Reklama

Modlitwa

Poznań: modlitwa w intencji październikowego synodu biskupów

„Rodzina domem Miłości” - pod takim hasłem każdego 15. dnia miesiąca w kolejnych kościołach Poznania odbywać się będzie modlitwa w intencji październikowego synodu biskupów poświęconego rodzinie. Jutro poznaniacy zaproszeni są do bazyliki farnej. Inicjatywie tej swojego błogosławieństwa udzielił abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański.

[ TEMATY ]

synod

Synod o rodzinie

Boudewijn Berends / Foter / Creative Commons Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Modlitwę w intencji synodu zapoczątkowała Franciszkańska Wspólnota „Porcjunkula”, działająca przy klasztorze Ojców Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła w Poznaniu oraz Korporacja Akademicka „Roma”. Jak wyjaśnia w rozmowie z KAI Maciej Andrzejewski, członek diakonii modlitwy „Porcjunkuli”, a jednocześnie prezes korporacji „Roma”, to odpowiedź poznańskich rodzin na słowa papieża Franciszka: „Drogie rodziny, Wasza modlitwa w intencji Synodu Biskupów będzie cennym skarbem, który ubogaci Kościół”.

– Poczuliśmy duchowe przynaglenie do modlitwy obejmującej wszystkie rodziny. W porozumieniu z ks. dr. Pawłem Pacholakiem, kapelanem Korporacji Akademickiej „Roma” oraz Diecezjalnym Duszpasterzem Rodzin, zaprosiliśmy więc do modlitwy inne wspólnoty i organizacje, którym bliskie są wartości ewangeliczne i rodzinne – wyjaśnił Andrzejewski.

Do inicjatywy, której swojego błogosławieństwa udzielił abp Stanisław Gądecki, chętnie przyłączyły się Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Poznańskiej, Ruch Rodzin Nazaretańskich i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej, poznański oddział Stowarzyszenia KoLiber, spotkania Rodzina Szkołą Miłości, Fundacja Pro Publico, Duszpasterstwo Mężczyzn Archidiecezji Poznańskiej, Ekipy Notre-Dame, Ognisko Świętej Rodziny w Poznaniu, Warsztaty Idei Obywateli RP, poznański Klub Polonia Christiana oraz Konwent Masovia.

Reklama

15. lipca wszyscy, którzy zechcą uczestniczyć w modlitwie, zaproszeni są do poznańskiej fary. O godz. 18.00 rozpocznie się tam różaniec, po nim nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 19.00 Msza św.

W kolejnych miesiącach - każdego 15. dnia, zawsze o godz. 18.00, modlitwa będzie odbywała się kolejno w sanktuarium św. Józefa, kościele Ojców Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła oraz w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry.

2015-07-14 14:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzi z całego świata przygotowują historyczny dokument

Ponad 300 delegatów z całego świata pracuje w Rzymie nad historycznym dokumentem, przedstawiającym panoramę poglądów, wyzwań i marzeń współczesnej młodzieży. Jak podkreślają jego współautorzy, będzie to m.in. wołanie o Kościół miłosierny i bliski "zwykłemu" człowiekowi.

- To, co mnie poruszyło, to silne wołanie o Kościół, który jest miłosierny wobec cierpiących rodzin, młodych, którzy przeżywają wiele trudności, wobec najuboższych. Rozmawialiśmy o Kościele, który leczy. Ważnym punkt rozmów była formacja, której bardzo potrzeba we współczesnym zmieniającym się świecie i której brakuje, zarówno w wymiarze antropologicznym, jak i katechetycznym - mówi Pierre ze Wspólnoty Emmanuel, który animuje jedną z grup językowych podczas trwającego w Rzymie spotkania przedsynodalnego. Podkreśla, że prace ad dokumentem wciąż trwają. Tylko dziś wspólna dyskusja nad pierwszą wersją tego dokumentu trwała ponad 1,5 godziny, zanim dokument został przekazany młodzieży do dalszych konsultacji w małych grupach.

CZYTAJ DALEJ

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

[ TEMATY ]

pierwsze soboty miesiąca

Karol Porwich/Niedziela

Osobom, które będą uczestniczyć w pierwszosobotnich nabożeństwach, Maryja obiecuje towarzyszenie w chwili śmierci i ofiarowanie im wszystkich łask potrzebnych do zbawienia.

1. Wielka obietnica Matki Bożej Fatimskiej

CZYTAJ DALEJ

Obchody Dnia Życia Konsekrowanego w Rokitnie

2023-02-04 15:05

[ TEMATY ]

Dzień Życia Konsekrowanego

Rokitno

Karolina Krasowska

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 4 stycznia odbyły się diecezjalne obchody Dnia Życia Konsekrowanego.

Spotkanie w Rokitnie przebiegało pod hasłem: "Konsekrowani świadkami wiary w Kościele i świecie". Mszy św. z odnowieniem ślubów zakonnych w rokitniańskiej bazylice przewodniczył i homilię wygłosił pasterz diecezji bp Tadeusz Lityński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję