszony przez Pana Jezusa. On chce napełnić Cię swoją łaską. Odnowić Twoje życie. Zna dobrze Twoją sytuacje życiową, pragnienia, plany, radości, a także Twoją słabość, grzech, zniewolenie. On wie, jak zaspokoić najgłębsze pragnienia Twojego serca. Chce przyjść z łaską przebaczenia, uzdrowienia, uwolnienia. Pragnie zrodzić Cię na nowo w mocy Swojego Ducha – piszą w mediach społecznościowych oo. Salwatorianie.

Powstało także wydarzenie na Facebooku, można dołączyć lub zaprosić swoich znajomych.

CZYTAJ DALEJ

Zaproszenie na rekolekcje o rozeznawaniu woli Bożej

2020-09-30 22:37

plakat

Wspólnota Focolare w Krakowie zaprasza na rekolekcje „Boże prowadzenie”, które odbędą się w dniach 10-11 października w Centro Unita przy ul. Łanowej 10 w Krakowie.

„Boże prowadzenie” to dwa dni wykładów, spotkań i modlitwy w intencji rozeznania woli Bożej. Rekolekcje poprowadzi Michał Piekara - felietonista „Niedzieli” i doradca małżeński - wraz z żoną Urszulą.

Jak informują organizatorzy, wydarzenie skierowane jest do wszystkich (nie tylko małżeństw) - bez względu na wiek.

Dla osób dojeżdżających istnieje możliwość wynajęcia pokoi (pokój 2os./40zł, 1 os./50 zł). Ofiara za udział w rekolekcjach jest dobrowolna.

Zapisy są prowadzone drogą mailową: centro.unita@outlook.com.

Więcej informacji na Facebooku oraz pod numerami telefonów:

600 319 483, 606 976 795.

Ilość miejsc ograniczona.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję