Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Szczecin

By lepiej zrozumieć

Zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują chwili zatrzymania oraz tych, którym bliska jest potrzeba przeżycia wspaniale przygotowanego czasu we wspólnocie przed Bogiem.

Rekolekcje Liturgiczne organizowane przez absolwentów Szkoły Liturgicznego Animatora Muzycznego przy Wspólnocie Sióstr Uczennic Krzyża, to niezapomniany weekend dla wszystkich, którym bliska jest liturgia Kościoła rzymsko-katolickiego, dla tych, którzy chcą poznać ją głębiej, bardziej zrozumieć lub, po prostu, pokochać ją całym sercem.

Centralnym punktem każdego dnia jest przygotowana wspólnie liturgia Mszy św. Kolejnymi elementami są Liturgia Godzin, przeżywana każdego dnia wspólnie i w przepięknej formie, jak również Adoracja Najświętszego Sakramentu.

To weekend dla wszystkich, którzy potrzebują zatrzymania, wyciszenia, chcą zatroszczyć się o swój osobisty czas z Bogiem, jak również dla tych wszystkich, którzy chcą doświadczyć niespiesznej Liturgii, która jest poprowadzona w przepiękny i uroczysty sposób tak, aby każdy, kto przyjedzie na weekend do Szczecina, mógł doświadczyć pełni jej piękna, a jeśli tylko będzie chciał, może się zaangażować w jej współtworzenie.

W tym roku rekolekcje poprowadzi dla nas Danuta Piekarz – doktor teologii Papieskiej Akademii Teologicznej, italianistka i wykładowca Nowego Testamentu i teologii biblijnej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II oraz wykładowca językoznawstwa włoskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2008-13 była konsultorką Papieskiej Rady ds. Świeckich. Współpracuje z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów jako biblistka oraz tłumacz. Jest autorką książek o tematyce biblijnej: (Nie) bój się Boga. Co Biblia mówi o lęku?, Słowo, które stwarza. Medytacje nad Starym Testamentem, Słowo, które zbawia. Medytacje nad Nowym Testamentem. Rekolekcje odbędą się w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie, w dniach 16-18 września br. Zapisy potrwają do 5 września. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.centrumformacji.eu. Serdecznie zapraszamy!

2022-08-30 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tajemnica wiary

Niedziela toruńska 22/2022, str. V

[ TEMATY ]

rekolekcje liturgiczne

Renata Czerwińska

Uczestnictwo w liturgii przybliża nas do nieuchwytnej tajemnicy

Uczestnictwo w liturgii przybliża nas do nieuchwytnej tajemnicy

Pomysł rekolekcji liturgicznych nie jest czymś nowym, ponieważ odbywają się one od 15 lat w Krakowie. Jednak po raz pierwszy odbędą się w Toruniu.

Rekolekcje „Mysterium Fidei. Boski dialog w liturgii” odbędą się w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II i Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu od 25 do 26 czerwca, a ich organizatorem jest Wydział Teologiczny UMK wraz z Fundacją „Pro Futuro Theologiae”.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie opłatkowe pszczelarzy, sadowników i leśników w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

2023-02-01 21:41

Biuro Prasowe AK

    Spotkanie opłatkowe pszczelarzy, sadowników i leśników w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

    - Chcę podkreślić odpowiedzialność, która spoczywa na człowieku za to wielkie dobro, jakim jest świat. Pan Bóg stawiając człowieka na szczycie stworzeń, nie upoważnił go do tego, by świat niszczył i rujnował, ale powołał go, by w Jego imię opiekował się światem i o niego się troszczył – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego pszczelarzy, sadowników i leśników.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję